Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/5600/22
Номер провадження2/711/220/23
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2023 року Придніпровський районний суд міста Черкаси у складі:
головуючий суддя:Казидуб О. Г.
за участю секретаря:Зайцевій О. І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова 9» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач Об`єднання співвласників багатоквартирного буденку «Нижня Горова 9» (ЄДРПОУ 43522147, місцезнаходження за адресою: вул..Нижня Горова, буд.9, м.Черкаси) звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси з позовом до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги. Вимоги мотивовані тим, що квартира АДРЕСА_2 , комплексне утримання та експлуатацію якого здійснює ОСББ «Нижня Горова 9». Відповідачі отримують та споживають житлово-комунальні послуги, що включають утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема, послуги прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем, купівлю електричної енергії, поточний ремонт спілного майна багатоквартирного будинку, тощо. За таких обставин, зазначають, що між ОСББ «Нижня Горова 9» та відповідачами утворились договірні правовідносини, які породжують цивільні права і обов`язки у сфері житлово-комунальних послуг у порядку ст. 11 ЦК України.
Відповідно до ст. 10 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» вищим органом управління об`єднання є загальні збори, рішення загальних зборів є обов`язковим для всіх співвласників. До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.
Рішенням загальних зборів ОСББ:
Протоколом № 2 від 06 березня 2020 року було прийнято рішення про затвердження кошторису управління будинком на 2020 рік, встановивши тариф на управління будинком з 01 березня 2020 року у розмірі 4,00 грн. за кв.м. загальної площі квартири чи приміщення на місяць. Внесок в фонд капітального ремонту будинку в розмірі 1,46 грн. за кв.м. загальної площі квартири чи приміщення на місяць.
Протоколом № 1 від 30 січня 2021 року було прийнято рішення про затвердження кошторису управління будинком на 2021 рік, встановивши тариф на управління будинком з 01 лютого 2021 року у розмірі 5,50 грн. за кв.м. загальної площі квартири. Внесок в ремонтний фонд в розмірі 2,28 грн. за кв.м. загальної площі квартири чи приміщення на місяць.
Прийняті загальними зборами рішення є діючими, правомірними, ніким неоспореними та не скасованими.
Зазначають, що відповідачами претензій щодо якості та кількості наданих послуг по обслуговуванню будинку АДРЕСА_3 та прибудинкової території у передбаченому законом порядку не оформлено.
За період з березня 2020 року по серпень 2022 року відповідачі плату за житлово-комунальні послуги не здійснюють, чим спричиняють майнову шкоду позивачу та перешкоджають належному виконанню позивачем передбачених зобов`язань по забезпеченню збереження житлового фонду, утриманню будинку та прибудинкової території.
Згідно розрахунків бухгалтерії ОСББ «Нижня Горова 9» станом на 01.11.2022 заборгованість відповідачів за надані житлово-комунальні послуги становить 14680,01грн.
Просять стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь ОСББ «Нижня Горова 9» заборгованість за надані житлово комунальні послуги 14680,01 грн., 3% річних 303,72 грн., інфляційних 1417,12 грн., а разом 16400,84 грн.; стягнути в рівних частинах з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь ОСББ «Нижня Горова 9» судові витрати понесені позивачем, а саме, судовий збір в розмірі 2481,00грн. та витрати на правничу допомогу адвоката 5200,00грн.
22 листопада 2022 року ухвалою суду справу прийнято до свого провадждення, відкрито спрощене позовне провадження та призначено судове засідання з викликом сторін.
22 грудня 2022 року ухвалою суду провадження у справі зупинено.
03 січня 2023 року ухвалою суду поновлено провадження у справі, призначено судове засідання.
Представник позивача за дорученням в судове засідання не з`явився, надавши через систему «Електронний суд» клопотання про розгляд справи за відсутності сторони. В заяві зазначено, що позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просять їх задоволити. Також зазначено, що не заперечують проти заочного рішення.
Відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 повторно в судове засідання не з`явились, про причину неявки суду не повідомили, були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи рекомендованими листами, що є належним повідомленням сторони про день та час розгляду справи. Відзив на позовну заяву подано не було.
Справу вирішено за правилами заочного розгляду, передбаченимист. 280-282 ЦПК України,за відсутності відповідача, повідомленого у встановленому законом порядку про дату, час і місце судового засідання, який не з`явився в судове засідання без повідомлення причин, не подав відзиву проти позову, та зі згоди позивача щодо такого порядку розгляду справи, викладеної в позовній заяві.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи із наступного.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до положень ст.ст. 12, 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками процесу. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. 80 ЦПК України).
Частиною другою статті 95 ЦПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до Листа Департаменту «Центру надання адміністративних послуг» Черкаської міської ради № 12387-01-10 від 25.08.2022, станом на 25.08.2022 за адресою АДРЕСА_1 зареєстровані такі особи: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 16.11.1977 року; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 29.02.1984 року; ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з 24.09.1986 року.
Квартира АДРЕСА_2 , комплексне утримання та експлуатацію якого здійснює ОСББ «Нижня Горова 9».
Відповідачі отримують та споживають житлово-комунальні послуги, що включають утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема, послуги прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем, купівлю електричної енергії, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку, тощо. За таких обставин, зазначають, що між ОСББ «Нижня Горова 9» та відповідачами утворились договірні правовідносини, які породжують цивільні права і обов`язки у сфері житлово-комунальних послуг у порядку ст. 11 ЦК України.
Відповідно до ст. 10 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» вищим органом управління об`єднання є загальні збори, рішення загальних зборів є обов`язковим для всіх співвласників. До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.
В судовому засіданні встановлено, що Протоколом № 2 зборів співвласників об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова 9» 06 березня 2020 року було прийнято рішення про затвердження кошторису управління будинком на 2020 рік, встановивши тариф на управління будинком з 01 березня 2020 року у розмірі 4,00 грн. за кв.м. загальної площі квартири чи приміщення на місяць. Внесок в фонд капітального ремонту будинку в розмірі 1,46 грн. за кв.м. загальної площі квартири чи приміщення на місяць.
Також, протоколом № 1 від 30 січня 2021 року було прийнято рішення про затвердження кошторису управління будинком на 2021 рік, встановивши тариф на управління будинком з 01 лютого 2021 року у розмірі 5,50 грн. за кв.м. загальної площі квартири. Внесок в ремонтний фонд в розмірі 2,28 грн. за кв.м. загальної площі квартири чи приміщення на місяць.
17 серпня 2022 року постановою Північного апеляційного господарського суду рішення Господарського суду Черкаської області від 02.12.2021 у справі № 925/524/21, яким визнано недійсним та скасовано рішення установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова 9», що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Нижня Горова, 9, оформлені «Протоколом № 1 установчих зборів співвласників об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова,9», та припинено юридичну особу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова,9» шляхом ліквідації скасовано.
Тобто, прийняті загальними зборами рішення є діючими, правомірними.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 7 ЗУ Про житлово-комунальні послуги», п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків затверджених постановою КМУ від 08.10.1992 року № 57 споживач зобов`язаний щомісячно сплачувати вартість комунальних послуг.
У разі незгоди споживача щодо якості та кількості наданих послуг ст.ст. 27, 28 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» встановлює спеціальний порядок оформлення претензій щодо ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальних послуг.
Відповідачами претензій щодо якості та кількості наданих послуг по обслуговуванню будинку АДРЕСА_3 та прибудинкової території у передбаченому законом порядку не оформлено.
За період з березня 2020 року по серпень 2022 року відповідачі плату за житлово-комунальні послуги не здійснюють, чим спричиняють майнову шкоду позивачу та перешкоджають належному виконанню позивачем передбачених зобов`язань по забезпеченню збереження житлового фонду, утриманню будинку та прибудинкової території.
Згідно розрахунків бухгалтерії ОСББ «Нижня Горова 9» станом на 01.11.2022 заборгованість відповідачів за надані житлово-комунальні послуги становить 14680,01грн.
Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»визначено, що житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил. Споживачем житлово-комунальних послуг являється фізична особа чи юридична особа, яка отримує чи має намір отримувати житлово-комунальні послуги.
Відповідно дост. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо, та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
За положеннямист. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»відносини у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються на договірних засадах.
Статтями20,21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»визначені права та обовязки споживача й виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання вчасно та відповідної якості житлово-комунальних послуг згідно з законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, а обовязком споживача - є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом. Обовязком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 32Закону України «Про житлово-комунальні послуги»плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно, відповідно до умов договору.
Відповідачами до суду не надано належних та допустимих доказів наявності в них будь-яких претензій до ОСББ «Нижня Горова 9 щодо неналежної якості наданих їй житлово-комунальних послуг, як і не доведено фактів невиконання позивачем обов`язку з надання вищевказаних послуг.
Сам факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг між ОСББ «Нижня Горова 9 та відповідачами не свідчить про відсутність у останніх обов`язку сплачувати нараховані кошти за надані позивачем житлово-комунальні послуги.
Відповідно до ст.ст.156,162 ЖК України, плата за комунальні послуги в будинку (квартирі), що належить на праві приватної власності, здійснюється за затвердженими в установленому порядку тарифами. Власник зобовязаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги. Повнолітні члени сімї власника зобовязані брати участь у витратах по утриманню будинку та прибудинкової території.
В судовому засіданні встановлено, що ОСББ «Нижня Горова 9» надавало відповідачам житлово-комунальні послуги, факт надання яких не спростовується відповідачами.
Також встановлено, що борг відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 перед ОСББ «Нижня Горова 9» за надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території станом на 01.11.2022 становить 14680 грн. 01 коп.
Відповідно дост. 509 ЦК Українизобовязанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобовязана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботи, надати послугу, сплатити гроші) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обовязку.
Положеннями ст.ст.526,530 ЦК Українипередбачено, що зобовязання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимогвідповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобовязанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Якщо строк (термін) виконання боржником обовязку не встановлений або визначений моментом предявлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Як зазначено уст. 610 ЦК України, - порушенням зобовязання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобовязання (неналежне виконання). Відповідно до положеньст. 611 ЦК України, - у разі порушення зобовязання настають правові наслідки встановлені договором або законом.
Частиною першоюстатті 625 Цивільного кодексу Українивизначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобовязання.
У відповідності до ч. 2ст. 625 Цивільного кодексу Україниборжник, який прострочив виконання грошового зобовязання, на вимогу кредитора зобовязаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Оскільки, в судовому засіданні встановлено, що відповідачами своєчасно та в повному обсязі не оплачувалися надані йому ОСББ «Нижня Горова 9» послуги з утримання будинку та прибудинкової території, в результаті чого утворилась заборгованість за отримані послуги в сумі 14680 грн. 01 коп., що підтверджується розрахунком боргу, то суд вважає за необхідне стягнути солідарно вищевказану заборгованість з відповідачів на користь позивача.
З позовної заяви та доданих до неї розрахунків вбачається, що 3% річних за період прострочення платежів (з березня 2021 року по жовтень 2022 року) становить 303 грн. 72 коп., інфляційні1417 грн. 12 коп.
Суд зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022 року № 206 встановлено, що в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 "Про введення воєнного стану в Україні", Кабінет Міністрів України постановляє: установити, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.
А тому, суд вважає за необхідне, на підставі ст. 625 ЦК України, стягнути з відповідачів на користь позивача 3% річних за період прострочення платежів в сумі 277 грн. 24 коп. та інфляційні в сумі 940 грн. 53 коп. ( за період з березня 2021 року по лютий 2022 року (включно).
Також, статтею 141 ЦПК України та Законом України «Про судовий збір» визначено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Відповідно до матеріалів справи, позивачем ОСББ «Нижня Горова 9» при зверненні до суду було сплачено судовий збір в розмірі 2481 грн.00коп. (платіжне доручення № 18 від 08 вересня 2022 року).
Тому, відповідно до ст. 141 ЦПК України та Закону України «Про судовий збір», до стягнення із відповідача на користь позивача підлягає судовий збір в розмірі по 827 грн.00коп. з кожного.
За змістом ч. 1 п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Статтею 137 ЦПК України, передбачено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатом розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Згідно з ч. 8 ст. 141 ЦПК України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
До складу витрат на правничу допомогу включаються: гонорар адвоката за представництво в суді; інша правнича допомога, пов`язана з підготовкою справи до розгляду; допомога, пов`язана зі збором доказів; вартість послуг помічника адвоката; інша правнича допомога, пов`язана зі справою.
Витрати на правничу допомогу визначаються сукупністю таких документів: договором про надання правничої допомоги та відповідними доказами щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу учасник справи має подати (окрім договору про надання правничої допомоги) детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом (для визначення розміру гонорару, що сплачений або підлягає сплаті) та опис здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (ч. 3 ст. 137 ЦПК України).
Розмір витрат має бути співмірним зі складністю справи та виконаних адвокатом (професійна правнича допомога) робіт; часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт; обсягом наданих адвокатом послуг; ціною позову та значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи та репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог співмірності, за клопотанням іншої сторони, суд може зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. (ч.ч. 4, 5 ст. 137 ЦПК України).
Частиною 6 ст. 137 ЦПК України визначено, що обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витратна оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
При визначенні суми компенсації витрат, понесених на професійну правничу допомогу, необхідно досліджувати на підставі належних та допустимих доказів обсяг фактично наданих адвокатом послуг і виконаних робіт, кількість витраченого часу, розмір гонорару, співмірність послуг категоріям складності справи, витраченого адвокатом часу, об`єму наданих послуг, ціни позову та (або) значенню справи.
На підтвердження витрат на правову допомогу адвоката під час розгляду даної справи, представником позивача до суду надано:
Договір № 9 про надання професійної правової (правничої) допомоги від 22 серпня 2022 року, укладеного між адвокатом Харченко Олегом Миколайовичем та Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова 9».
Відповідно до п. 1.1. Договору, адвокат зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомогу Клієнту на умовах і в порядку, що визначені договором, а Клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору по справі за позовом ОСББ «Нижня Горова 9» про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги з власників (квартиронаймачів) по АДРЕСА_3 , з правом адвоката на представництво інтересів Клієнта в Придніпровському районному суді м. Черкаси, а також на вчинення в Придніпровському районному суді м. Черкаси від імені Клієнта всіх процесуальних дій, в тому числі, поданні до суду від імені Клієнта позовних заяв, повної або часткової відмови від позовних вимог, зміни предмету та підстав позову, зміни розміру позовних вимог, оскарження ухвал, постанов та рішень суду, замовлення судових рішень, наказів, а також виконувати всі інші дії та формальності пов`язані з цим Договором.
Відповідно до п. 3.1. Договору, Загальна сума гонорару визначається виходячи із сумарної вартості всіх послуг, зазначених у Додатку № 1 до цього Договору.
Відповідно до п.3.2. Договору, Клієнт здійснює оплату Адвокату гонорару після ухвалення Придніпровським районним судом м. Черкаси рішення по справі.
Відповідно до п. 3.4. Договору, фактичні витрати Адвоката пов`язані з виконанням цього Договору відшкодовуються Клієнтом у повному обсязі упродовж 3 банківських днів з дня надання Адвокатом підтверджувальних такі витрати документів.
Додаток № 1 до Договору № 9 від 22 серпня 2022 року «Про надання професійної правничої допомоги адвокатом» від 22 серпня 2022 року.
Відповідно до п. 1 Додатку № 1 до Договору, сума гонорару за надання правничої допомоги щодо захисту інтересів (представництво) Клієнта в суді та під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовими засіданнями по справі за позовом ОСББ « Нижня Горова 9» про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги з власників (квартиронаймачів) по АДРЕСА_3 , узгоджується за домовленістю сторін (статті 627, 632 ЦК України) з врахуванням ст. 30 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Відповідно до п. 2, сторонами погоджено використати за основу розрахунків розміру гонорару 800 грн. за 1 годину роботи фахівця в галузі права.
Детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом: надання Клієнту консультації і роз`яснень з правових питань щодо можливості подання позовної заяви про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги (1 год.) 800грн.; підготовка до складання позовної заяви про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з власників (квартиронаймачів) по АДРЕСА_3 , вивчення документів їх аналіз та оцінка на предмет можливості використання для подачі позовної заяви (2год.30хв.) 2000 грн.; узгодження з клієнтом тексту та складання позовної заяви з додатками (3год.) 2400 грн. Всього 5200 грн.00коп.
Акт наданих послуг від 02 листопада 2022 року, відповідно до якого Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова 9» (Клієнт) прийняв, а Адвокат передав наступні послуги: Надання Клієнту консультації і роз`яснень з правових питань щодо можливості подання позовної заяви про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги (1 год.). 800грн.; Підготовка до складання позовної заяви про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з власників (квартиронаймачів) по АДРЕСА_1 , вивчення документів їх аналіз та оцінка на предмет можливості використання для подачі позовної заяви (2год.30хв.) - 800 грн. за 1 год., всього 2000 грн.; узгодження з клієнтом тексту та складання позовної заяви з додатками (3 год.) 800грн. за 1 год., всього 2400 грн. А загальна вартість послуг 5200 грн.00 коп.
Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 264 на ім`я Харченко Олега Миколайовича
Ордер про надання правничої(правової) допомоги № 1035741 на ім`я ОСОБА_4 .
А тому, враховуючи викладене вище, оцінюючи наявні в матеріалах справи докази, які підтверджують понесення позивачем витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 5200 грн., а також беручи до уваги, що відповідачами до суду не подавалося відповідного клопотання про зменшення розміру витрат на правову допомогу та не доведено неспівмірність таких витрат, як це визначено ч.ч. 5, 6 ст. 137 ЦПК України, суд приходить до висновку про необхідність стягнення із відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь ОСББ «Нижня Горова 9»» понесених ними судових витрат, а саме: витрат на професійну правничу допомогу адвоката в розмірі по 1733 грн.33 коп. з кожного.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.64,66,67,68,156,162 ЖК України, ст.ст.11,15,16,264,267,360,382,509,525,526,530,610,611,625 ЦК України, ст. ст.4,11,12,13,81,89,137,141,263-266,273,280-284 ЦПК України,Законом України «Про житлово-комунальні послуги», суд, -
ВИРІШИВ :
ПозовОб`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова 9» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги задовольнити частково.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова 9» заборгованість за надані житлово-комунальні послуги 14680 грн.01 коп., 3% річних 277 грн. 24 коп., інфляційні 940грн.53 коп., а всього 15897 грн.78коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова 9» судовий збір в розмірі по 827 грн.00коп. з кожного.
Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нижня Горова 9» понесених судові витрати, а саме: витрати на професійну правничу допомогу адвоката в розмірі по 1733 грн.33 коп. з кожного.
Решті відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його переглядякщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення може бути оскаржене в загальному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, а відповідачем - в той же строк з дня залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Головуючий: О. Г. Казидуб
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 109411444 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Казидуб О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні