справа № 439/638/22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2023 року Бродівськийрайонний суд Львівської областіу складі:
головуючої - судді Бунди А.О.,
присяжних: Чижа В.Г., Швед З.І.,
за участю секретаря судових засідань Степчук У.Н.,
розглянувшиу відкритому судовому засіданні в місті Броди цивільну справуза заявою Комунального закладу Львівської обласної ради «Підкамінський психоневрологічний інтернат», заінтересована особа орган опіки та піклування Підкамінської селищної ради Золочівського району Львівської області про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки і призначення опікуна,-
в с т а н о в и в:
представник заявника - директор КЗ ЛОР «Підкамінський психоневрологічний інтернат» Чумак М.М. звернувся в суд із заявою про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . недієздатною, встановлення над нею опіки і призначення її опікуном. В заяві посилається на те, що у комунальному закладі Львівської обласної ради «Підкамінський психоневрологічний інтернат» перебуває ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Вона є інвалідом першої підгрупи «Б» з дитинства. Інвалідність встановлена безтерміново. Згідно медичної картки Бродівської центральної районної поліклініки 02.10.2018 року у ОСОБА_1 діагностовано помірну розумову відсталість (імбецильність) з розладом поведінки. ОСОБА_1 отримує медикаменти для лікування з приводу зазначеного захворювання. ОСОБА_1 в інтернаті надаються соціальні послуги відповідно до індивідуальної програми реабілітації інваліда. Тобто, із вищенаведеного вбачається, що ОСОБА_1 страждає хронічним психічним розладом та за своїм станом не може усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Тому, із посиланням на вимоги ст.ст. 39, 41 ЦК України та ст.ст. 236 - 241 ЦПК України просить заяву задовольнити.
08.06.2022 року відкрито провадження у справі.
24.06.2022 року призначено судово-псисихіатричну експертизу та зупинено провадження у справі.
02.03.2023 року поновлено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні.
В судове засідання представник заявника - КЗ ЛОР «Підкамінський психоневрологічний інтернат» адвокат Галушка В.В. не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, вимоги заяви підтримав, просить її задовольнити.
Представник заінтересованої особи представник органу опіки та піклування Підкамінської селищної ради Львівської області подав заяву про розгляд справи у його відсутності, з обставинами викладеними у фабулі заяви погодився.
Суд розглянув справу у відсутності учасників справи на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового засідання звукозаписувальними технічними засобами, що відповідає положенням ч.2 ст.247 ЦПК України.
Суд, з`ясувавши обставини справи, перевіривши їх доказами приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст.296ЦПК України заява про визнання фізичної особи недієздатною може бути подана членами її сім`ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.
Суд може визнати фізичну особу недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу нездатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними (частина 1 статті 39 ЦПК України).
Відповідно до ч.1ст. 40 ЦК Українифізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду про це.
Судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , самостійно звернулася за наданням послуги постійного місця проживання до психоневрологічного інтернату. У зв`язку із чим влаштована до Комунальний заклад Львівської обласної ради «Підкамінський психоневрологічний інтернат», що розташований за адресою: Львівська область, Золочівський район, смт. Підкамінь, вулиця Нагірна, 11а, що підтверджується Путівкою на влаштування до психоневрологічного інтернату № 945 від 20.11.2018 року (а.с.13), заявою про надання соціальної послуги від 05.11.2018 року (а.с.4), довідкою за № 120 від 16.05.2022 року, яка видана Комунальним закладом Львівської обласної ради «Підкамінський психоневрологічний інтернат» (а.с.8).
ОСОБА_1 є інвалідом першої підгрупи «Б» з дитинства. Інвалідність встановлена безтерміново (а.с.9).
Згідно медичної картки Бродівської центральної районної поліклініки 02.10.2018 у ОСОБА_1 діагностовано помірну розумову відсталість (імбецильність) з розладом поведінки та отримує медикаментозне лікування з приводу зазначеного захворювання (а.с.10-11).
Висновком судово-психіатричного експерта № 391 від 13 вересня 2022 року ОСОБА_1 страждає хронічним, стійким психічним розладом у формі помірної розумової відсталості в ступені імбецильності та нездатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. ОСОБА_1 потребує опіки. (а.с. 52-53).
Відтак ОСОБА_1 слід визнати недієздатною.
З врахуванням обставин справи, характеру психічного розладу ОСОБА_1 , суд вважає, що строк дії рішення слід визначити тривалістю два роки з моменту набрання ним законної сили.
Статтею 41 ЦК Українипередбачено правові наслідки визнання фізичної особи недієздатною, а саме: над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка; недієздатна фізична особа не має права вчиняти будь-якого правочину; правочини від імені недієздатної фізичної особи та в її інтересах вчиняє її опікун. Крім того, відповідальність за шкоду, завдану недієздатною фізичною особою, несе її опікун.
Відповідно до ст.60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 63 ЦК України, опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.
Відповідно до ч. 1, 6 ст. 300 ЦПК України, суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.
Заявник відповідно до вимог ст.60 ЦК України необхідних документів для призначення опікуна ОСОБА_1 суду не надавав, зокрема, подання органу опіки та піклування Підкамінської селищної ради Золочівського району Львівської області, тому в цій частині заявлених вимог слід відмовити.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд робить висновок, що заява підлягає до часткового задоволення.
Згідно статті 299Цивільного процесуальногокодексу України судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Керуючись ст.39ЦК України ст. ст. 2, 258, 259, 293, 294, 295-300 ЦПК України, ст.ст. 39, 40, 60, 63, суд,
у х в а л и в :
заяву задовольнити частково.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровану за адресою АДРЕСА_1 , яка перебуває в Комунальному закладі Львівської обласної ради «Підкамінський психоневрологічний інтернат», що розташований за адресою: Львівська область, Золочівський район, смт. Підкамінь, вулиця Нагірна, 11а недієздатною.
Встановити строк дії цього рішення суду про визнання ОСОБА_1 недієздатною два роки.
В іншій частині у задоволенні заяви Комунального закладу Львівської обласної ради «Підкамінський психоневрологічний інтернат» відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30 - денний строк з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Заявник Комунальний заклад Львівської обласної ради «Підкамінський психоневрологічний інтернат», код ЄДРПОУ 03188926, місцезнаходження вул.Нагірна, 11, смт.Підкамінь, Золочівського району, Львівської області.
Заінтересована особа орган опіки та піклування Підкамінської селищної ради Львівської області, код ЄДРПОУ 04372483, місце знаходження вул.І.Франка1, смт.Підкамінь, Золочівського району, Львівської області.
Повний текст судового рішення складено та підписано 14 березня 2023 року.
Головуюча: А.О.Бунда
Присяжні: В.Г.Чиж
З.І.Швед
Суд | Бродівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2023 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 109518295 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Бродівський районний суд Львівської області
Бунда А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні