ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
"14" березня 2023 р. Справа № 916/587/23Господарський суд Одеської області у складі судді Смелянець Г.Є.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні справу №916/587/23
за позовом Державного підприємства Міжнародний аеропорт Бориспіль (08300, Київська область, Бориспільський район, с. Гора, вул. Бориспіль-7, код ЄДРПОУ 20572069)
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Елітснаб (65009, и. Одеса, вул. Фонтанська дорога, буд. 23/1, код ЄДРПОУ 39519552)
про стягнення 51 354, 55 грн.
В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство Міжнародний аеропорт Бориспіль звернулося до Господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Елітснаб 14 432, 35 грн. пені та 36 922, 20 грн. штрафу, а також витрат по сплаті судового збору у розмірі 2 684 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору про закупівлю, укладеного за спрощеною закупівлею №35.1-14/2.5-00001 від 17.11.2021 щодо поставки товару у встановлені договором строки.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 20.02.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу постановлено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження, та учасникам справи встановлено стоки на подання до суду заяв по суті справи, а також роз`яснено про можливість звернення суд з клопотанням про призначення проведення розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
13.03.2023 за вх.№7842/23 господарським судом одержано клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Елітснаб, в якому останнє просить суд призначити проведення розгляду справи №916/587/23 за позовом Державного підприємства Міжнародний аеропорт Бориспіль до Товариства з обмеженою відповідальністю Елітснаб у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, з посиланнями при цьому на те, що воєнний стан в Україні значно вплинув на можливість суб`єктів господарювання виконувати взяті на себе зобов`язання за укладеними до початку війни договорами про закупівлю, незалежно від географічного місцезнаходження таких суб`єктів господарювання. Відповідно до законодавства України, форс-мажор є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов`язання та перенесення строків виконання порушеного зобов`язання на період дії форс-мажору. ТОВ Елітснаб вважає, що специфіка та об`єм доказів, які підлягають дослідженню в межах вирішення судової справи №916/587/23, свідчить про необхідність їх дослідження в судових засіданнях Господарського суду Одеської області з викликом сторін.
Відповідно до ч.5 ст. 252 ГПК України cуд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частиною 7 ст.252 ГПК України передбачено, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Як встановлено господарським судом, ухвалу суду про відкриття провадження у справі від 20.02.2023, яку надіслано Товариству з обмеженою відповідальністю Елітснаб на адресу зазначену у позовній заяві, одержано останнім 27.02.2023, про що свідчить наявне у справі рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Отже строк на подання до суду відзиву на позов спливає 14.03.2023. Водночас із клопотанням про призначення проведення розгляду справи №916/587/23 у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін відповідач подав до суду 13.03.2023, тобто у встановлений законом строк.
Отже, враховуючи, що посилання відповідача, викладені у клопотанні заслуговують на увагу, а також з метою всебічного, повного і об`єктивного з`ясування всіх обставин справи, забезпечення таких засад господарського судочинства як змагальність сторін, господарський суд вважає за необхідне на підставі вимог ч.5 ст.252 ГПК України призначити розгляд справи №916/587/23 у судовому засіданні, із повідомленням учасників справи у судове засідання.
Керуючись ст.ст. 234, ч. 5 ст.252, Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1.Призначити судове засідання щодо розгляду справи по суті на "30" березня 2023 р. об 14:20, із повідомленням учасників справи про судове засідання.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка, 29, в залі суд. засідань №16 (5 поверх), тел.0(482)307-957.
2.Повідомити учасників справи про наявність у суду технічної можливості проводити судові засідання в режимі відеоконференції як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду відповідно до ст.197 ГПК України.
Ухвала набирає чинності 14.03.2023р. та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Суддя Г.Є. Смелянець
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2023 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 109559517 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Смелянець Г.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні