Справа № 369/2437/23
Провадження №1-кс/369/525/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.02.2023 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участі прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання прокурора Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 ,у кримінальномупровадженні № 12022111050000352від 09.02.2022за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.240КК України про дозвіл на огляд,-
В С Т А Н О В И В:
До Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшло клопотання прокурора Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 ,у кримінальномупровадженні № 12022111050000352від 09.02.2022за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.240КК України про дозвіл на огляд.
Свої вимоги прокурор мотивує тим, що слідчим відділом Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022111050000352 від 09.02.2022 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Бучанської окружної прокуратури Київської області.
Установлено, 08.02.2021 до ВП № 1 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області надійшло повідомлення від ОСОБА_4 про те, що з вересня 2021 невстановлена особа здійснює незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у м. Буча та смт. Ворзель Київської області.
Як встановлено у ході розслідування, рішенням Бучанської міської ради Київської області № 2796-26-VIII від 23.12.2021 КП «Бучасервіс» (код ЄДРПОУ 25689882) уповноважено на виконання послуг з централізованого водопостачання в населених пунктах Бучанської міської територіальної громади з 01.03.2022, а розпорядженням Київської обласної державної адміністрації № 240 від 27.04.2021 КП «Бучасервіс» видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання.
Також установлено, що КП «Бучасервіс» отримано дозвіл на спеціальне водокористування від 21.12.2021 № 186/КВ/49д-21, згідно якого встановлено ліміти забору води з артезіанських свердловин на території Бучанської міської територіальної громади усього 14014.4 м3/добу.
У той же час, згідно з інформацією Державної служби геології та надр України № 2405/02-1/2-22 від 17.08.2022 КП «Бучасервіс» не має спеціальних дозволів на користування надрами.
Факти використання води з підземних джерел підтверджують довідками про облік води свердловин, які отримані у КП «Бучасервіс».
Відповідно до ст. 4 Кодексу України про надра надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування. Угоди або дії, які в прямій або прихованій формі порушують право власності Українського народу на надра, є недійсними. Український народ здійснює право власності на надра через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві ради.
Згідно з ч. 3 ст. 24 цього Кодексу права та обов`язки користувача надр виникають з дня отримання спеціального дозволу на користування надрами.
Відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» підприємство питноговодопостачання провадитьсвою діяльністьна підставітаких документів: дозволуна спеціальневодокористування абодозволу накористування надрами(уразі використанняпідземних вод);ліцензії нагосподарську діяльністьз централізованоговодопостачання таводовідведення; державногоакта направо постійногокористування абона правовласності наземлю; технічного проекту на розміщення водопровідних мереж, споруд та устаткування, погодженого і затвердженого в установленому порядку.
Вимогами ст. 17 цього Закону передбачено, шо підприємство питного водопостачання провадить свою діяльність відповідно до порядку спеціального водокористування, пов`язаного із застосуванням водопровідних мереж, споруд, технічних пристроїв для забору води безпосередньо з водних об`єктів. Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу, який видається упорядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У дозволі на спеціальне водокористування визначаються ліміти та строки спеціального водокористування. Строки спеціального водокористування встановлюються органом, який видає дозвіл на спеціальне водокористування. У разі використання підземних вод для питного водопостачання відповідне підприємство повинне одержати згідно з законом дозвіл на користування надрами.
З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, зокрема фактів здійснення забору води з артезіанських свердловин, виявлення засобів обліку водозабору, виникла необхідність у проведення огляду об`єктів водопостачання та водовідведення комунальної власності Бучанської міської територіальної громади (будівель та споруд, артезіанських свердловин, каналізаційних насосних станцій (далі по тексту КНС), а також земельних ділянок на яких вони розміщені, що перебувають у володінні КП «Бучасервіс».
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів вказані об`єкти знаходяться у власності Бучанської міської ради Київської області та перебувають на праві господарського відання у КП «Бучасервіс», код ЄДРПОУ 25689882.
Згідно з листом КП «Бучасервіс» № 59 від 23.01.2023 КП «Бучасервіс» не надало добровільної згоди на проведення огляду.
На підставі вищевикладеного, прокурор звернувся до суду про надання дозволу на проведення огляду.
В судовому засіданні прокурор просив задоволити клопотання в частині надання дозволу на проведення огляду за адресою пров. Заводський, 15-б, м. Буча, Київська область.
Дослідивши клопотання та надані до нього матеріали, вислухавши думку прокурора, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що слідчим відділом Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022111050000352 від 09.02.2022 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Бучанської окружної прокуратури Київської області.
З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, зокрема фактів здійснення забору води з артезіанських свердловин, виявлення засобів обліку водозабору, виникла необхідність у проведення огляду об`єктів водопостачання та водовідведення комунальної власності Бучанської міської територіальної громади (будівель та споруд, артезіанських свердловин, каналізаційних насосних станцій (далі по тексту КНС), а також земельних ділянок на яких вони розміщені, що перебувають у володінні КП «Бучасервіс».
Згідно ст. 237 КПК України, огляд місцевості, приміщення, речей та документів проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
У відповідності до ч. 3 ст. 237 КПК України для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.
Відповідно до ч. 5 статті 237 КПК України, при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
Частиною 7 ст. 237 КПК України передбачено, що при огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження.
В свою чергу, слідчий суддя, вивчивши клопотання заявника та долучені до нього матеріали, вважає, що у ньому наявні в цілому відомості визначені ст.234 КПК України, а обставин, регламентованих частиною 5 вказаної статті, які б слугували підставою для відмови у задоволенні клопотання, у судовому засіданні, слідчим суддею не встановлено.
Порушень вимог ст. 234 КПК України , Глави 20 КПК України - слідчі (розшукові) дії, та Глави 2 КПК України - засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.
Слідчим суддею не було встановлено відомостей, які б беззаперечно свідчили, що надання дозволу на огляд становитиме особистий та надмірний тягар, тобто апріорі таке втручання не є свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності та воно є пропорційним до тяжкості вчиненого правопорушення та відповідає справжнім інтересам суспільства.
З огляду на обставини вчинення кримінальних правопорушень, внесеного до ЄРДР за ч.1ст.240 КК України, вивчивши документи долучені до клопотання про надання дозволу на проведення огляду, слідчий суддя приходить до висновку, що вказане клопотання підлягає частковому задоволенню, а саме в данні дозволу на проведення огляду об`єктів водопостачання та водовідведення комунальної власності Бучанської міської територіальної громади (будівель та споруд, артезіанських свердловин, КНС, а також земельних ділянок на яких вони розміщені), що перебувають у володінні КП «Бучасервіс», а саме: свердловина, будівля, за адресою: Київська область, м. Буча, пров. Заводський, 15-б.
В іншій частині клопотання про надання дозволу на проведення огляду задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 233, 237, 309 КПК України , слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 ,у кримінальномупровадженні № 12022111050000352від 09.02.2022за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.240КК України продозвіл наогляд задовольнити частково.
Надати дозвіл прокурору Бучанської окружної прокуратури ОСОБА_3 на проведення огляду об`єктів водопостачання та водовідведення комунальної власності Бучанської міської територіальної громади: нежитлової будівлі для обслуговування свердловини та земельної ділянки з кадастровим номером 3210800000:01:014:0062, площею 0.1842 га, що перебувають у повному господарському віданні Комунального підприємства «Бучасервіс» та знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
В решті вимог клопотання - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2023 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 109355401 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Пінкевич Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні