Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/1245/21
Номер провадження 1-во/711/5/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2023 року
Придніпровський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Черкаси питання щодо виправлення описки та роз`яснення вироку Придніпровського районного суду м. Черкаси від 22.02.2023 у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Черкаси, українця, громадянина України, не одруженого, на утриманні дітей не має, не працюючого, депутатом, учасником ліквідації наслідків ЧАЕС, учасником бойових дій не являється, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04.01.2021 за ч.2 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України до покарання у вигляді громадських робіт на строк 80 годин,
обвинуваченого у вчинені кримінальних правопорушення, передбачених ч. 2 ст. 185 КК України,
із участю в судовому розгляді:
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника - адвоката ОСОБА_5
В С Т А Н О В И В:
Придніпровським районним судом м. Черкаси 22.02.2023 ухвалено та проголошено вирок у кримінальній справі за обвинувальним актом відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчинені кримінальних правопорушення, передбачених ч. 2 ст. 185 КК України.
Втім,в текстівироку допущеніописки,а самепомилково зазначенопосилання на ст.71КК України,у резолютивній частині посилання на ч. 1 ст. 70 КК України, описки у написанні закінчень слів.
Прокурор у судовому засіданні не заперечувала щодо виправлення указаних помилок. Крім того, не заперечувала щодо указання у вироці порядку виконання вироку суду, а саме з огляду на особу обвинуваченого, доцільність направлення засудженого для відбування покарання у порядку, встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі, тобто відповідно до ч. 2 ст. 57 Кримінально- виконавчого кодексу України.
ОСОБА_4 та його захисник адвокат ОСОБА_5 не заперечували щодо виправлення допущеної описки.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає за необхідне виправити допущену описку та вирішити питання щодо направлення засудженого для відбування покарання за наступних підстав.
Розглянувши питання про виправлення описки, дослідивши вирок суду, суд вважає, що допущена описка підлягає виправленню.
Відповідно до ч. 1ст. 379 КПК Українисуд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номера і дати документа, прізвища особи тощо) або які мають технічний характер.
Арифметична описка - це описка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки.
Також, під описками слід розуміти, неправильне написання слів.
Зі змісту вироку вбачається, що складаючи його текст, суд допустив описку помилково зазначивши «Суд вважає, що остаточне покарання обвинуваченому повинно бути призначено за правилами визначеними ст. 71 КК України шляхом поглинання більш суворого покарання за новим вироком менш суворим покаранням за вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04.01.2021», замість вірного «Суд вважає, що остаточне покарання обвинуваченому повинно бути призначено за правилами визначеними ст. 70 КК України шляхом поглинання більш суворим покаранням за новим вироком менш суворого покарання за вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04.01.2021.», тому дана описка підлягає виправленню.
Також,у абзаці3резолютивної частинивироку вбачаєтьсяпомилкове посиланняна ч.1ст.70КК Українипри визначенніостаточного покарання ОСОБА_4 ,отже такепосилання підлягаєвиправленню тавідповідно цейабзац повиненбути викладенийу вірнійредакції «Напідставі ч.4ст.70КК Українивизначити остаточнепокарання ОСОБА_4 шляхом поглинаннябільш суворимпокаранням зановим вирокомменш суворогопокаранням завироком Придніпровськогорайонного судум.Черкаси від04.01.2021,остаточно визначившипокарання у виглядітрьох роківшести місяців обмеження волі.»
Враховуючи, що описки у вироці допущені помилково, вони є очевидними, суд вважає, що вони підлягають виправленню, що сприятиме його виконанню та не призведе до погіршення становища сторін.
Щодо роз`яснення питання щодо направлення засудженого для відбування покарання суд зазначає наступне.
Згідно зіст. 57 ч.1 КВК Україниособи, засуджені до обмеження волі, прямують за рахунок держави до місця відбування покарання самостійно. Уповноважений орган з питань пробації згідно вироку суду вручає засудженому припис про виїзд до місця відбування покарання. Не пізніше трьох діб з дня одержання припису, засуджений зобов`язаний виїхати до місця відбування покарання і прибути туди відповідно до вказаного в приписі строку.
Відповідно до ч. 2ст. 57 КВК Україниз урахуванням особи та інших кримінального провадження, суд може направити засудженого до обмеження волі до місця відбування покарання у порядку, встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі. У цьому випадку засуджений звільняється з-під варти при прибутті до місця відбування покарання.
Згідно ст.58КВК України строк покарання обчислюється з дня прибуття і постановки засудженого на облік у виправному центрі. У строк покарання за правилами, передбаченими у статті 72 Кримінального кодексу України, зараховується час попереднього ув`язнення під вартою, а також час слідування під вартою до виправного центру.
Порядок виконання покарання у виді позбавлення волі визначений розділом ІІІ особливої частиниКВК України. Так, у ст.87КВК України зазначено, що порядок направлення засуджених до виправних і виховних колоній визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України.
Відповідно до п.1 розділу ІІІ Порядку визначення засудженим виду установи виконання покарань, направлення для відбування покарання засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту, обмеження волі та їх переведення, затвердженогоНаказом Міністерства юстиції України від 27.02.2017 року №680/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 28.02.2017 року №265/30133, направлення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, до установ виконання покарань здійснюється на підставі запиту на наряд щодо направлення осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, на підставі якого видається наряд про направлення особи, засудженої до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, із слідчого ізолятора до установи виконання покарань.
Згідно з вимогамист. 88 КВК Українизасуджені направляються до місця відбування покарання і переміщуються в разі необхідності з одного місця відбування покарання в інше під вартою.
Вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 22.02.2023 визначено остаточне покарання ОСОБА_4 шляхом поглинання більш суворим покаранням за новим вироком менш суворого покаранням за вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04.01.2021, остаточно визначивши покарання у вигляді трьох років шести місяців обмеження волі.
Указаним вище вироком запобіжний захід ОСОБА_4 до вступу вироку у законну силу залишено тримання під вартою.
Враховуючи наведене, оскільки засуджений перебуває під вартою, оцінюючи особу засудженого та те, що він перебував у розшуку, вирок суду від 22.02.2023 необхідно роз`яснити, вказавши, що ОСОБА_4 підлягає направленню до місця відбування покарання у виді обмеження волі в порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі, відповідно до ч.2ст.57 КВК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.371,379, 380 КПК України, ст.57,58,88КВК України суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Питання щодо виправлення описки та роз`яснення вироку суду - задовольнити.
Викласти абзац вироку у такій редакціі:
«Суд вважає, що остаточне покарання обвинуваченому повинно бути призначено за правилами визначеними ст. 70 КК України шляхом поглинання більш суворим покаранням за новим вироком менш суворого покарання за вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04.01.2021.»
Викласти абзац 3 резолютивної частини в такій редакції:
«На підставі ч. 4 ст. 70 КК України визначити остаточне покарання ОСОБА_4 шляхом поглинання більш суворим покаранням за новим вироком менш суворого покаранням за вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04.01.2021, остаточно визначивши покарання у вигляді трьох років шести місяців обмеження волі.»
Роз`яснити вирок суду в частині направлення засудженого до місць відбування покарання, а саме: «Після набрання вироком законної сили, направити ОСОБА_4 до місця відбування покарання у виді обмеження волі у порядку, встановленому для осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення волі, на підставі ч. 2 ст. 57 КВК України. По доставці до місця відбування покарання звільнити ОСОБА_4 з-під варти.»
Повний текст буде виготовлений 07.03.2023.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуючий: ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2023 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 109415959 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Кондрацька Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні