ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/15682/22
провадження № 2/753/1744/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" березня 2023 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Котвицького В.Л.,
за участю секретаря судових засідань Яценка Ю.О.,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Смаківниця" до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків, внаслідок вчинення кримінального правопорушення (злочину),-
В С Т А Н О В И В:
У грудні 2022 року позивач ТОВ "Смаківниця" звернулось до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків, внаслідок вчинення кримінального правопорушення (злочину).
Ухвалою суду від 10.01.2023 року було відкрито провадження у дані справі.
Однак, позивач 09.02.2023 року та 09.03.2023 року в судові засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений судом належним чином, про причини неявки позивач суд не повідомив та не скористався процесуальним правом подати заяву про розгляд справи у його відсутність.
07.02.2023 представник відповідача особисто отримав відзив відповідача, однак відповідь на відзив не надав.
У судовому засіданні представник відповідача заявив усне клопотання про залишення позову без розгляду у зв`язку з повторною неявкою позивача без поважних причин.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 131 ЦПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явились в судове засідання без поважних причин.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд, позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
За нормами ч. 5 ст. 223, п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач повторно не з`явився в судове засідання, докази, які мали підтвердити поважні причини неявки позивача до суду в матеріалах справи відсутні, позивача не скористався процесуальним правом подати заяву про розгляд справи у його відсутність, відповідь на відзив не надав, в той же час проведення судового розгляду справи без участі позивача суперечить положенням цивільного процесуального законодавства, оскільки позивач протягом усього часу розгляду справи має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову, досягнути примирення, розпоряджаючись своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд, а суд при здійсненні правосуддя має сприяти як всебічному і повному з`ясуванню обставин справи, так і здійсненню сторонами їх прав.
Таким чином, суд вважає, що відповідно до вимог цивільного процесуального законодавства повторна неявка позивача в судове засідання є підставою залишити без розгляду дану позовну заяву.
Згідно ч. 2 ст. 257 ЦПК України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 223, 257, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Смаківниця" до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків, внаслідок вчинення кримінального правопорушення (злочину) - залишити без розгляду.
Роз`яснити позивачу, що особа, заява якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутись до суду повторно.
Відповідно до положень ч. 1 та ч. 2 ст. 353 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.Л. Котвицький
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2023 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 109507845 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Котвицький В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні