Справа № 132/279/23
2-о/132/21/23
Ухвала
Іменем України
14 березня 2023 року м.Калинівка
Суддя Калинівськогорайонного судуВінницької областіСєлін Є.В.,розглянувши матеріалицивільної справи№132/279/23за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Відділ надання адміністративних послуг Калинівської міської ради Хмільницького району Вінницької області про встановлення факту виховання дитини одним з батьків в порядку статті 315 ЦПК України,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Калинівського районного суду Вінницької області від 30.01.2023р., заяву ОСОБА_1 ,заінтересована особа Відділнадання адміністративнихпослуг Калинівськоїміської радиХмільницького районуВінницької областіпро встановленняфакту вихованнядитини однимз батьківв порядкустатті 315ЦПК України, залишено без руху, заявнику наданий строк для усунення його недоліків.
Копія вказаної ухвали суду була направлена на адресу заявника, вказану ним у заяві, однак відомостей про отримання заявником копії вказаної ухвали на адресу суду не надійшли.
Отже, копія ухвали Калинівського районного суду Вінницької області від 30.01.2023р. не була отримана заявником, та який з об`єктивних причин не міг усунути недоліки заяви, викладені судом у даному судовому рішенні.
Згідно частин другої, шостої статті 127 ЦПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
За таких обставин, оскільки ОСОБА_1 не усунула недоліків заяви, визначені в ухвалі судді Калинівського районного суду Вінницької області Сєліна Є.В. від 30.01.2023р., через що суд позбавлений можливості відкрити провадження у справі, а тому суд вважає за необхідне продовжити строк для усунення зазначених недоліків та повідомити про це заявника.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких-не допустити судовий процес у безладний рух. Право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вимога суду про усунення недоліків заяви не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Крім того, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 127, 185, 258-261, 268, 272-273, 353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Продовжити ОСОБА_1 процесуальний строк для усунення недоліків її заяви, заінтересована особа Відділ надання адміністративних послуг Калинівської міської ради Хмільницького району Вінницької області про встановлення факту виховання дитини одним з батьків в порядку статті 315 ЦПК України, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали про продовження строку усунення недоліків позовної заяви.
Повторно роз`яснити, що у випадку невиконання вимог ухвали в вказаний строк позовна заява буде вважатись неподаною та повернута особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя
Суд | Калинівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2023 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 109556170 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Калинівський районний суд Вінницької області
Сєлін Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні