Рішення
від 27.02.2023 по справі 908/2569/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 15/201/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.02.2023 Справа № 908/2569/22

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали

за позовом Комунального підприємства Донецької обласної ради «Центр моніторингу довкілля», 84313, Донецька область, м. Краматорськ, пр. Миру, буд. 6

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Параллель-М ЛТД», 69091, м. Запоріжжя, бул. Шевченка, буд. 71-А, кімн. 901

про стягнення коштів

без повідомлення (виклику) учасників справи

суть спору

13.12.2022 через систему «Електронний суд» до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Комунального підприємства Донецької обласної ради «Центр моніторингу довкілля», Донецька область, м. Краматорськ до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Параллель-М ЛТД», м. Запоріжжя про стягнення заборгованості за договором № 1934/21/Б від 22.12.2021 у розмірі 53 736,00 грн, з яких: основна заборгованість в розмірі 53 736,00 грн, 3% річних у розмірі 194,33 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.12.2022, справу № 908/2569/22 передано на розгляд судді Горохову І.С.

Ухвалою суду від 21.12.2022 позовна заява була залишена без руху для усунення недоліків, допущених позивачем.

26.12.2022 на адресу суду надійшла заява Комунального підприємства Донецької обласної ради «Центр моніторингу довкілля», Донецька область, м. Краматорськ про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 28.12.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/2569/22 в порядку спрощеного позовного провадження. Присвоєно справі номер провадження 15/201/22. Постановлено здійснювати розгляд справи без повідомлення (виклику) учасників справи. Розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі № 908/2569/22.

Ухвалою суду від 28.12.2022 відповідачу запропоновано у строк не пізніше 27.01.2023 подати відзив на позовну заяву і всі можливі докази у підтвердження його заперечень проти позову або його визнання, позивачу запропоновано у строк не пізніше 10.02.2023 подати письмову відповідь щодо відзиву на позовну заяву, оформлену згідно з вимогами ст. 166 ГПК України, а також запропоновано відповідачу у строк не пізніше 27.02.2023 подати заперечення на відповідь на відзив, оформлені відповідно до ст. 167 ГПК України.

Згідно з ч. 2, 3 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Отже, 27.01.2023 сплив тридцятиденний термін наданий сторонам на вчинення процесуальних дій, строк вчинення яких обмежений першим судовим засіданням, а тому суд вважає за можливе розглянути вказану справу по суті.

Відповідно до ч. 5, 7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін до суду не надходило.

Позов заявлено з тих підстав, що внаслідок неналежного виконання умов договору позивач звернувся до відповідача з повідомленням про дострокове розірвання договору № 1934/21/Б та проведення взаєморозрахунків. Відповідач за невикористані талони кошти не повернув. Позивач просить позов задовольнити та стягнути з відповідача вартість невикористаних талонів з урахуванням 3% річних.

Відзив на позов до суду не надходив.

Ухвала суду про відкриття провадження у справі надіслана на адресу відповідача 28.12.2022 та вручена представнику за довіреністю 03.01.2023 про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення № 015085.

01.02.2023 до суду надійшло клопотання представника відповідача з проханням надіслати позовну заяву з додатками на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки відповідач копію позову не отримував.

Позовна заява з додатками була надіслана на адресу відповідача: АДРЕСА_1 згідно із вимогами ч. 1 ст. 172 ГПК України, що підтверджується описом вкладення, та поштовою накладною 8511401431555. Поштове відправлення відповідачем не одержано та повернуто позивачу без вручення.

01.02.2023 позовна заява з додатками була надіслана на електронну адресу відповідача, зазначену в клопотанні.

Відзив на позовну заяву не надходив.

Згідно з ст. 248 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Враховуючи приписи ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з розглядом справи без повідомлення (виклику) учасників справи, рішення прийнято без його проголошення - 27.02.2023.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд установив.

Комунальне підприємство Донецької обласної ради «Центр моніторингу довкілля» (позивач, підприємство, замовник) є комунальним унітарним некомерційним підприємством спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що засноване і перебуває в управлінні Донецької обласної ради. Засновником Підприємства є Донецька обласна рада.

Підприємство утворено і входить до сфери управління Донецької обласної ради, повноваження якої на підставі Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», Указу Президента України від 05 березня 2015 року № 123/2015 «Про утворення військово-цивільних адміністрацій» до відкриття першої сесії новообраної Донецької обласної ради здійснює Донецька облдержадміністрація, обласна військово-цивільна адміністрація (далі - Орган, до сфери управління якого належить Підприємство).

Підприємство є юридичного особою публічного права.

Підприємство може від свого імені набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов`язки, бути позивачем, відповідачем і третьою особою в судах України та за її межами.

Підприємство є самостійним господарюючим суб`єктом, мас самостійний баланс, може мати реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банках України, печатку, штамп і бланки зі своїм найменуванням.

Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, Господарським та Цивільним кодексами України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями Донецької обласної ради, розпорядженнями голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації, а також Статутом.

22 грудня 2021 року між Комунальним підприємством Донецької обласної ради «Центр моніторингу довкілля» (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Параллель - М ЛТД» (постачальник) за результатами відкритих торгів укладено договір № 1934/2І/Б (договір), відповідно до умов якого постачальник зобов`язується передавати у власність замовника, а замовник оплачує вартість товару (найменування: ДК 021:2015 09130000-9 Нафта і дистиляти - Бензин А-95 300 л; Дизельне паливо 2000 л), що визначений в асортимент та за ціною, яка зазначена у специфікації (додаток 1), що є невід`ємною частиною договору про закупівлю.

Відповідно до п. 3.1. договору ціна цього договору становить 72 600,00 грн, у тому числі ПДВ 12 100, 00 грн. Загальна вартість товару за цим за цим договором складається із вартості кожної партії товару, переданої в межах строку дії цього договору (п. 3.2. договору).

Згідно з п. 3.3. договору ціна товару вказана з урахуванням вартості усіх витрат на транспортування, страхування, навантаження, розвантаження, сплату податків та інших обов`язкових платежів і зборів, що сплачуються або мають бути сплачені, а також з урахуванням усіх сукупних послуг. До розрахунку ціни входять усі види послуг, у тому числі й ті, які будуть доручені для виконання третім особам. Не врахована вартість окремих послуг не сплачується Замовником окремо та вважається врахованою у піні товару.

Відповідно до п. 3.4. договору ціна товару не може змінюватись після підписання договору і до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків коливання ціни товару на ринку, за умови, що зазначені зміни будуть обґрунтовані та документально підтверджені довідкою Торгово-промислової палати та/або органів Державної служби статистики України, та/або ДП «Держзовнішінформ», ДП «Зовнішторгвидав України» пропорційно до зміни середнього значення середнього рівня відповідних регіональних цін, з обов`язковим укладанням Додаткової угоди. Довідка Торгово-промислової Згідно з п. 4.1. договору розрахунки проводяться замовником після факту поставки товару шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок продавця протягом 7 робочих днів з дати підписання сторонами видаткової накладної. У разі отримання товару окремими частинами, розрахунки можуть проводитись замовником поетапно - за кожну отриману частину, у тому ж порядку.

Відповідно до пункту 5.1. договору поставка товару за договором здійснюється постачальником та замовником шляхом підписання накладної, оформленої установленому порядку. Зобов`язання постачальника щодо поставки товару вважаються виконаними у повному обсязі з моменту передачі товару та підписання сторонами відповідних документів ( п. 5.2. договору).

Згідно з пунктом 5.3. договору талони є підставою для видачі (заправки) з ЛЗС вказаного у карті об`єму і марки товару, після чого всі обов`язки сторін по погашених талонах вважаються виконаними, при цьому постачальник не може передати замовнику товар іншої марки чи в кількості меншій, ніж зазначено в талонах. Поставка товару по талонам постачальника здійснюється замовнику цілодобово. Талон є документом встановленого зразка та форми, одноразового використання, який посвідчує право Замовника на одержання певної кількості та певної марки пального на ЛЗС. Талон не є засобом розрахунків між сторонами. Талони містять інформацію про вид і об`єм нафтопродуктів, якими буде заправлений автотранспорт замовника при наданні таких талонів на АЗС ( п. 5.4. договору).

Відповідно до п. 5.1. договору строк дії талонів - не менше ніж 1 рік з моменту отримання їх замовником з можливістю їх подальшої пролонгації. Строк дії договору сторонами погоджено пунктом 9.1 - з дня підписання і до 31.12.2021, закінчення строку дії договору не звільняє сторони від виконання зобов`язань, які виникли під час дії цього договору.

Також сторони узгодили специфікацію № 1 від 22.12.2021 до договору поставки № 1934/21/Б від 22.12.2021, згідно із якою відповідач зобов`язався передати у власність за талонами позивачу: дизельне пальне (у вигляді талонів по 10 літрів) у кількості 2000 літрів, за ціною за одиницю літра 26,50 грн без ПДВ, загальною вартістю 53 000,00 грн без ПДВ; автомобільний бензин А-95 (у вигляді талонів по 10 літрів), у кількості 300 літрів, за ціною за одиницю літра 25,00 грн без ПДВ, загальною вартістю 7500,00 грн без ПДВ.

Усього на загальну суму 72 600,00 грн, в тому числі ПДВ 12 100, 00 грн.

Відповідно до видаткової накладної № ВТ000007172 від 22.12.2021 на вказану суму 72 600,00 грн, позивач отримав від постачальника талони (у вигляді талонів по 10 літрів): на бензин А-95 Євро, у кількості 30 шт, талони з номерами з 071034070769 по 071034070798, на 300 літрів, придатних до 22.12.2022 року; на дизельне паливо PERFEKT DIESEL у кількості 200 шт, талони з номерами з 091033842206 по 0910333842405, на 2000 літрів, придатних до 22.12.2022.

На підставі поставки товару за договором здійсненої шляхом підписання видаткової накладної № ВТ000007172 від 22.12.2021, проведено розрахунок покупцем шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок постачальника на суму 72 600,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 209 від 22.12.2021.

Згідно з п. 5.7. договору постачальник зобов`язаний забезпечити можливість отримання товару за талонами на його власних, орендованих або залучених стаціонарних ЛЗС розташованих на автомобільних дорогах України та обов`язково на відстані не більше ніж 15 кілометрів від місця розташування Замовника.

Вказані талони позивачем були реалізовані частково - на суму 18 864,00 грн, у тому числі ПДВ 3144,00 грн (бензину А-95 Євро - 120 літрів, а дизельне паливо PERFEKT DIESEL - 480 літрів).

Щодо решти отриманих позивачем талонів на бензин А-95 Євро в кількості 180 літрів, вартістю 5400,00 гривень та дизельне паливо PERFEKT DIESEL у кількості 1520 літрів вартістю 48 336,00 грн, що разом становить 53 736,00 грн в тому числі ПДВ 8 956,00 грн відповідач відпуск палива не здійснив, про що свідчать копії нереалізованих талонів. Таким чином, у позивача залишились невикористаними талони на загальну суму 53 736,00 гривень, придатних до 22.12.2022.

В березні 2022 року позивач звернувся до стаціонарних АЗС постачальника про отримання палива по талонам але було відмовлено в передачі пального по талонам. Причина відмови - відсутність на даний момент часу палива потрібної марки.

В травні 2022 року для виконання робіт з евакуації обладнання підприємства звернулась ще раз до стаціонарних ЛЗС Постачальника про отримання палива за талонами, але знову було відмовлено в передачі пального по талонам і на цей раз без пояснення причин.

20.07.2022 в адресу відповідача направлена претензія № 122 на його електрону пошту, про надання роз`яснень щодо причин відмови у відпуску палива за невикористаними талонами.

03.08.2022 від постачальника надійшла відповідь на претензію, що враховуючи дії воєнного стану виконання умов договору не можливе про відпуску палива за невикористаними талонами, пославшись на лист ТПП України від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1.

03,09.2022 позивач звернувся до відповідача з повідомленням № 155 про дострокове розірвання договору № 1934/21/Б та проведенням взаєморозрахунків, відповідно до чинного законодавства України.

Згідно зі статтею 188 ГК України за загальним правилом зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором.

Відповідно до п. 11.4 договору, через обставини нездоланної сили, неможливість належного виконання зобов`язань буде існувати понад один місяць, кожна зі Сторін може в односторонньому порядку розірвати Договір без обов`язку по відшкодуванню виниклих в наслідок цього збитків, попередньо повідомивши в письмовій формі іншу Сторону про розірвання Договору.

Відповідно до ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом; у разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Позивач скористався своїм правом відповідно до п. 11.4 Договору та розірвав договір № 1934/21/Б від 22.12.2021, через обставини нездоланної сили, які діють більше як 30 календарних днів і не дають можливість належно виконати постачальником своїх зобов`язань. Проте, ця обставина не впливає на обов`язок відповідача провести взаєморозрахунки.

Згідно з ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права га обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор мас право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання мас виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 530 ЦК України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно з ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Статтями 179, 180 Господарського кодексу України (далі - ГК України) визначено, що майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподаргоючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями. Зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов`язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов`язкові умови договору відповідно до законодавства.

Відповідно ст. 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Згідно з ч. 2 ст. 712 ЦК України до договору поставки застосовуються загальні положення пузо купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до ст. ст. 669, 670 ЦК України кількість товару, що продається, встановлюється у договорі купівлі-продажу у відповідних одиницях виміру або грошовому вираженні. Якщо продавець передав покупцеві меншу кількість товару, ніж це встановлено договором купівлі-продажу, покупець має право вимагати передання кількості товару, якої не вистачає.

З вказаної норми вбачається, що у випадку передання продавцем меншої кількості товару, котрий оплачений, покупець має право на власний розсуд вибрати спосіб захисту свого порушеного права, а саме вимагати його передання або вимагати повернення коштів, сплачених за неотриманий товар.

За приписами ст. 663 ЦК України продавець зобов`язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу.

Стаття 599 ЦК України та стаття 202 ГК України встановлюють, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином. Поряд з належним виконанням законодавство передбачає і інші підстави припинення зобов`язань (прощення боргу, неможливість виконання, припинення за домовленістю, передання відступного, зарахування).

Відповідно до ч. 7 ст. 180 ГК України визначено, що строком дії господарського договору є час, впродовж якого існують господарські зобов`язання сторін, що виникли на основі цього договору. Закінчення строку дії господарського договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, що мало місце під час дії договору.

Закінчення строку дії договору не є підставою для припинення визначених ним зобов`язань, оскільки, згідно з ст. 599 ЦК України та ч. 1 ст. 202 ГК України такою підставою є виконання, проведене належним чином.

Зобов`язання, невиконане належним чином, продовжує існувати незважаючи на закінчення строку дії договору.

Сам факт закінчення строку дії двостороннього правочину, виконання якого здійснено тільки однією стороною, не припиняє зобов`язальних правовідносин сторін цього правочину та не звільняє другу сторону такого правочину від відповідальності за невиконання нею свого обов`язку.

Таким чином, зобов`язання, яке існувало на момент дії договору, однак, залишилось невиконаним, підлягає виконанню, незалежно від того, що термін дії договору закінчився.

Згідно з частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).

Відповідно до частини і статті 662 ЦК України продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу. Продавець зобов`язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу (частина 1 статті 663 ЦК України).

Згідно з частиною 2 статті 693 ЦК України якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.

Позивач нарахував відповідачу 3% річних за період з 04.09.2022 по 17.10.2022 на суму боргу 53 736,00 грн у розмірі 194,33 грн та просить їх стягнути.

Відповідно до частини 2 ст. 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

У повідомленні вимозі від 03.09.2022 № 155 позивач повідомив відповідача, що договір буде вважатися розірваним від дня відправлення цього повідомлення. Також у листі зазначено, що розірвання договору не звільняє ТОВ «паралель-М ЛТД» від сплати заборгованості, яка виникла у нього на підставі договору № 1934/21/Б від 22.12.2021 та додатку № 1 (специфікації № 1) від 22.12.2021.

Відповідно до п. 11.5 договору, при розірванні договору внаслідок дії обставин нездоланної сили сторони зобов`язуються провести взаєморозрахунки, відповідно до чинного законодавства України.

Сторонами за договором не визначено в який строк має бути проведено взаєморозрахунки у разі розірвання договору, лише міститься посилання про те, що такі розрахунки проводяться відповідно до чинного законодавства України.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Таким чином, суд вважає, що у відповідача настав обов`язок для повернення коштів у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, а саме правильним періодом нарахування 3% річних є 12.09.2022 по 17.10.2022, оскільки 10-11.09.2022 є вихідними днями. Розмір 3% річних, які є обґрунтовано нарахованими та підлягають присудженню з відповідача на користь позивача становлять 154,5 грн.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно до статей 76, 77, 78, 79, 80 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.

Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.

Відповідачем не спростовано правову оцінку обставин, наданих позивачем та правових підстав позову, а також не надано доказів в обґрунтування заперечень щодо позову.

Враховуючи вище наведені обставини, вимоги чинного законодавства України, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.

Судові витрати зі спати судового збору покладаються на відповідача пропорційно розміру задоволених вимог.

Керуючись ст. ст. 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Параллель-М ЛТД» (бул. Шевченка, буд. 71-А, кімната 901, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69091, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 24316073) на користь Комунального підприємства Донецької обласної ради «Центр моніторингу довкілля» (пр. Миру, буд. 6, м. Краматорськ, Донецька область, 84313, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 13478424) заборгованість у розмірі 53 736,00 грн (п`ятдесят три тисячі сімсот тридцять шість гривень 00 коп.), 3% річних у розмірі 154,5 грн (сто п`ятдесят чотири гривні 5 коп.). Видати наказ.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Параллель-М ЛТД» (бул. Шевченка, буд. 71-А, кімната 901, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69091, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 24316073) на користь Комунального підприємства Донецької обласної ради «Центр моніторингу довкілля» (пр. Миру, буд. 6, м. Краматорськ, Донецька область, 84313, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 13478424) судовий збір у розмірі 2479,17 грн (дві тисячі чотириста сімдесят дев`ять гривень 17 коп.). Видати наказ.

Відмовити у позові в частині стягнення 3% річних у розмірі 39,83 грн.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 15 березня 2023 року.

Суддя І. С. Горохов

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення27.02.2023
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу109558793
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —908/2569/22

Судовий наказ від 11.04.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Судовий наказ від 11.04.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Рішення від 27.02.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 28.12.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні