Справа № 185/2929/23
Провадження № 1-кс/185/670/23
У ХВ АЛ А
08 березня 2023 року м.Павлоград
Слідчий суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора Ізюмської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_2 про арешт майна в межах досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221070000305 від 02.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Клопотанням, поданим на розгляд слідчому судді, прокурор Ізюмської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_2 порушує питання про накладення арешту на вилучене, в ході огляду місця події від 03.03.2023 в період часу з 10:20 до 11:03 години на відкритій ділянці місцевості поблизу Центрального ринку, розташованого за адресою: Харківська область, м. Ізюм,в`їзд Ринковий, 3 майно, а саме на: мідь загальною вагою 2,73 кг (два кілограми сімсот триста грамів)
Вивчивши клопотання прокурора та матеріали додані до клопотання щодо доведеності наданими слідчому судді доказами обставин, проаналізувавши та зіставивши результати розгляду клопотання слідчого між собою, та у сукупності з наданим до клопотання обґрунтуванням, доходжу такого висновку.
Відповідно до розпорядження ВС №4/0/9-22 від 10.03.2022 року «Про зміну територіальної підсудності судових справ у умовах воєнного стану», змінено територіальну підсудність судових справ Ізюмського міськрайонного суду Харківської області та визначено її за Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області.
В провадженні СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221070000305 від 02.03.2023 року.
Досудовим розслідуванням встановлено, що вневстановлена особа в період часу, з 01 по 08 лютого 2023 року, через пошкоджені двірні отвори нежилої будівлі (ресторан «Ювілейний»), розташованої за адресою: Харківська область, м. Ізюм, вул. Соборна, 46, проникла до приміщень, звідки викрала майно ТОВ «Ювілейний», чим спричинила товариству матеріальну шкоду.
В ході допиту представник потерпілого ТОВ «Ювілейний» ОСОБА_3 показала, що є засновником та уповноваженою особою Товариство з обмеженою відповідальністю «Ювілейний» ЄДРПОУ 22664002, яке діє на підставі Статуту товариства затвердженого виконкомом Ізюмської міської Ради 09 жовтня 1995 року за № 040588061000100091. Свою діяльність ТОВ «Ювілейний» здійснює в нежилій будівлі за адресою Харківська область місто Ізюм вул.Соборна б.46, яка до військового стану функціонувала як ресторан «Ювілейний». Безпосередньо будівля за адресою АДРЕСА_1 , на підставі договору дарування ВАВ № 770053, належить ОСОБА_4 , який є засновником та уповноваженою особою ТОВ «Ювілейний». Майно в нежилій будівлі, а це будівельні матеріали, обладнання належить ТОВ «Ювілейний» на праві власності. Нежитлова будівля площею 1189,4 кв.м., складається із двох поверхів, будівля обладнана електропостачанням, водопостачанням. З початку військового стану засновник ТОВ перебувала на території м.Ізюм та періодично перевіряла цілісність майна за вказаною адресою. В березні 2022 року в будівлю було декілька ракетних влучань, тож будівля була частково пошкоджена. Після де- окупації засновник періодично перевіряла наявність майна в пошкодженій нежитловій будівлі, а 08 лютого 2023 року о 11 годині прийшла до приміщення ресторану та виявила пошкодження металевих решіток в дверних прийомах, в приміщенні електричної щитової виявила пошкодження щитка та відсутність електричного дроту на стінах в приміщеннях першого і другого поверху . Електричний провід складався із мідних, алюмінієвих жил, різного діаметру, різний колір полімерних оболонок .
В ході проведеного 02.03.2023 року огляду місця події нежилої будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , було встановлено, що будівля частково обладнана електричними дротами з мідною жилою.
03.03.2023 в ході проведення огляду місця події в період часу з 10.20 до 11.03 години на відкритій ділянці місцевості поблизу Центрального ринку, розташованого за адресою: Харківська область, м. Ізюм, в`їзд Ринковий, № 3, свідок ОСОБА_5 видала полімерний пакунок із міддю вагою 2,73 кг., яку вона придбала 05.02.2023 року у ОСОБА_6 за 500 грн. для використання у господарстві .
03.03.2023 року слідчим СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_7 складено постанову про визнання вилучених предметів в якості речових доказів у вказаному кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, в ході досудового розслідування встановлено, що вилучене майно має доказове значення за даним кримінальним провадженням, визнані речовими доказами та зможуть сприяти розкриттю даного кримінального правопорушення та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності, а також мають значення для встановлення істини під час досудового розслідування.
У відповідності до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати, зокрема, правову підставу для арешту майна; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Оскільки накладення арешту на майно презюмує втручання у право на володіння цим майном фізичної або юридичної особи, слід також враховувати, що такий захід має бути як відповідним поставленій меті, так і пропорційним їй, що визначено в рішенні у справі «Джеймс та інші проти Сполученого Королівства» (Case of James and others v. the United Kingdom) №8793/79 від 21 лютого 1986 року, Series A, № 98.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, а також забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 2 ст. 218 КПК України якщо слідчому із заяви, повідомлення або інших джерел стало відомо про обставини, які можуть свідчити про кримінальне правопорушення, розслідування якого не віднесене до його компетенції, він зобов`язаний протягом п`яти днів з дня встановлення таких обставин письмово повідомити про них прокурора та проводити розслідування доти, доки прокурор не визначить іншу підслідність. Рішення про підслідність на даний час не прийнято.
Враховуючи те, що слідчий суддя на цьому етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу.
Тому слідчий суддя вважає, що для забезпечення подальшого повного, неупередженого доказування у кримінальному провадженні, а також з урахуванням того, що вилучене майно відповідає критеріям, визначеним ч.1 ст.98 КПК України, на нього необхідно накласти арешт.
На підставі викладеного, керуючись ст.170,172,173,174 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора Ізюмської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_2 про арешт майна в межах досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023221070000305 від 02.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене, в ході огляду місця події від 03.03.2023 в період часу з 10:20 до 11:03 години на відкритій ділянці місцевості поблизу Центрального ринку, розташованого за адресою: Харківська область, м. Ізюм, в`їзд Ринковий, 3, майно, а саме на: мідь загальною вагою 2,73 кг (два кілограми сімсот триста грамів)
шляхом заборони користування та розпорядження.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її оголошення.
Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Арешт майна може бути скасований в порядку, передбаченому ст. 174 КПК України.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.03.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109435407 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Шаповалова І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні