Справа № 296/1950/23
1-кс/296/726/23
УХВАЛА
Іменем України
02 березня 2023 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про проведення обшуку,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий слідчого управління ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира із клопотанням, відповідно до змісту якого просить надати дозвіл на проведення обшуку у транспортному засобі марки «FIAT DUCAT» державний номерний знак НОМЕР_1 .
В обґрунтування поданого клопотання зазначає, що у провадженні слідчого управління ГУНП в Житомирській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12022060000000515 від 21.12.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2022 року в зоні діяльності Житомирської митниці на адресу ТОВ «Магнум Ентерпрайз» (код ЄДРПОУ 41215897, м. Житомир, вул. Перемоги, 54, кв. 96) було ввезено та розмитнено вантаж «органічні сполуки рослинного походження - нікотин чистий ЕР» в кількості 750 літрів, який надійшов від комерційних структур «Alhem Europe S.A.» (45A, rue de Lausanne, Geneve 1201, Швейцарія) «Alchimica s.r.o.» (Narodni obrany 45, 160 00 Prague 6, Чехія), а також органічні сполуки гліцерину та монопропіленгліколю, метіл лактат, аміди циклічні, речовини для обробки та ароматизації сумішей, запчастини для до електронних сигарет багаторазового використання тощо.
В ході перевірки зазначених даних встановлено, що митне оформлення рідини нікотину відбувалось за шести митними деклараціями.
В подальшому, ввезені для ТОВ «Магнум Ентерпрайз» рідини та комплектуючі використовуються для виготовлення електронних сигарет і рідин для них та, без наявності відповідної ліцензії, збуваються через торгівельну інтернет-мережу «Dekang.ua» (інтернет-магазин) та торгова точка «Електронні сигарети в ТРЦ «Глобал» (м. Житомир, вул. Київська, 77). У зв`язку із недотриманням посадовими особами ТОВ «Магнум Ентерпрайз» технології виготовлення, рідини які надходили до реалізаторської мережі «Dekang.ua» можуть становити загрозу для життя і здоров`я людей у випадку їх споживання.
В подальшому, з метою приховування факту реалізації товарів підакцизної групи через інтернет-мережу, їх продаж оформлювався документально на адресу ТОВ «Нью Таймз» (код ЄДРПОУ 44090685, м. Харків, вул. Клочківська, 276-А) та ТОВ «Аквафест» (код ЄДРОУ 37995094, м. Київ, пров. Бехтерівський, буд. 4-А, 1 поверх, оф. 1-15), в т.ч. з метою формування податкового кредиту для подальшого його продажу.
У відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 №465-ХІ передбачено зміни в законодавстві щодо ліцензування діяльності з продажу рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Відповідно до цих змін торгівля такими товарами може здійснюватися лише за наявності відповідних ліцензій. За попередньо отриманими даними, у ТОВ «Магнум Ентерпрайз» відсутня ліцензія на оптову та роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
Крім того, в ході перевірки зазначених даних встановлено невідповідність декларування рідин та комплектуючих для виготовлення електронних сигарет в ході їх митного оформлення. Зокрема, рідина нікотину, який імпортувався для ТОВ «Магнум Ентерпрайз» декларувався за кодом 2939790000 УКТ ЗЕД (алкалоїди, природні або синтезовані, та їх солі, прості та складні ефіри та інші похідні) із ставкою мита 0% та податком на додану вартість 20%.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 № 466-IX, рідини, які використовуються в електронних сигаретах, - рідкі суміші хімічних речовин, що містять або не містять нікотин, використовуються для створення пари в електронних сигаретах та містяться, зокрема в картриджах, заправних контейнерах та інших ємностях.
Згідно із внесеними вказаним вище Законом змінами до п. 215.3.3-1 ст. 215 Податкового кодексу України ставка акцизного податку на товар «рідини, що використовуються в електронних сигаретах» код УКТ ЗЕД 3824999620 становить 3000 грн. за 1 літр.
Відповідно до листа Державної митної служби від 20.01.2022 № 15/15-01-03/7/307 «Про оподаткування тютюнових виробів» товари за товарними позиціями 2402, 2403, кодом 3824999620 УКТ ЗЕД (тютюнові вироби, тютюн і його промислові замінники, рідини для електронних сигарет), що ввозяться на митну територію України і щодо яких імпортер не задекларував ціну у порядку, встановлену Кодексом, оподатковуються за ставкою 20% від митної вартості цих товарів з урахуванням мита та акцизного податку.
З 01.01.2022 набрали чинності зміни до податкового кодексу України, внесені Законом України від 30 листопада 2021 року № 1419-IX «Про внесення змін зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» згідно з якими абзацом другим пункту 190.1 ст. 190 Податкового кодексу України визначено базою оподаткування для тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, для яких встановлені максимальні роздрібні ціни, що ввозяться на митну територію України, максимальну роздрібну ціну таких товарів без урахування податку на додану вартість. Отже, відповідно до положень Закону, при імпорті зазначених товарів ціна відправника, зазначена в інвойсі, за базу оподаткування не приймається.
Проведеними слідчими та негласними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що активним учасником вищезгаданої злочинної групи з незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів, що становлять загрозу для життя і здоров`я людей є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , підакцизні товари зберігають та перевозить транспортним засобом марки «FIAT DUCAT» державний номерний знак НОМЕР_1 .
У зв`язку з викладеним, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення підакцизних товарів (рідин для електронних сигарет), компонентів та обладнання для її виготовлення, документів, що підтверджують придбання, виготовлення та збут підакцизних товарів (в тому числі виготовлених в електронному вигляді), грошових коштів здобутих внаслідок вчинення кримінального правопорушення (незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів), а також інших речових доказів та знарядь вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у проведенні обшуку за місцем зберігання зазначених підакцизних товарів у транспортному засобі марки «FIAT DUCAT» державний номерний знак НОМЕР_1 .
Згідно наявної інформації власником транспортного засобу марки «FIAT DUCAT» державний номерний знак НОМЕР_1 є ОСОБА_7 - дочка ОСОБА_6 .
Слідчий в судовому засіданні клопотання про проведення обшуку підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у клопотанні.
Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши думку слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.
Згідно з ч.1 ст.234 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України), обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Положеннями частини другої та третьої статті 234 КПК України закріплено, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.
Частиною п`ятою статті 234 КПК України встановлено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Слідчим доведено, що існують достатні відомості, які вказують на можливість досягнення мети обшуку, враховуючи, що у транспортному засобі марки «FIAT DUCAT» державний номерний знак НОМЕР_1 , можуть заходитись підакцизні товари (рідина для електронних сигарет), компоненти та обладнання для її виготовлення, документи, що підтверджують придбання, виготовлення та збут підакцизних товарів (в тому числі виготовлених в електронному вигляді), грошові кошти здобуті внаслідок вчинення кримінального правопорушення (незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів).
Аналіз матеріалів клопотання переконливо свідчить, що: зазначена інформація має значення для досудового розслідування; зазначені відомості можуть бути доказами під час судового розгляду; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування.
Враховуючи вищевикладене та з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, суд дійшов висновку про необхідність надання дозволу на проведення обшуку, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_4 про проведення обшуку - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку транспортного засобу марки «FIAT DUCAT» державний номерний знак НОМЕР_1 , з метою відшукання та вилучення підакцизних товарів (рідин для електронних сигарет), компонентів та обладнання для її виготовлення, документів, що підтверджують придбання, виготовлення та збут підакцизних товарів (в тому числі виготовлених в електронному вигляді), грошових коштів здобутих внаслідок вчинення кримінального правопорушення (незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів), знарядь вчинення кримінального правопорушення.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дати її постановлення - до 02.04.2023 року включно.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 11.03.2024 |
Номер документу | 109417018 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Маслак В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні