Рішення
від 08.02.2023 по справі 911/2000/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" лютого 2023 р. м. Київ Справа № 911/2000/22

Суддя: Грабець С.Ю.

Секретар судового засідання: Передрій І.В.

Суд, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом публічного акціонерного товариства акціонерного банку "Укргазбанк"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний торговий альянс"

про стягнення заборгованості,

за участю представників:

позивача: не з`явився;

відповідача: не з`явився,

ВСТАНОВИВ:

12 жовтня 2022 року на адресу Господарського суду Київської області надійшла позовна заява публічного акціонерного товариства акціонерного банку "Укргазбанк" (далі - позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний торговий альянс" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 104 212,09 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на порушення відповідачем умов договору №391/2021/WO-2 про приєднання до Правил надання кредиту на умовах овердрафту в АБ "УКРГАЗБАНК" (надалі - Договір про приєднання) від 14.05.2021 року.

Ухвалою суду від 17.10.2022 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 16 листопада 2022 року.

У засідання представники позивача та відповідача не з`явились, про причини неявки суд не повідомили.

Ухвалою суду від 16.11.2022 року підготовче засідання відкладено на 07 грудня 2022 року.

У підготовчому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав, вважав їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Представник відповідача у засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.

Ухвалою суду від 07.12.2022 року продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів, підготовче засідання відкладено на 04 січня 2023 року.

12 грудня 2022 року на адресу Господарського суду Київської області від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі, яка підлягала задоволенню судом.

Представники позивача та відповідача у засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 04.01.2023 року закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду по суті на 08 лютого 2023 року.

Згідно з ч. 2 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.

Відповідно до ч. 3 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

01 лютого 2023 року судом на сайті Судової влади України розміщено оголошення про виклик до суду відповідача в справі №911/2000/22 у засідання, призначене на 08 лютого 2023 року.

08 лютого 2023 року представники позивача та відповідача у судове засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Ухвалою Господарського суду Київської області суду від 17.10.2022 року відповідачу запропоновано надати відзив на позовну заяву, докази, що підтверджують заперечення проти позову, та попереджено про те, що суд може вирішити справу за наявними в ній матеріалами, у разі ненадання відповідачем відзиву на позовну заяву.

Згідно з ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання.

Так, явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов`язок сторони, і, відповідно до положень ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, справа, за умови належного повідомлення сторін про дату, час і місце судового засідання, може розглядатися без їх участі, якщо нез`явлення цих представників не перешкоджає розгляду справи по суті.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень", для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень", Єдиний державний реєстр судових рішень (далі - Реєстр) - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень функціонує в межах Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень", судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.

Ухвала Господарського суду Київської області від 17.10.2022 року про відкриття провадження у справі внесена до Єдиного державного реєстру судових рішень 18 жовтня 2022 року; ухвала суду від 16.11.2022 року про відкладення підготовчого засідання, - 23 листопада 2022 року; ухвала суду від 07.12.2022 року про відкладення підготовчого засідання, - 13 грудня 2022 року; ухвала суду від 04.01.2023 року про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті, - 11 січня 2023 року.

Так, враховуючи те, що відповідач був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, відзиву на позовну заяву не подав, нез`явлення представників сторін не перешкоджало розгляду справи по суті, суд вирішив справу за наявними в ній матеріалами.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність, вірогідність кожного доказу окремо, а також взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

14 травня 2021 року між публічним акціонерним товариством акціонерним банком "Укргазбанк" (далі - позивач) та товариством з обмеженою відповідальністю "Міжнародний торговий альянс" (далі - відповідач) був укладений договір №391/2021/WO-2 про приєднання до Правил надання кредиту на умовах овердрафту в АБ "УКРГАЗБАНК" (далі - договір).

Так, приєднанням до Правил надання кредиту на умовах овердрафту в АБ "УКРГАЗБАНК" відповідач у повному обсязі акцептував оферту, розміщену на сайті http://www.ukrgasbank.com, погодився з ними та зобов`язався виконувати.

Відповідно до п. 1 договору, ліміт овердрафту встановлюється в розмірі 100 000,00 (сто тисяч) гривень 00 копійок.

Пунктом 2 договору встановлено, що овердрафт надається за поточним рахунком відповідача у національній валюті IBAN № НОМЕР_1 , відкритим згідно з договором банківського рахунку від 11.07.2019 р. №2019/КД/391-0018 в Херсонській обласній дирекції АБ "УКРГАЗБАНК" (далі - поточний рахунок).

Згідно з п. 3 договору, ліміт овердрафту встановлюється з "14" травня 2021 року по "13" травня 2022 року (включно).

Відповідно до п. 4 договору, за користування овердрафтом, в межах строку кредитування, визначеного п. 3 цього договору про приєднання, відповідач сплачує позивачу проценти за користування кредитними коштами, виходячи із встановленої позивачем базової процентної ставки, в розмірі 20,3% (двадцять цілих три десятих) процентів річних, в національній валюті.

Пунктом 5 договору встановлено, що за користування кредитними коштами, що не повернуті в строки/терміни, передбачені договором про надання кредиту на умовах овердрафту (прострочена заборгованість) процентна ставка встановлюється в розмірі 30,3% (тридцять цілих три десятих) процентів річних.

Згідно з п. 6 договору, тарифи на кредитні операції наведені у додатку 1 до цього договору про приєднання.

Відповідно до п. 8.1 договору, реквізити рахунків в АБ "УКРГАЗБАНК" для сплати процентів за користування кредитними коштами - номер рахунку повідомляється у SMS - повідомленні про початок дії ліміту овердрафту.

Пунктом 9 договору встановлено, що інші умови надання кредитних коштів не передбачені цим договором про приєднання регулюються положеннями Правил надання кредиту на умовах овердрафту в АБ "УКРГАЗБАНК".

Правила надання кредиту на умовах овердрафту в АБ "УКРГАЗБАНК" затверджені рішенням кредитної ради публічного акціонерного товариства акціонерного банку "УКРГАЗБАНК" від 10.07.2018 року (зі змінами), розміщені на сайті http://www.ukrgasbank.com (в архіві). Також на вищевказаному сайті розміщені Правила надання кредиту на умовах овердрафту в АБ "УКРГАЗБАНК", які діють з 02.05.2022 року.

Правила надання кредиту на умовах овердрафту в АБ "УКРГАЗБАНК" (далі - Правила), разом із договором про приєднання до Правил та всіма додатками та додатковими угодами до них, складають договір про надання кредиту на умовах овердрафту.

Правила набирають чинності з дати їх офіційного оприлюднення на сайті Банку та діють до дати офіційного оприлюднення заяви про їх відкликання на сайті Банку.

Приєднання клієнта до Правил (акцептування даної публічної пропозиції у відповідності із ст. 633, 634 Цивільного Кодексу України) здійснюється шляхом підписання договору про приєднання до Правил надання кредиту на умовах овердрафту в АБ «УКРГАЗБАНК» (далі - договір про приєднання) за встановленою АБ «УКРГАЗБАНК» формою.

Датою укладення Договору про надання кредиту на умовах овердрафту є дата Договору про приєднання.

Згідно з п. 1.1 Правил, ці Правила регулюють відносини, які виникають між банком та позичальниками протягом строку дії договору про надання кредиту на умовах овердрафту в межах чинного законодавства України.

Відповідно до п. 1.2 Правил, підписанням договору про приєднання позичальник підтверджує своє ознайомлення та повну, безумовну і остаточну згоду з усіма умовами Правил, а також своє волевиявлення стосовно приєднання до Правил.

Пунктом 1.3 Правил встановлено, що приєднуючись до Правил позичальник приймає на себе всі обов`язки та набуває всіх прав, передбачених договором про надання кредиту на умовах овердрафту.

Згідно з п. 2.1 Правил, банк надає позичальнику кредит в межах ліміту овердрафту, а позичальник зобов`язується повернути кредит, сплачувати проценти за користування кредитними коштами та комісії передбачені договором про надання кредиту на умовах овердрафту.

Відповідно до п. 2.2 Правил, основні умови кредитування зазначаються в договорі про приєднання.

Пунктом 2.4 Правил встановлено, що надання кредиту здійснюється шляхом сплати з поточного рахунку позичальника, відкритого в банку, розрахункових документів на суму, що перевищує залишок на такому рахунку.

Згідно з п. 2.5 Правил, початок дії ліміту овердрафту встановлюється з моменту отримання позичальником SMS - повідомлення від банку.

Відповідно до п. 2.6 Правил, овердрафт надається позичальнику із наступним цільовим призначенням: поповнення обігових коштів.

Пунктом 2.8 Правил встановлено, що датою (днем) надання овердрафту вважається банківський день, на кінець якого виникає дебетове сальдо на поточному рахунку позичальника, в результаті оплати з поточного рахунку платіжних документів позичальника на суму, що перевищує кредитовий залишок коштів на такому рахунку.

Згідно з п. 2.9 Правил, датою (днем) повернення овердрафту, наданого банком, вважається банківський день, на кінець якого на поточному рахунку позичальника (або на інших рахунках банку, на яких, згідно з нормами чинного законодавства, може враховуватись (бути перенесено) заборгованість за овердрафтом) відсутнє дебетове сальдо.

Відповідно до п. 2.10 Правил, кредитні кошти, надані банком в межах ліміту овердрафту, повинні бути повернуті позичальником в повному обсязі не пізніше:

- останнього дня строку, на який встановлено ліміт овердрафту;

- кінця банківського дня визначеного як день настання терміну/строку виконання позичальником будь-яких грошових зобов`язань за договором про надання кредиту на умовах овердрафту, у т.ч. внаслідок застосування банком вимоги дострокового повного/часткового виконання позичальником своїх зобов`язань за договором про надання кредиту на умовах овердрафту;

- кінця останнього банківського дня місяця, наступного за місяцем початку користування овердрафтом.

Пунктом 2.11 Правил встановлено, що погашення овердрафту здійснюється автоматично при надходженні коштів на поточний рахунок позичальника.

Згідно з п. 3.1 Правил, за користування кредитними коштами позичальник сплачує банку проценти, виходячи із встановленої банком базової процентної ставки, розмір якої зазначається у договорі про приєднання.

Відповідно до п. 3.3 Правил, проценти за користування кредитними коштами нараховуються на щоденні дебетові залишки по поточному рахунку позичальника або на дебетові залишки по окремому рахунку для обліку кредитної заборгованості, перенесеної з поточного рахунку.

Пунктом 3.4 Правил встановлено, що нарахування здійснюється починаючи з дня надання овердрафту згідно з п. 2.8 Правил по день, що передує дню повної сплати овердрафту виходячи із процентної ставки та в межах строку кредитування, визначених у договорі про приєднання.

Згідно з п. 3.5 Правил, при розрахунку процентів за користування кредитними коштами використовується метод «факт/360», виходячи із фактичної кількості днів у місяці та банківського року з розрахунку 360 днів у році.

Відповідно до п. 3.6 Правил, проценти за користування кредитними коштами нараховуються на щоденні дебетові залишки пропорційно кількості днів, протягом яких ці залишки враховувались на поточному рахунку позичальника (або на інших рахунках банку, на яких, згідно з нормами чинного законодавства, може враховуватись (бути перенесеною) заборгованість за овердрафтом).

Пунктом 3.7 Правил встановлено, що проценти за користування кредитними коштами нараховуються банком щомісячно, не пізніше останнього банківського дня місяця, за період з дати надання овердрафту по останній календарний день місяця, в якому наданий овердрафт, та надалі з першого по останній календарний день місяця, в день достроково розірвання договору про надання кредиту у формі овердрафту, в день закінчення строку, на який надано овердрафт, за період з першого календарного дня місяця, в якому відбувається погашення овердрафту, по день, що передує дню повного погашення заборгованості за овердрафтом, а у разі настання події припинення до дня настання події припинення, що визначені в п. 5.4.2. цих Правил.

Згідно з п. 3.8 Правил, сплата процентів за користування кредитними коштами здійснюється щомісячно, не пізніше 15-го числа місяця, наступного за місяцем користування овердрафтом, а також в день, зазначений в письмовому повідомленні банку про дострокове розірвання договору про надання кредиту на умовах овердрафту, в день закінчення строку, на який надано овердрафт. проценти за користування кредитними коштами сплачуються з урахуванням положень п. 3.12 цих Правил.

Відповідно до п. 3.12 Правил, нарахування процентів за користування кредитними коштами, що не повернуті в строки/терміни, передбачені договором про надання кредиту на умовах овердрафту (прострочена заборгованість) здійснюється починаючи з дня виникнення простроченої заборгованості, включаючи такий день до дня погашення такого прострочення або настання події припинення, визначеної в п. 5.4.2. цих Правил. Сторони узгодили, що в разі настання Події припинення, банк зупиняє нарахування процентів за користування кредитними коштами з дати визначених для такої події у п. 5.4.2., а позичальник зобов`язується сплатити на користь Банку платежі визначені в п. 5.4. цього договору у випадку їх виникнення.

В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що на виконання умов договору, 14 травня 2021 року позивач встановив відповідачу ліміт овердрафту в розмірі 100 000,00 грн., що підтверджується випискою по особовому рахунку за період з 14.05.2021 року до 26.09.2022 року, долученою до матеріалів справи.

Згідно з умовами договору, ліміт наданого відповідачу в користування овердрафту, - до 13 травня 2022 року.

За твердженнями представника позивача, відповідач отриманий овердрафт у встановлені договором строки не повернув, тому позивач направив на адресу відповідача лист - вимогу №172/15457/2022 від 08.08.2022 року, в якій просив повернути кредит та сплати нараховані проценти за користування ним.

Згідно з ч. 1 ст. 19 Господарського процесуального кодексу України, сторони вживають заходів для досудового врегулювання спору за домовленістю між собою або у випадках, коли такі заходи є обов`язковими згідно із законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Господарського процесуального кодексу України, особи, які порушили права і законні інтереси інших осіб, зобов`язані поновити їх, не чекаючи пред`явлення претензії чи позову.

Відповідач відповіді на вищевказану вимогу не надав, кредит не повернув, нараховані проценти за користування ним не сплатив.

Позивач, вважаючи, що його права порушені, звернувся до суду, просив стягнути з відповідача 100 000,00 грн. заборгованості за кредитом та 4 212,09 грн. заборгованості по процентах.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку (ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України, господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).

Частиною 1 ст. 1054 Цивільного кодексу України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно з ч. 2 ст. 1054 Цивільного кодексу України, до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України, позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред`явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред`явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

Згідно з ч. 2 ст. 1050 Цивільного кодексу України, якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 198 Господарського кодексу України, відсотки за грошовими зобов`язаннями учасників господарських відносин застосовуються у випадках, розмірах та порядку, визначених законом або договором.

Частиною 1 ст. 1048 Цивільного кодексу України встановлено, що позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором (ч. 1 ст. 1056-1 Цивільного кодексу України).

Згідно з ч. 2 ст. 1056-1 Цивільного кодексу України, розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів на дату укладення договору.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач 14 травня 2021 року встановив ліміт овердрафту в розмірі 100 000,00 грн., що підтверджується випискою по особовому рахунку за період з 14.05.2021 року до 26.09.2022 року.

Відповідно до п. 4.1.3 Правил, банк зобов`язується з моменту початку дії ліміту овердрафту відповідно до умов договору про надання кредиту на умовах овердрафт, сплачувати з поточного рахунку позичальника платіжні документи на суму, що перевищує залишок на такому рахунку, в межах ліміту овердрафту визначеного в договорі про приєднання.

Пунктом 4.3.3 Правил встановлено, що постачальник зобов`язується повністю погасити заборгованість за основним боргом за овердрафтом перед банком не пізніше строку зазначеного в договорі про приєднання, а також здійснювати погашення заборгованості за основним боргом за овердрафтом на умовах визначених договором про надання кредиту у формі овердрафту у випадку перевищення фактичної заборгованості позичальника за основним боргом за овердрафтом ліміту овердрафту за результатами його перегляду.

Згідно з п. 4.3.5 Правил, постачальник зобов`язується своєчасно сплачувати (погашати) плату за овердрафт та проценти за користування кредитними коштами, що не повернуті в строки/терміни, передбачені договором про надання кредиту на умовах овердрафту, на умовах та в порядку, передбачених договором про надання кредиту у формі овердрафту.

Відповідно до ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події (ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України).

Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Частиною 1 ст. 612 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно з п. 3 договору, ліміт овердрафту встановлюється з "14" травня 2021 року по "13" травня 2022 року (включно).

Як вбачається з матеріалів справи, станом на 07 жовтня 2022 року, заборгованість відповідача по кредиту становила 100 000,00 грн., а заборгованість по процентах, - 4 212,09 грн., що підтверджується випискою по особовому рахунку за період з 14.05.2021 року до 26.09.2022 року, долученою до матеріалів справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Частиною 1 ст. 627 Цивільного кодексу України встановлено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).

Згідно з ч. 1 ст. 202 Господарського кодексу України, господарське зобов`язання припиняється, зокрема, виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частиною 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно з ч. 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Документів, що підтверджували б сплату відповідачем заборгованості по кредиту, а також сплату процентів за його користування, відповідач суду не надав, тому вимоги позивача про стягнення з відповідача 100 000,00 грн. заборгованості по кредиту та 4 212,09 грн. заборгованості по процентах є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 9 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 124 Конституції України, ч. ч. 1, 2 ст. 3, ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень", ч. 1 ст. 173, п. 3 ч. 1 ст. 174, ч. 3 ст. 198, ч. 1 ст. 193, ч. 1 ст. 202 Господарського кодексу України, ч. 1 ст. 526, ч. 1 ст. 530, ст. 610, ч. 1 ст. 612, ч. 1 ст. 626, ч. 1 ст. 627, ч. 1 ст. 628, ч. 1 ст. 1048, ч. 1 ст. 1049, ч. 2 ст. 1050, ст. 1054, ч. ч. 1, 2 ст. 1056-1 Цивільного кодексу України, ст. ст. 2, 3, ч. 2 ст. 4, ч. 1 ст. 5, ст. 7, ч. ч. 1, 2, 4 ст. 11, ст. 12, ч. ч. 3, 4 ст. 13, ст. ст. 14-15, ст. 18, ст. 19, ч. 1 ст. 73, ч. ч. 1, 3 ст. 74, ст. 86, ч. ч. 2, 3 ст. 120, ст. 123, ч. 9 ст. 129, ч. 9 ст. 165, п. 1 ч. 2 ст. 202, ч. 3 ст. 222, ч. 3 ст. 232, ст. 233, ст. 238 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Задовільнити повністю позов публічного акціонерного товариства акціонерного банку "Укргазбанк" до товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний торговий альянс" про стягнення заборгованості.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний торговий альянс" (08205, Київська область, місто Ірпінь, вулиця Університетська, будинок 2/1, офіс 56/1, ідентифікаційний код 43018283) на користь публічного акціонерного товариства акціонерного банку "Укргазбанк" (03087, місто Київ, вулиця Єреванська, 1, ідентифікаційний код 23697280) 100 000,00 грн. (сто тисяч грн. 00 коп.) заборгованості по кредиту; 4 212,09 грн. (чотири тисячі двісті дванадцять грн. 09 коп.) заборгованості по процентах; 2 481,00 грн. (дві тисячі чотириста вісімдесят одну грн. 00 коп.) витрат на сплату судового збору.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 20 днів з дня складення повного тексту рішення.

Повний текст рішення складений 06.03.2023 року.

Суддя С. Грабець

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення08.02.2023
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу109362635
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності

Судовий реєстр по справі —911/2000/22

Рішення від 08.02.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 04.01.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 07.12.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 29.11.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 15.11.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 26.10.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 17.10.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні