Справа № 200/10952/18
Провадження № 2/932/443/23
У Х В А Л А
02 січня 2023 року м. Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Куцевола В.В.
при секретарі Рибалці В.І.
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду у м. Дніпрі за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ДНІПРОКОМ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором,-
В С Т А Н О В И В:
В провадження судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Женеску Е.В. перебувала цивільна справа позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ДНІПРОКОМ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором.
Ухвалою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 01березня 2019 року провадження зупинене до виконання судового доручення щодо вручення ОСОБА_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 матеріалів позовної заяви разом з додатками та з`ясування його позиції щодо позовних вимог.
У зв`язку з відстороненням судді ОСОБА_2 від посади та на підставі розпорядження керівнику апарату № 214 дану справу було передано у провадженні судді Яковлеву.
Ухвалою суду від 12.06.2020 року дану справу було прийнято до провадження судді та залишити зупиненим провадження у справі.
Внаслідок відсторонення судді ОСОБА_3 від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя за № 3351/3дп/15-20 від 02.12.2020 року, справу протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.05.2021 року передано у моє провадження.
Ухвалою суду від 25.05.2021 року дану справу було прийнято до мого провадження та провадження у справі залишено зупиненим.
23.09.2021 року від судді Яковлева Д.О. для приєднання до матеріалів справи надійшло повідомлення Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про неможливість виконання судового доручення.
Ухвалою суду від 30.09.2021 року провадження по справі було відновлено.
Представник позивача у підготовче судове засідання не з`явився, про дату та час судового засідання повідомлений належним чином.
Ознайомившись з матеріалами даної цивільної справи, суд дійшов наступних висновків.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до частини 8 статті 130 ЦПК України, особам, які проживають за межами України, судові повістки вручаються в порядку, визначеному міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, в разі відсутності таких у порядку, встановленому статтею 502 ЦПК України.
Проживання відповідача за межами України позбавляє суд можливості самостійно виконати процесуальні дії по врученню йому документів.
У зв`язку з цим, виникла необхідність у здійсненні судового доручення про надання правової допомоги до Центрального органу Федеративної Республіки Німеччина про вручення судових документів.
Згідно пункту 11 ч. 2ст. 197ЦПК України, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про направлення судових доручень.
Згідно ч. 1 ст. 498ЦПК України, у разі, якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 6 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22 січня 1993 року передбачено, що Договірні Сторони надають одна одній правову допомогу шляхом виконання процесуальних і інших дій, передбачених законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема складання і пересилання документів, їх вручення.
Відповідно до розділу II Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженоїнаказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року № 1092/5/54(зі змінами) передбачено, що якщо при розгляді цивільної справи виникає необхідність у врученні документів за кордоном, суд України, який розглядає справу, складає доручення про надання правової допомоги за кордоном та направляє його через головне територіальне управління юстиції до Міністерства юстиції України, якщо інше не передбачено міжнародним договором.
Відповідно до п.п.2.1.7., 2.2. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, у разі потреби в одному дорученні може міститися прохання про вручення документів, про виконання процесуальних дій чи надання іншої правової допомоги, якщо це стосується однієї і тієї самої особи, чи в інших випадках, коли це обумовлено доцільністю; у разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв`язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном.
Відповідно до п. 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом міністерства юстиції від 27.06.2008року №1092/5/54 суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.
Відповідно до ч. 2 п. b) ст. 15 Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р., кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.
З огляду на викладене суд приходить до висновку про необхідність направлення відповідного доручення до Центрального органу Федеративної Республіки Німеччини.
Пунктом 8 частини 1статті 252ЦПК України встановлено, що суд може за заявою учасника справи зупинити провадження у справі у разі звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Провадження у справі в такому випадку відповідно п. 12 ч. 1ст. 253 ЦПК Українизупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ДНІПРОКОМ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором до надходження відповіді від Центрального органу Федеративної Республіки Німеччини на дане судове доручення.
Керуючись статтями260,498 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
Доручити Центральному органу Федеративної Республіки Німеччина (Prasident des Oberlandesgerichts Munchen Prielmayerstrasse 5) вручити відповідачу ОСОБА_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , копію ухвали та копію позовної заяви з додатками.
Усі зібрані при виконанні цього доручення матеріали направити на адресу Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська: 4900, м. Дніпро,
В разі неможливості виконання доручення, повідомити про обставини, які перешкоджають його виконанню.
Провадження у справі за позовом товариства зобмеженою відповідальністю«ДНІПРОКОМ» до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза договором - зупинити до надходження відповіді від Центрального органу Федеративної Республіки Німеччини на дане судове доручення.
Не пізніше п`ятнадцяти днів з дня отримання даної хвали, копії позовної заяви та додатків до неї, відповідач має право надіслати відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову до суду з підтвердженням направлення іншим учасникам (позивачу, відповідачу, третім особам) копії відзиву та доданих до нього документів.
Позивач не пізніше десяти днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи та надати відповідні докази, направити відповідачу та суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.
Відповідач не пізніше десяти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити іншим учасникам справи та суду з підтвердженням такого направлення.
Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду із первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є правом учасників справи. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України за веб-адресою https://bs.dp.court.gov.ua/sud0403/people/csz/.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя В.В. Куцевол
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2023 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 109552591 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Куцевол В. В.
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні