Ухвала
від 14.03.2023 по справі 914/576/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

14.03.2023 р. Справа № 914/576/23

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «Факро Орбіта», смт. Шкло, Яворівського району, Львівської області;

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Кронлес», російська федерація, м. Вологда;

про стягнення заборгованості. Ціна позову 195607,22 євро, що станом на момент подання позову становить 7 695 285,84грн.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області поступив позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Факро Орбіта» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кронлес» про стягнення заборгованості в сумі 195607,22 євро, що станом на момент подання позову становить 7 695 285,84грн., з якої 181117,80 євро основний борг та 14 489,42 євро пеня.

Ухвалою суду від 21.02.2023р. позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Факро Орбіта» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кронлес» про стягнення заборгованості в сумі 195 607,22 євро, що станом на момент подання позову становить 7 695 285,84грн., з якої 181 117,80 євро основний борг та 14 489,42 євро пеня. залишено без руху. Ухвалу суду від 21.02.2023р. було вручено позивачу 28.02.2023р., що підтверджується інформацією з вебсайту АТ «Укрпошта» за трек номером 7901414795393. 09.03.2023р. через канцелярію суду позивач подав клопотання за вх.№5914/23 про усунення недоліків позовної заяви.

Господарське судочинство у даній справі здійснюється за правилами, передбаченими ГПК України, у порядку загального позовного провадження відповідно до п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 12 ГПК України.

Судом встановлено, що місцезнаходженням відповідача є: 160026, м. Вологда, Окружне шосе, 4, російська федерація.

Відповідно до статті 367 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення їх за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (Закон України від 19.10.2000 №2052-ІII «Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах», далі - Конвенція).

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Конвенції ця конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном. Згідно із ч. 1 ст. 2 Конвенції кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. За приписами ч. 1 ст. 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.

Згідно зі статтею 63 Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року розрив дипломатичних або консульських відносин між учасниками договору не впливає на правові відносини, встановлені між ними договором, за винятком випадків, коли наявність дипломатичних або консульських відносин потрібна для виконання договору.

Разом з тим, суд зазначає, що через повномасштабну агресію російської федерації проти України дипломатичні відносини між Україною та російською федерацією розірвано, а всіх співробітників закордонних дипломатичних установ України евакуйовано з території держави-агресора, відтак наразі унеможливлено надання органами дипломатичної служби України сприяння щодо передачі судових документів російській стороні.

Відтак, оскільки наразі дипломатичні відносини України і російської федерації розірвано, то можливості вручити документи суду на території держави агресора не вбачається за можливе, а тому суд вважає за необхідне ухвалу надіслати на електронні адреси відповідача наявні у матеріалах справи та розмістити інформацію для відповідача, щодо розгляду даного спору на офіційному вебпорталі судової влади України .

Керуючись статтями 12, 176, 234, 235, 367 ГПК України

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Підготовче засідання призначити на 11.04.23 на 11:30 год

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх.

Учасникам справи: надати суду усі наявні у них належні докази в підтвердження обставин зазначених у позові та відзиві; пояснення суду надавати в письмовій формі; при направленні суду документів посилання на номер справи обов`язкове; витребувані судом матеріали подати через канцелярію суду або направити поштою; надати суду письмово інформацію чи бажають сторони укласти мирову угоду, звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; надати інформацію суду письмово чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; надати письмово інформацію чи надали сторони усі наявні у них докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом та повідомити про причини їх неподання.

Позивачу встановити строк три календарних дні з дня отримання відзиву на позов для надання відповіді на відзив відповідача відповідно до ст. 166 ГПК; відповідь на відзив надіслати відповідачу, докази надіслання надати суду в зазначений термін через канцелярію суду. Надати оригінали документів, копії яких долучені до матеріалів справи, для огляду. Явка повноважного представника на власний розсуд.

Відповідачу встановити строк 15 календарних днів для надання суду та позивачу письмового відзиву на позовну заяву із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення. Відзив (заперечення) на позовну заяву із відповідними доказами про відправку його іншим учасникам мають бути подані в зазначений термін через канцелярію суду. Надати оригінали документів, для огляду копії яких будуть долучатися відповідачем до матеріалів справи; явка повноважного представника на власний розсуд.

Звернути увагу відповідача, що разом із відзивом на позовну заяву відповідач має право подати суду всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (відповідно до ст. 178 ГПК України).

Повноваження учасників справи оформити у відповідності з вимогами статті 60 Господарського процесуального кодексу України та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

Звернути увагу учасників справи на процесуальні права та обов`язки, передбачені ст. 46 ГПК України, зокрема в частині строків подання до суду заяв про збільшення/зменшення позовних вимог, зміни предмету або підстави позову та доказів направлення копій таких заяв та доданих до них документів іншим учасникам справи, а також щодо наслідків неподання таких доказів суду (ч.ч. 2, 3, 5 ст. 46 ГПК України).

Звернути увагу учасників справи на порядок подання доказів, встановлений у ст. 80 ГПК України, та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи.

Звернути увагу учасників справи на те, що у зв`язку із введенням Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022на території України воєнного стану рекомендуємо учасникам судового процесу:

- під час звернення до суду зазначати актуальні номери телефонів для передачі телефонограм та електронні адреси;

- через поштову скриньку, створену в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, за адресою: https://mail.gov.ua (зареєстрований учасник судового процесу має заповнити заявку, зразок якої розміщений за посиланням: https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/300/222/9 та подати її до суду, у тому числі, засобами електронного або поштового зв`язку);

- через інші електронні поштові скриньки (за умови наявності письмової згоди учасника судового процесу надсилати суду підтвердження про отримання документів);

- по можливості отримувати документи нарочно в приміщенні суду.

Суд звертається до учасників судового процесу із проханням зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та програмі «Електронний суд», які передбачають можливість обміну процесуальними документами між судом і учасниками процесу та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України.

Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням http://court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 235 ГПК України.

Суддя Іванчук С.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення14.03.2023
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу109559270
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зовнішньоекономічної діяльності

Судовий реєстр по справі —914/576/23

Рішення від 12.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 25.07.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 11.07.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 13.06.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 30.05.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 09.05.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 11.04.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 14.03.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 21.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні