10.03.2023 Справа № 756/2851/23
Справа № 756/2851/23
Провадження №2-з/756/25/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2023 року Оболонський районний суд міста Києва у складі: головуючого судді Тихої О.О., за участю секретаря Кренджеляк А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Акціонерне товариство «Універсал Банк», про забезпечення доказів до подачі позовної заяви,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до Оболонського районного суду міста Києва з заявою про забезпечення доказів до подачі позовної заяви, в якій просить суд забезпечити докази шляхом витребування у Акціонерного товариства «Універсал Банк» інформації про власника платіжної картки № НОМЕР_1 , із зазначенням прізвища, ім`я, по батькові, РНОКПП, адреси місця проживання, номеру телефону, адреси електронної пошти власника карткового рахунку, до якого емітовано вказану платіжну картку.
В обґрунтування заяви зазначила, що 05.10.2022 та 05.11.2022 помилково перерахувала на платіжну картку № НОМЕР_1 грошові кошти на загальну суму 16 000,00 грн., оскільки думала, що здійснює грошовий переказ своєму орендодавцю. В подальшому має намір звернутись до суду з позовом про стягнення безпідставно отриманих грошових коштів до власника вказаного карткового рахунку, проте для цього необхідно отримати інформацію щодо власника вищевказаного карткового рахунку, яка є банківською таємницею та може бути надана лише за рішенням суду.
Представник заявника ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, надіслав на адресу суду заяву про розгляд заяви за його відсутності та відсутності заявника, заявлені вимоги підтримав.
Відповідно до ч.3 ст. 118 ЦПК України неявка заявника та інших осіб, які можуть отримати статус учасників справи, не перешкоджає розгляду поданої заяви.
З урахуванням наведеного, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності заявника, представника заявника та представника заінтересованої особи.
Дослідивши заяву, додані до неї матеріали, суд приходить до наступного.
У відповідності до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим.
Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Згідно п. 4-6 ч. 1 ст. 117 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів зазначається: докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; обґрунтування необхідності забезпечення доказів; спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності особу, у якої знаходяться докази.
Судом встановлено, що 05.10.2022 та 05.11.2022 заявник ОСОБА_1 шляхом використання свого карткового рахунку, відкритого в АТ КБ «Приватбанк», здійснила помилково переказ коштів на картку АТ «Універсал Банк» «Монобанк» № НОМЕР_1 на загальну суму 16 000,00 грн., що підтверджується квитанцією до платіжної інструкції № P24A34279484D27002 від 05.10.2022 та квитанцією до платіжної інструкції № P24A454329984D49447 від 05.11.2022.
Таким чином, грошові кошти в сумі 16 000,00 грн. були помилково переведені невідомій особі -власнику платіжної картки № НОМЕР_1 , емітованої АТ «Універсал Банк» «Монобанк».
15.12.2022 представник заявника - адвокат Будьонний В.С. звернувся до АТ «Універсал Банк» з адвокатським запитом про надання інформації щодо власника платіжної картки № НОМЕР_1 . Проте, останнього було повідомлено, що він може отримати вказану інформацію лише в порядку ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність».
Відповідно до ч. 1 ст. 1076 ЦК України банк гарантує таємницю банківського рахунка, операцій за рахунком і відомостей про клієнта. Відомості про операції та рахунки можуть бути надані тільки самим клієнтам або їхнім представникам. Іншим особам, у тому числі органам державної влади, їхнім посадовим і службовим особам, такі відомості можуть бути надані виключно у випадках та в порядку, встановлених законом про банки і банківську діяльність.
За приписами ч. 1 ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Статтею 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» визначений порядок розкриття банківської таємниці, відповідно до ч. 1 якої інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема, за рішенням суду.
Зважаючи на те, що інформація, яку просить розкрити ОСОБА_1 , не може бути отримана останньою без рішення суду, а також враховуючи той факт, що заявнику необхідно встановити власника картки АТ «Універсал Банк» з метою повернення безпідставно перерахованих коштів в порядку ст. 1212 ЦК України та звернення з відповідними позовними вимогами, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви про забезпечення доказів.
Керуючись ст.ст.116-118 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Акціонерне товариство «Універсал Банк», про забезпечення доказів до подачі позовної заяви - задовольнити.
Витребувати в Акціонерного товариства «Універсал Банк» (місцезнаходження: м. Київ, вул. Автозаводська, 54/19; код ЄДРПОУ 21133352) інформацію про власника платіжної картки № НОМЕР_1 , відкритої АТ «Універсал Банк», із зазначенням прізвища, ім`я, по батькові, РНОКПП, адреси місця проживання, номеру телефону, адреси електронної пошти власника карткового рахунку, до якого емітовано вказану платіжну картку.
Вказані документи необхідно направити на адресу суду: 04212, м.Київ, вул.Левка Лук`яненка, 2Є.
Роз`яснити заявнику, що у разі подання заяви про забезпечення доказів до подання позовної заяви заявник повинен подати позовну заяву протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення доказів. У разі неподання позовної заяви у зазначений строк, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження суд скасовує ухвалу про вжиття заходів забезпечення доказів не пізніше наступного дня після закінчення такого строку або постановлення судом ухвали про повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження. Якщо ухвала про забезпечення доказів на момент її скасування була виконана повністю або частково - отримані судом докази (показання свідків, висновки експертів тощо) не можуть бути використані в іншій справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання суддею.
Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання.
Суддя О.О. Тиха
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2023 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 109508085 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Тиха О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні