Ухвала
від 13.12.2022 по справі 757/23565/19-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/23565/19-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2022 року Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Підпалий В.В.,

при секретарі - Каракосі В.О.,

перевіривши матеріали позовної заяви представника позивача ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Органік-Київ» про стягнення суми попередньої оплати за договором поставки, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Печерського районного суду м. Києва з позовом до ТОВ «Органік-Київ» про стягнення суми попередньої оплати за договором поставки.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 28.10.2019 року відкрито провадження у даній справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін в судове засідання.

В судове засідання сторони не з`явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлялися належним чином у встановленому законом порядку, причини неявки в судове засідання суду невідомі.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, встановленим ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

З копії договору поставки № 14/21-2019 від 21.01.2019 року вбачається, що сторонами узгоджено порядок вирішення спорів, що виникають в ході виконання даного договору.

Так, відповідно до пункту 7.3. означеного договору всі спори, розбіжності або претензії, які виникають між сторонами із цього договору або у зв?язку з ним, в тому числі, але не обмежуючись: що стосуються його укладання, виконання, порушення (невиконання та/або неналежного виконання), припинення, дійсності/недійсності, розірвання, повернення сплачених коштів тощо, підлягає передачі та остаточному вирішенню Постійно діючим Третейським судом при Федерації роботодавців України, згідно з регламентом третейського суду, який є невід?ємною частиною даної третейської угоди. Умови Договору, які містять відомості про найменування сторін та їх місцезнаходження, є складовими частинами даної третейської угоди. Місце і дата укладення третейської угоди відповідають місцю і даті укладення Договору. Сторони вносячи це третейське застереження до даного Договору, домовилися та підтверджують, що воно є його невід?ємною частиною та являється третейською угодою в розумінні ст.ст. 12, 13 Закону України «Про третейські суди».

Разом з тим, зі змісту позовної заяви вбачається відсутність обґрунтування підстав звернення з даним позовом саме до Печерського районного суду м. Києва, а не до Постійно діючим Третейським судом при Федерації роботодавців України, як це визначено пунктом 7.3. договору поставки № 14/21-2019 від 21.01.2019 року про вирішенні спорів які виникають між сторонами.

Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

З огляду вищевикладеного, позивачу необхідно усунути вищенаведені недоліки протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

Крім того, відповідно до ч. 13 ст. 187 ЦПК України, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 185, 187 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Органік-Київ» про стягнення суми попередньої оплати за договором поставки, - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.

Роз`яснити позивачу можливість усунути виявлені недоліки протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Підпалий

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.12.2022
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу109512033
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —757/23565/19-ц

Ухвала від 13.12.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Підпалий В. В.

Ухвала від 01.06.2021

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Підпалий В. В.

Ухвала від 01.03.2021

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Підпалий В. В.

Ухвала від 17.05.2019

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Підпалий В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні