Справа № 527/279/23
провадження 2-о/527/24/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 березня 2023 року м. Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді - Мицик С.А., за участю секретаря судового засідання - Кривченко В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , заінтересована особа приватний нотаріус Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області Колінько Тетяна Олексіївна, про встановлення факту родинних відносин,-
ВСТАНОВИВ:
Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин. В обґрунтування заяви зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько заявниці - ОСОБА_3 , після смерті якого залишилося спадкове майно, а саме частина земельної ділянки, що належала померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину від 19.12.2018 року. Заявниця звернулась до приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Колінько Т.О. із заявою про прийняття спадщини, де і була заведена спадкова справа. Приватний нотаріус роз`яснила заявниці, що у неї не підтверджені родинні стосунки із померлим батьком, оскільки її дівоче прізвище значиться - ОСОБА_1 . ОСОБА_1 не може отримати свідоцтво про право на спадщину, оскільки її дівоче прізвище « ОСОБА_1 » різниться з прізвищем померлого батька « ОСОБА_3 ». Таким чином, у зв`язку з неправильним перекладом прізвища померлого батька, у різних документах виникли помилки, у зв`язку з чим представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 просив встановити факт родинних відносин.
Заявниця та її представник в судове засідання не з`явилися, представник ОСОБА_1 надав заяву про розгляд справи за їх відсутністю, заявлені вимоги підтримав, та просив їх задовольнити.
Заінтересована особа в судове засідання не з`явилась, належним чином повідомлялась про час та місце судового розгляду.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд вважає заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 « ОСОБА_3 » (рос.) є батьком « ОСОБА_1 » (рос.), ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.5).
З копії свідоцтва про шлюб, виданого Кременчуцьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, актовий запис №441, вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_9 з 25 травня 2018 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, прізвище дружини після державної реєстрації шлюбу « ОСОБА_1 » (а.с.6).
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть, виданого 31.05.2022 року виконавчим комітетом Градизької селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, актовий запис №124(а.с.7).
Відповідно до копій витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень та свідоцтва про право на спадщину за законом від 19.12.2018 року, виданого державним нотаріусом Глобинської державної нотаріальної контори Погрібною С.С., ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , належить частка земельної ділянки площею 2,3177 га, розташованої на території Гриньківської сільської ради Глобинського району Полтавської області, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 5320681700:00:005:0248 (а.с.9-10).
Згідно копії витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 приватним нотаріусом Колінько Т.О. заведено спадкову справу(а.с.8).
Частинами 1, 2 ст. 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення фактів. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.95 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення"(із змінами), заяви про встановлення із зазначених підстав факту належності особі вироку або рішення суду, квитка про членство в об`єднанні громадян, військового квитка, посвідчення до ордена або медалі, паспорта, чи свідоцтв, що їх видають органи реєстрації актів громадянського стану, та інших документів, що посвідчують особу, не підлягають розгляду в порядку, передбаченому главою 37 ЦПК, оскільки ці питання вирішуються органом, який видав документ. Судами також не встановлюється тотожність особи.
Відповідно до ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Заявник не може іншим шляхом, ніж у судовому порядку, встановити факт, який має юридичне значення для оформлення її спадкових справ та захисту її законних інтересів.
Аналіз перевірених і оцінених судом доказів та законодавства переконує суд, що заявником надані належні, достовірні, допустимі докази на підтвердження заявлених вимог, які не викликають сумніву і є достатніми для встановлення факту, який просить встановити заявник.
Керуючись ст.ст.76,293-294,315-319 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Заяву - задовольнити.
Встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (актовий запис про смерть №124 від 31.05.2022 року, складений Виконавчим комітетом Градизької селищної ради Кременчуцького району Полтавської області) є рідним батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп: НОМЕР_2 .
Рішення може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя С. А. Мицик
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2023 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 109441918 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Мицик С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні