Ухвала
від 07.03.2023 по справі 508/144/23
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 508/144/23

Провадження № 2-о/508/8/23

УХВАЛА

Іменем України

"07" березня 2023 р. смт. Миколаївка

Суддя Миколаївського районного суду Одеської області Банташ Д.С. розглянувши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Миколаївська селищна рада Березівського району Одеської області,

ВСТАНОВИВ:

Заявник, ОСОБА_1 , в порядку окремого провадження подав до суду заяву та просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме: що Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯА №092957 від 16.12.2004 року, виданий Миколаївською районною державною адміністрацією Одеської області, загальною площею 13,75 га, кадастрові номера 5123585000:01:001:0382 (площа 12,88 га) та 5123585000:01:001:0185 (площа 0,87 га) належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

ОСОБА_1 , згідно заяви, вказує своє місце реєстрації та проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Зареєстроване місце проживання заявника, також підтверджується копією довідки про реєстрацію місця проживання № 710 від 20.12.2021 року.

Частиною 1 статті 293 ЦПК України (Окреме провадження), встановлено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Пункт 5 частини 2 статті 293 ЦПК України (Окреме провадження), визначає, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України (Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення),суд розглядаєсправи провстановлення факту: належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Відповідно до ст. 316 ЦПК України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Відповідно до частини 1 статті 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово. Кожна особа має право на вільний вибір місця проживання (частина перша статті 33 Конституції України).

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України», встановлено, що документами, до яких вносяться відомості про місце проживання, є паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України», визначено, що місце перебування, це адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців за рік, а місце проживання, це житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини.

Відповідно до положень статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України», громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.

Реєстрація місця проживання або місця перебування особи внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції.

Відповідно до п. 7 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 207 від 02 березня 2016 року, реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що реєстрації підлягає як місце проживання, так і місце перебування особи.

За змістом п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи, що заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання, заявник зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться за межами територіальної юрисдикції Миколаївського районного суду Одеської області, де діє Білгород-Дністровський міськрайонний суд (67701, м. Білгород-Дністровський, вул. Військової слави,27).

Тому, заява ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, за вимогами п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, підлягає передачі на розгляд Білгород-Дністровському міськрайонному суду (67701, м. Білгород-Дністровський, вул. Військової слави, 27).

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Миколаївська селищна рада Березівського району Одеської області, передати на розгляд до Білгород-Дністровського міськрайонного суду (67701, м. Білгород-Дністровський, вул. Військової слави, 27).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасники справи мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо така скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання її до Одеського апеляційного суду.

Суддя Д.С. Банташ

СудМиколаївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення07.03.2023
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу109385342
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —508/144/23

Рішення від 26.04.2023

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

Ухвала від 30.03.2023

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

Ухвала від 07.03.2023

Цивільне

Миколаївський районний суд Одеської області

Банташ Д. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні