Справа №573/352/23
Номер провадження 1-кс/573/104/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2023 року слідчий суддя Білопільського районного суду Сумської області ОСОБА_1 , з участю секретарів судового засідання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , представника власника майна - адвоката ОСОБА_5 , розглянув у залі суду в м. Білопіллі клопотання прокурора Білопільського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
01 березня 2023 року прокурор звернувся до суду з клопотанням, яке мотивує тим, що 26 лютого 2023 року до ЧЧ ВП №1 (м. Білопілля) надійшло повідомлення від поліцейського СРПП ОСОБА_6 про зупинення працівниками СРПП транспортного засобу під керуванням ОСОБА_7 за порушення правил користування пасками безпеки. При перевірці посвідчення водія останнього було виявлено ознаки його підробки.
Відомості про вказане кримінальне правопорушення внесені до ЄРДР за №12023205530000029 від 27 лютого 2023 за ч. 4 ст. 358 КК України.
26 лютого 2023 року, під час огляду місця події, було виявлено та вилучено посвідчення водія, видане на ім`я ОСОБА_7 , яке визнано речовим доказом.
Про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення на даний час нікому не повідомлено.
З метою повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування кримінального провадження, запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, втрати, знищення, використання, перетворення, передачі, відчуження зазначеного вище майна, прокурор просить накласти арешт на водійське посвідчення.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 клопотання підримав, просив його задовольнити.
Власник майна ОСОБА_7 у судове засідання не прибув, його представник - адвокат ОСОБА_8 заперечувала проти задоволення клопотання.
Заслухавши учасників провадження, вивчивши клопотання, повно, всебічно і об`єктивно дослідивши додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Зі змісту клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що ВП №1 (м. Білопілля) Сумського РУП ГУНП в Сумській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12023205530000029 від 27 лютого 2023 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України (а. п. 4).
Як вбачається з протоколу огляду міця події від 26 лютого 2023 року, місцем події є вул. Макаренка в м. Білопіллі Сумського району Сумської області біля домосгосподарства №15, де знаходиться автомобіль Лінкольн МК2, д.н. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_7 . Далі у протоколі зазначено, що в ході огляду ОСОБА_7 надав посвідчення водія серії НОМЕР_2 , видане на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. п. 8-9).
Але із вказаного протоколу огляду не зрозуміло, за яких саме обставин ОСОБА_7 надав працівникам поліції посвідчення водія: чи мала місце добровільна згода ОСОБА_7 на видачу документа, чи він вилучений в ході його огляду, що фактично є його обшуком, що здійснено до внесення відомостей в ЄРДР.
Постановою дізнавача ОСОБА_9 від 27 лютого 2023 року вилучене майно визнано речовим доказом та передано на зберігання до камери зберігання речових доказів ВП №1 (м.Білопілля) Сумського РУП ГУНП в Сумській області (а. п. 13).
Як вбачається з інформації з бази даних ІПНП "Цунамі", водійське посвідчення серії НОМЕР_2 від 05 жовтня 2022 року, видане на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значиться як здане на зберігання (а. п. 11). Але при цьому тут не вказано коли здане, ким і на підставі чого.
Згідно з довідкою Територіального сервісного центру №5946 РСЦ ГСЦ в Сумській області станом на 01 березня 2023 року ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має право на управління транспортними засобами категорії "В" на підставі посвідчення водія серії НОМЕР_2 від 05 жовтня 2022 року. Серед осіб, які позбавлені права керування транспортними засобами, ОСОБА_7 не значиться (а. п. 23).
Відповідно до листа від 02 березня 2023 року Територіального сервісного центру №5946 РСЦ ГСЦ в Сумській області посвідчення водія серії НОМЕР_3 , видане 05 жовтня 2022 року ОСОБА_7 , на зберіганні у них не знаходиться, має статус "Виданий".
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.
Частиною першою статті 170 КПК України поняття арешту майна визначено як тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати правову підставу для арешту майна, а також можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
У силу п. 1 ч. 2, ч. 3, ч. 10 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому разі арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 5 ст. 237 КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу.
Прокурором не обґрунтовано та не доведено, що посвідчення водія серії НОМЕР_3 від 05 жотвня 2022 року вилучено у відповідності до вимог закону і що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Враховуючи викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що у задоволенні клопотання прокурора про накладення арешту на посвідчення водія слід відмовити.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 173 КПК України відмова у задоволенні клопотання про арешт майна тягне за собою негайне повернення особі тимчасового вилученого майна.
На підставі викладеного, керуючись статтями 98, 170-173 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити прокурору Білопільського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 у задоволенні клопотання про накладення арешту на посвідчення водія серії НОМЕР_2 , категорії "В", видане на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Водійське посвідчення серії НОМЕР_2 , категорії "В", видане на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , негайно повернути ОСОБА_7 .
Ухвала може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Білопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2023 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 109351474 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Білопільський районний суд Сумської області
Терещенко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні