справа № 439/410/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2023 рокуБродівський районний суд Львівської області
в складі: головуючої - судді Бунди А.О.,
з участю секретаря судового засідання Степчук У.Н.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Броди цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про видачу обмежувального припису відносно ОСОБА_2 ,
в с т а н о в и в :
13.03.2023 року ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою в якій просить видати обмежувальний припис стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Язлівчик Золочівського району Львівської області.
Вобґрунтування заявипокликається нате,що вона після розірвання шлюбу у 2016 році продовжує спільно проживати зі своїм бувшим чоловіком, ОСОБА_2 . Заінтересована особа, стосовно якої подано цю заяву, вчиняє систематично домашнє насильство відносно заявниці протягом тривалого часу. Однак, захистити себе самостійно їй не вдається, не дивлячись на постійні звернення до правоохоронних органів. Поведінка колишнього чоловіка негативно впливає на здоров`я та психологічний стан заявниці. Через систематичну протиправну поведінку ОСОБА_2 їй доводиться лікуватись, оскільки живе у постійному стресі та негативних емоціях. Згідно довідки МСЕК серія 12 ААВ №048516 від 11.03.2021р. ОСОБА_1 є людиною з інвалідністю 2 групи загального захворювання. По факту вчинення щодо неї домашнього насильства, заявниця неодноразово зверталася за захистом до правоохоронних органів, проте це не дало результату і колишній чоловік не змінив своєї поведінки. Йому неодноразово виносились офіційні попередження про недопустимість вчинення насильства у сім`ї, він неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за дане правопорушення. Окрім цього, 16.12.2021р. Бродівським районним судом Львівської області було задоволено заяву ОСОБА_1 та видано обмежувальний припис стосовно її колишнього чоловіка строком на 6 місяців. Окрім цього, зазначає, що ОСОБА_2 неодноразово виносились офіційні попередження про недопустимість вчинення насильства у сім`ї, він неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за дане правопорушення. Не дивлячись на заходи вжиті поліцією та судом, ОСОБА_2 не змінює своєї поведінки стосовно колишньої дружини, а й далі продовжує вчиняти домашнє насильство відносно неї. Так, 01.02.2023р. було внесено до ЄРДР інформацію про відкриття кримінального провадження відповідно до ст. 126-1 КК України на підставі рапорту ДОП Валентини Зенько. Відповідно до постанов Бродівського районного суду Львівської області Гаврилюка В.П. тричі протягом року було притягнено до адмінвідповідальності за вчинення домашнього насильства відносно колишньої дружини ОСОБА_1 та накладено стягнення у вигляді штрафу. Тому, зазначає, що враховуючи викладені обставини, існує вірогідність продовження та повторного вчинення насильства стосовно ОСОБА_1 , а також вірогідність настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення щодо неї, тому змушена звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису, оскільки попередні заходи до ОСОБА_2 виявилися неефективними та не захистили її від насильства.
Учасники справи в судове засідання не з`явилися.
Заявник ОСОБА_3 та її представник ОСОБА_4 подали заяви про розгляд заяви про видачу обмежувального припису відносно ОСОБА_2 у їх відсутності, вимоги заяви підтримали з підстав наведених у її змісті та просять її задовольнити.
Заінтересована особа ОСОБА_2 подав заяву про розгляд заяви про видачу обмежувального припису у його відсутності, не заперечує щодо задоволення заяви та зобов`язується дотримуватися заходів обмежувального припису.
Представник заінтересованої особи ВП № 1 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області Зенько В.В. у поданій заяві просила задоволити заяву ОСОБА_1 , оскільки ОСОБА_2 систематично вчиняє психологічне насильство відносно колишньої дружини, а заходи впливу позитивних результатів не дають, він продовжує свою протиправну поведінку.
З`ясувавши обставини справи, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно дост. 350-2 ЦПК Українизаява про видачу обмежувального припису може бути подана особою, яка постраждала від домашнього насильства або її представником у випадках, визначенихЗаконом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь, згідно із п. 3, 6, 7, 8 ч. 1ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Встановлено, що 16.12.2021 р. Бродівським районним судом Львівської області було задоволено заяву ОСОБА_1 та видано обмежувальний припис стосовно її колишнього чоловіка строком на 6 місяців (а.с.7-9).
22.02.2022р. ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП згідно постанови Бродівського районного суду Львівської області справа № 439/261/22 (а.с.10).
27.12.2022 відносно ОСОБА_2 Бродівським районним судом Львівської області винесено постанову за ч.2 ст.173-2 КУпАП про визнання його винним та притягнення до відповідальності (а.с.11).
24.01.2023р. Бродівським районним судом Львівської області винесено постанову, якою ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу (а.с.12).
01.02.2023 року на підставі рапорта ДОП Валентини Зенько внесено відомості в ЄРДР за №12023141160000032 за ст.126-1 КК України відносно ОСОБА_2 .
Таким чином, не дивлячись на заходи вжиті поліцією та судом, ОСОБА_2 не змінив своєї поведінки стосовно колишньої дружини, а й далі продовжує вчиняти домашнє насильство відносно неї.
Відповідно до ч. 2, 3, 4 ст. 26 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов`язків, зокрема заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою.
Рішення про видачу обмежувального припису або про відмову у видачі обмежувального припису приймається на підставі оцінки ризиків (оцінювання вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення, а також смерті постраждалої особи).
Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців.
Враховуючи усі надані заявником докази, з огляду на встановлені судом обставини, суд приходить до висновку, що наявні обґрунтовані ризики вчинення ОСОБА_2 домашнього насильства щодо заявниці, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви та необхідність видачі обмежувального припису відносно ОСОБА_2 .
На підставі ч. 3ст. 350-5 ЦПК Українисудові витрати, пов`язані з розглядом справи, суд відносить на рахунок держави.
Згідно із ч. 4ст. 350-6 ЦПК Українирішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє виконання.
Керуючись ст.ст.259,294,350-1 - 350-6 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Видати обмежувальний припис стосовно ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Язлівчик, Золочівського району, Львівської області, яким визначити заходи тимчасового обмеження його прав та покласти на нього обов`язки, а саме:
- заборонити перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою - ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 ;
- заборонити наближатися на відстань ближче 50 метрів до місця проживання (перебування), роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою - ОСОБА_1 ;
- заборонити вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою - ОСОБА_1 або контактувати з нею через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб.
Обмежувальний припис видати строком на шість місяців.
Копію рішення направити до відділення поліції№ 1Золочівського РВПГУНП уЛьвівській області для взяття ОСОБА_2 на профілактичний облік.
Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання (ч. 4 ст. 350-6 ЦПК України).
Судові витрати, пов`язані з розглядом справи про видачу обмежувального припису, віднести на рахунок держави.
Про видачу обмежувального припису не пізніше наступного дня з дня ухвалення рішення повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України за місцем проживання (перебування) заявника для взяття особи, стосовно якої видано обмежувальний припис, на профілактичний облік, а також районні державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад за місцем проживання (перебування) заявника.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30 - денний строк з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Заявниця ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа ОСОБА_2 , РНОКПП невідомо, проживає АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа ВП №1 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області, ЄДРПОУ 08797452, місце знаходження м.Броди, майдан Свободи,10, Львівської області.
Повний текст судового рішення складено та підписано 14 березня 2023 року.
Суддя: А.О.Бунда
Суд | Бродівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2023 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 109518294 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про видачу і продовження обмежувального припису |
Цивільне
Бродівський районний суд Львівської області
Бунда А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні