ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"07" березня 2023 р. м. Київ Справа № 911/653/23
Суддя Рябцева О.О., розглянувши матеріали
за позовом Державного підприємства «Управління по будівництву та соціальному розвитку» корпорації «Украгропромбуд», Київська обл., м. Бровари
до Орендного підприємства «Броварипромжитлобуд», Київська обл., м. Бровари
про стягнення 19411277,00 грн.
встановив:
Позовна заява не відповідає вимогам розділу III Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Своїм найменуванням позивачем зазначено - Державне підприємство «Управління по будівництву та соціальному розвитку» корпорації «Украгропромбуд». Однак як вбачається з інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, найменуванням позивача є: Державне підприємство управління по будівництву і соціальному розвитку корпорації «Украгропромбуд».
Також позивачем не зазначено інформації щодо наявності у нього та відповідача номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти і не проінформовано суд про відсутність у позивача такої інформації.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить стягнути з відповідача 19411277 грн. Однак позивачем зазначено, що ціна позову становить 22075385,60 грн. Отже позивачем зазначено неправильну ціну позову.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Як доказ направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами, позивачем додано до позовної заяви опис вкладення від 19.10.2020 р., накладну № 0740104613369 від 19.10.2020 р. та чек від 19.10.2020 р.
Позовна заява подана до суду 02.03.2023 р. До позовної заяви додано, зокрема копію фінансової звітності та податкової декларації за 2020 р. та 2022 р.
Таким чином опис вкладення від 19.10.2020 р., накладна № 0740104613369 від 19.10.2020 р. та чек від 19.10.2020 р. не можуть свідчити про направлення матеріалів позовної заяви, поданої до суду.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем додано до позовної заяви, зокрема, копію фінансової звітності та податкової декларації за 2020 р. та 2022 р., копію позовної про повернення заборгованості (вх. дата 24.12.2019 р.), проте вказані документи відсутні в переліку додатків до позовної заяви.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2023 рік установлено у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня - 2684 грн.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить стягнути з відповідача 19411277,00 грн.
Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» позивач повинен був сплатити до державного бюджету України судовий збір у сумі 291169,16 грн. (19411277,00 х 1,5 %).
Однак позивачем не додано доказів сплати судового збору.
Крім того, позивачем до позовної заяви додано заяву про відстрочення та розстрочення сплати судових витрат, зменшення розміру судових витрат або звільнення від них, в якій він просить відстрочити сплату судового збору до винесення судового рішення в справі по суті.
В обґрунтування вказаної заяви позивач посилається на те, що майновий стан заявника не дозволяє сплатити повністю (навіть частково) судовий збір, оскільки розмір судового збору перевищує 5% від доходів за 2019 рік, а активи банку, послугами якого користувався позивач, заморожені та передані управителю ТОВ «Брокінвестгруп» відповідно до Постанови Правління Національного банку № 246 від 16.07.2001, якою прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Акціонерного комерційного агропромислового банку «Україна». Крім того, позивач повідомляє, що у відповіді Національного Банку України № 63-0005/20253 від 12.04.2019 зазначено про те, що його включено в третю чергу реєстру вимог кредиторів, а суми виплат кредиторам залежатимуть від залишку коштів на накопичувальному рахунку Управителя ТОВ «Брокінвестгруп». Також позивач зазначає, що він не має рахунків у інших банках.
Розглянувши заяву позивача про відстрочення та розстрочення сплати судових витрат, зменшення розміру судових витрат або звільнення від них, суд дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення у зв`язку із наступним.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи те, що Законом України «Про судовий збір» визначено вичерпний перелік підстав для відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, а також те, що позивачем не наведено жодних обставин, які б стали підставою для застосування ст. 8 Закону України «Про судовий збір» та не додано належних та допустимих доказів на підтвердження того, що до ухвалення судового рішення у позивача з`явиться можливість сплатити судовий збір у відповідному розмірі, суд не вбачає правових підстав для задоволення поданої позивачем заяви про відстрочення та розстрочення сплати судових витрат, зменшення розміру судових витрат або звільнення від них.
Крім того, в обґрунтування вказаної заяви, позивач посилається на те, що розмір судового збору перевищує 5% від доходів за 2019 р., а не за 2022 р., як того вимає ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем не зазначено, які зобов`язання позивач мав виконати за договорами від 14.08.1997 р., від 16.03.1998 р. та від 31.01.2001 р., а які відповідач.
Посилаючись на виконання робіт, позивач вказує їх вартість в рублях, без зазначення будь-яких пояснень з цього приводу.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем не додано обґрунтованого розрахунку суми боргу.
Посилаючись в позовній заяві на те, що всього до сплати відповідачем підлягає 22075385,60 грн., позивач просить стягнути 19411277,00 грн., не вказуючи з чого складається вказана сума.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
Постановив:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 10 днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
3. Запропонувати позивачу надати до суду:
- докази сплати судового збору у розмірі 291169,16 грн.;
- докази направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами;
- обґрунтований розрахунок суми боргу;
- пояснення чи доповнення до позовної заяви з зазначенням:
1) обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
2) інформації щодо наявності у позивача та відповідача номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) уточненого переліку, доданих до позовної заяви документів;
4) правильного найменування позивача;
5) правильної ціни позову.
4. Попередити позивача про те, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після її підписання відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
Суддя О.О. Рябцева
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2023 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 109440145 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Рябцева О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні