Ухвала
від 02.03.2023 по справі 711/1202/23
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/1202/23

Номер провадження 1-кс/711/396/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2023 року м. Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси клопотання старшої слідчої в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12022250000000053 від 03.02.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

Старша слідча в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженим прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12022250000000053 від 03.02.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що до СУ ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали по заяві виконувача обов`язків директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_5 щодо розтрати товарно-матеріальних цінностей (сільськогосподарські культури), які перебували у віданні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідно до змісту заяви від 17 січня 2022 року, зазначено, що відповідно до наказу №2 від 13 січня 2022 року, ОСОБА_5 , приступив до виконання обов`язків директора Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 . Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » входить до сфери управління Державного агентства резерву України. Одним з основних напрямком діяльності державного підприємства є прийом, сушіння, зберігання, переробка сільськогосподарських культур, в тому числі пшениці, соняшника, кукурудзи. Сільськогосподарські культури приймаються підприємством на сушіння, переробку та/або зберігання від будь-яких фізичних та юридичних осіб, в тому числі виробників сільськогосподарських культур.

18 січня 2022 року, у відповідності до положення про інвентаризацію активів і зобов`язань, наказом №10 в.о. директора державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 було призначено інвентаризацію основних засобів державного підприємства та сільськогосподарських культур.

З метою об`єктивного проведення інвентаризації була створена комісія. Інвентаризацію було проведено шляхом повного вивозу сільськогосподарських культур. Склади зберігання сільськогосподарських культур опечатувались відповідно до наказу. Вивіз продукції здійснювався в присутності комісії та щоденно складався акт відвантаженої продукції.

В період з 18.01.2022 по 22.02.2022 проведеною інвентаризацією встановлено нестачу зерна кукурудзи 2021 року врожаю в кількості 3583 тон 110 кг, з них кукурудза 3 класу в кількості 3468,930 тон; некласна кукурудза в кількості 114,180 тон. Вартість нестачі зазначеної кількості зерна кукурудзи підлягає встановленню під час проведення судової товарознавчої експертизи, та за попередніми розрахунками, сягає понад 20 000 000 гривень.

Під час допиту представника потерпілого - директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 , свідків - працівників підприємства, встановлено наступне: з 10.11.2020 до 29.03.2021 на підприємстві працював на посадах менеджера із збуту комерційного відділу та начальника комерційного відділу ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Після звільнення ОСОБА_6 регулярно бував на території підприємства; виконував особисті доручення невідомих осіб, у тому числі, можливо, ОСОБА_7 - начальника комерційного відділу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 . Працівниками ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 було відібрано у ОСОБА_6 письмове пояснення щодо того, що він за вказівкою ОСОБА_7 встановив на вантажних вагах електронний пристрій, який дозволяв за допомогою дистанційного пульту зменшувати та збільшувати показники вагів під час зважування. Далі, відповідно до його пояснень, він за допомогою зазначеного пульту збільшував на 10 тон вагу ввезеного зерна з деяких автомобілів, а також зменшував на 10 тон вагу вивезеного зерна. Таким чином, з його слів, незаконні його та ОСОБА_7 дії дозволили вивезти із підприємства приблизно 1700-2000 тон зерна кукурудзи. Далі, комісією із складу працівників ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , із використанням відеозапису, було отримано від ОСОБА_6 дистанційний пульт, про який він зазначав у поясненні, а також оглянуто вантажні ваги. Із вагів ОСОБА_6 , у присутності комісії зі складу працівників підприємства, самостійно демонтував зазначений прилад, який дозволяв несанкціоновано змінювати показники вагів. Зазначені пульт та прилад комісією було поміщено до сейфу на території підприємства та опечатано. Про здійснення зазначених дій комісією було складено акт, який також поміщено до сейфу.

В ході досудового розслідування було допитано як свідка ОСОБА_6 , який вказав, що за вказівкою начальника відділу з продажу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 , ним в період серпня 2021 року було встановлено на автомобільні ваги (де проводиться відвантажування багатогабаритних автомобілів) за адресою ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 АДРЕСА_1 , і за вказівкою ОСОБА_7 , він здійснював контроль за зважуванням зерна кукурудзи урожаю 2021 року, яке ввозилось на складське зберігання на територію підприємства та зважування зерна кукурудзи урожаю 2021 року, яке вивозилось з території вищевказаного підприємства.

09 січня 2023 року в даному кримінальному провадженні призначено судову економічну експертизу, проведення якої доручено експертам Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз .

В ході досудового розслідування було допитано в якості свідка директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код НОМЕР_2 ОСОБА_8 , який пояснив, що на нього було відкрито товариство, хоча товариство діяльністю не займалось та господарську діяльність не здійснювало. А також навесні 2022 року ОСОБА_7 передала ОСОБА_8 печатку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код НОМЕР_3 , юридична адреса : АДРЕСА_2 .

Враховуючи вищевикладене, з метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також проведення судових експертиз, виникла необхідність, з метою встановлення системи оподаткування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код НОМЕР_3 виникла необхідність в проведенні тимчасового доступу до документів, а саме податкової звітності підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код НОМЕР_3 ( АДРЕСА_3 за період з 01.01.2021 по даний час щодо складського зберігання зерна кукурудзи урожаю 2021 року, а саме:

- відомостей про всі банківські рахунки (відкриті, закриті);

- відомостей про систему оподаткування підприємства за період з 01.01.2021 по даний час;

- інформації про доходи та витрати, інформації про звітування по окремих видах діяльності як платника податку;

- Е-mail, IP-АДРЕСУ;

- час та дату реєстрації податкових накладних та податкової звітності;

- контактного телефону;

- особи хто подавав податкову звітність та реєстрував податкові накладні;

- облікової (реєстраційна та звітна) справи, які містять інформацію про облікові дані платника (реєстраційні дані, відомості про керівника, засновника, про особу відповідальну за ведення бухгалтерського та податкового обліку);

- інформації щодо працівників підприємства з вказанням прізвища ім`я та по-батькові, а також інших наявних анкетних та реєстраційних даних на осіб, які були зареєстровані як працівники вказаного підприємства у зазначений період.

- декларація з ПДВ за ВЕРЕСЕНЬ 2021 року, за ЖОВТЕНЬ 2021 року, за ЛИСТОПАД 2021 року, за ГРУДЕНЬ 2021 року, з додатками (заява про повернення суми бюджетного відшкодування, додаток 5, довідку щодо залишку сум від`ємного значення ТОВ, розрахунок суми бюджетного відшкодування ТОВ, розрахунки корегування, уточнюючі рахунки тощо).

Вказана інформація знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що за адресою: АДРЕСА_4 .

Відповідно до 3.3. «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.98 № 53/5, разом з документом про призначення експертизи (залучення експерта) експерту слід надати документи бухгалтерського та податкового обліку, які містять вихідні дані для вирішення поставлених питань. Такими документами можуть бути прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, ордери, звіти матеріально відповідальних осіб, картки складського обліку, касові книжки, матеріали інвентаризації, акти ревізій, табелі, наряди, акти приймання виконаних робіт, трудові договори, розрахункові платіжні відомості, виписки банку, платіжні доручення і вимоги, договори про матеріальну відповідальність, накопичувальні (оборотні) відомості, журнали-ордери, меморіальні ордери за балансовими рахунками, головні книги, реєстри податкових накладних, податкові декларації, баланси та інші первинні і зведені документи бухгалтерського та податкового обліку і звітності.

Враховуючи вищевикладене, а також з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування органу досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, а тому слідча за погодженням з прокурором звернулась до слідчого судді з даним клопотанням.

В судове засідання слідча не з`явилася. Надала суду заяву про розгляд клопотання без її участі та без фіксації судового процесу технічними засобами, підтримала клопотання та просила суд його задовольнити.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_6 в судове засідання не з`явився, проте відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України його неявка не перешкоджає розгляду даного клопотання.

Вивчивши клопотання та надані слідчим матеріали з кримінального провадження №12022250000000053 від 03.02.2022, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання слідчого.

Відповідно доч.1ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.п. 4, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать зокрема: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

Згідно п. п. 1.2. ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Разом з тим, відповідно до п. 20-7 Розділу XІ «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» КПК України, під час дії надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у пунктах 2, 5, 7, 8 частини першої статті 162 цього Кодексу, здійснюється на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури.

Так, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-ІХ, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-ІХ, та Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-ІХ, Указом від 12 серпня 2022 року №573/2022, затвердженим Законом України від 15.08.2022 № 2500-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженим Законом України від 16.11.2022 № 2738-IX), введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022, строком на 30 діб та у подальшому продовжено строк його дії з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.

Відповідно до ст. 12-2 Закону України № 389-VIII від 12.05.2015 із змінами «Про правовий режим воєнного стану» в умовах режиму воєнного стану суди, органи та установи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

Статтею 124 Конституції України визначено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди, делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. За приписами статті 5 Закону України № 1402-VIII від 02.06.2016 «Про судоустрій і статус суддів», правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур судочинства.

Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).

Система норм КПК України чітко визначає, що повноваження будь-якого суб`єкта кримінального процесу визначаються лише цим Кодексом.

Крім того, згідно ч. 3 ст. 7 КПК України зміст та форма кримінального провадження в умовах воєнного стану повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей здійснення кримінального провадження, визначених розділом IX-1 цього Кодексу.

Частиною першою статті 9 КПК України визначено, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, КПК України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

У свою чергу, пункт 18 частини першої статті 3 КПК України визначає: «слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні…».

Таким чином, законодавець чітко визначив роль слідчого судді у системі кримінального судочинства: забезпечити, аби правоохоронні органи під час здійснення наданих їм повноважень не порушували права, свободи і інтереси особи.

Це завдання може виправдати різноманітні повноваження слідчого судді, спрямовані на забезпечення прав, свобод і інтересів осіб, навіть якщо вони недостатньо чітко передбачені законодавством. Приклад таких повноважень можна знайти у статті 206 КПК України, коли законодавство зобов`язує слідчого суддю «вжити необхідних заходів», не визначаючи перелік цих заходів.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом. Тобто, враховуючи сферу дії принципу диспозитивності, процесуальний закон чітко зазначає, у який спосіб суд, слідчий суддя вирішують питання. Таким чином, слідчий суддя має вирішувати питання, які віднесені до його повноважень процесуальним законом і саме у спосіб, передбачений процесуальними нормами.

Кримінальне процесуальне законодавство за своєю суттю складає корпус положень, які обмежують свободу дій держави при розслідувані кримінальних правопорушень. Сенс кримінального процесуального законодавства у демократичній країні полягає у тому, щоб збалансувати цей легітимний інтерес у розслідуванні кримінальних правопорушень з іншими - не менш важливими - цінностями і інтересами суспільства: захистом від надмірного втручання держави у приватну сферу, захистом від свавілля, цінністю особистої свободи, запобіганню приниженню гідності, цінністю сімейних зв`язків, свободою підприємницької діяльності тощо.

Слідчий суддя звертає увагу на те, що питання особливого режиму кримінального провадження в умовах воєнного стану визначені ст. 615 КПК України. Відповідно до п. 2 ч. 1 вказаної норми, у редакції Закону України № 2201-IX від 14.04.2022, що набрав чинності 01.05.2022, повноваження, передбачені ст. 163 КПК України виконує керівник відповідного органу прокуратури за відсутності об`єктивної можливості виконання таких повноважень слідчим суддею без виокремлення речей і документів певних категорій. Відповідно, згідно з наведеними нормами законодавства, умовою виконання не слідчим суддею повноважень, передбачених ст. 163 КПК України загалом, є відсутність об`єктивної можливості виконання таких повноважень слідчим суддею.

Так, враховуючи ту обставину, що на території Черкаської області, зокрема безпосередньо у місті Черкаси, на момент розгляду даного клопотання не ведуться активні бойові дії, тому у слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси наявна об`єктивна можливість здійснювати свої повноваження.

Відповідно до ст. 132 КПК України, - застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні №12022250000000053 від 03.02.2022 СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України.

Досудове розслідування здійснюється по заяві виконувача обов`язків директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_5 щодо розтрати товарно-матеріальних цінностей (сільськогосподарські культури), які перебували у віданні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .

В даному кримінальному провадженні, з метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також проведення судових експертиз, у органу досудового розслідування виникла необхідність в проведенні тимчасового доступу до документів, а саме податкової звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код НОМЕР_3 ( АДРЕСА_3 за період з 01.01.2021 по даний час.

Вказана інформація знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що за адресою: АДРЕСА_4 .

Слідчий суддя погоджується з тим, що з метою повного та об`єктивного розслідування даного кримінального провадження, слідчому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що за адресою: АДРЕСА_4 , а саме до документів податкової звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код НОМЕР_3 ( АДРЕСА_3 за період з 01.01.2021 по даний час, з можливістю вилучення копій вказаних документів.

Слідчою доведено, що:

- вказані документи мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також використовуватися для проведення інших слідчих та процесуальних дій;

- іншими способами, окрім тимчасового доступу до документів неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

На підставі викладеного, керуючись ст. 159, 162-164 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчої задовольнити.

Надати старшій слідчій в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів податкової звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код НОМЕР_3 ( АДРЕСА_3 ) за період з 01.01.2021 по даний час щодо складського зберігання зерна кукурудзи урожаю 2021 року, з можливістю ознайомитись з документами та вилучити належним чином засвідчені копі вказаних документів в електронному або паперовому вигляді, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що за адресою: АДРЕСА_4 , а саме:

- відомостей про всі банківські рахунки (відкриті, закриті);

- відомостей про систему оподаткування підприємства за період з 01.01.2021 по даний час;

- інформації про доходи та витрати, інформації про звітування по окремих видах діяльності як платника податку;

- Е-mail, IP-АДРЕСУ;

- час та дату реєстрації податкових накладних та податкової звітності;

- контактного телефону;

- особи хто подавав податкову звітність та реєстрував податкові накладні;

- облікової (реєстраційна та звітна) справи, які містять інформацію про облікові дані платника (реєстраційні дані, відомості про керівника, засновника, про особу відповідальну за ведення бухгалтерського та податкового обліку);

- інформації щодо працівників підприємства з вказанням прізвища ім`я та по-батькові, а також інших наявних анкетних та реєстраційних даних на осіб, які були зареєстровані як працівники вказаного підприємства у зазначений період;

- декларації з ПДВ за ВЕРЕСЕНЬ 2021 року, за ЖОВТЕНЬ 2021 року, за ЛИСТОПАД 2021 року, за ГРУДЕНЬ 2021 року, з додатками (заява про повернення суми бюджетного відшкодування, додаток 5, довідку щодо залишку сум від`ємного значення ТОВ, розрахунок суми бюджетного відшкодування ТОВ, розрахунки корегування, уточнюючі рахунки тощо).

Строк дії цієї ухвали два місяці з дня її постановлення.

Роз`яснити уповноваженій особі ІНФОРМАЦІЯ_6 , що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали суду, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на отримання вказаної інформації, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення02.03.2023
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу109346335
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —711/1202/23

Ухвала від 02.03.2023

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Старікова М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні