Рішення
від 14.03.2023 по справі 523/15500/22
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/15500/22

Провадження №2/523/1528/23

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" березня 2023 р. м.Одеса

Суворовський районний суд міста Одеси, в складі:

головуючого судді - Малиновського О.М.

за участюсекретаря - Славинського А.Ю.,

представника позивача адвоката Тищенко С.Ю.

представника відповідача адвоката Верхоли І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду №15, в м. Одеса, в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1 звернуласьдо судуз позовомта проситьстягнути наїї користьаліменти звідповідача наутримання сина, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі20000,00грн.щомісячно, починаючиз дняпред`явлення позову, обґрунтував свої вимоги тим, що відповідач не надає матеріальної допомоги, син проживає разом з нею, знаходиться на її утриманні. Розмір аліментів, які просить стягнути ОСОБА_1 мотивований тим, що відповідач має можливість сплачувати аліменти у вказаному вище розмірі, так як працює моряком на судах іноземних судновласників та отримує заробітну плату від 8367,00 до 9500,00 доларів США на місяць. Наведені обставини стали підставою для звернення до суду.

Представник ОСОБА_2 адвокат Верхола І.О. не погодився з пред`явленими позовними вимогами та направив до суду відзив, в якому просить частково задовольнити позовні вимоги шляхом щомісячного стягнення з нього аліментів на утримання сина в розмірі 4200,00грн. Заперечення ґрунтуються на тому, що незважаючи на припинення шлюбних відносин, ОСОБА_2 добровільно надсилає кошти позивачці на утримання сина. Відповідач вказує, що з липня 2020р. він захворів на онкологічне захворювання, а також має низьку побічних захворювань, що стало наслідком погіршення стану його здоров`я та припинення його роботи моряком. На теперішній час він є інвалідом ІІ групи з протипоказанням роботи з важким фізичним навантаженням. Розмір його доходу складається з пенсії в розмірі 2000,0грн. На його утриманні перебуває його мати, ОСОБА_4 , 1957 року народження, яка є непрацездатною та має важкі захворювання.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась. Від її представника адвоката Тищенко С.Ю. до суду надійшла заява про проведення розгляду справи за їх відсутність.

Належним чином повідомлений відповідач про час та місце розгляду справи у судове засідання не з`явився без поважних на те причин. Судом залишено без задоволення клопотання представника відповідача про відкладання розгляду справи, так як неявка відповідача у судове засідання є повторною, а відтак судом вирішується спір на підставі наявних у справі доказів (ч.4 ст.223 ЦПК України).

Суд, вивчивши матеріали справи, встановивши факти та відповідні до них правовідносини, прийшов до наступного висновку.

Судом установлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 18.09.2014р. зареєстрували шлюб.

Від шлюбу у них народився син, - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішенням Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 21.04.2021р. у справі №495/7562/20, шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 був розірваний.

На теперішній час сторони проживають окремо один від одного, при цьому малолітній син, ОСОБА_5 , проживає разом з матір`ю, ОСОБА_1

ОСОБА_2 зареєстрований та проживає разом зі своєю матір`ю, ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 .

Відомості про місце роботи та розмір доходу, який отримує позивач, суду не надано та матеріли справи такого не містять.

З представлених суду доказів з боку ОСОБА_1 , зокрема: копії посвідчення моряка НОМЕР_1 від 14.11.2014р.; копії диплому штурмана далекого плавання №17704/2016/08; копії послужної книжки моряка № 0185025; копії контракту з розміром заробітної плати, копії договору про надання послуг від 03.01.2019р. тощо убачається, що ОСОБА_2 за своїм фахом є професійним моряком та періодично перебував у рейсах на суднах іноземних компаній.

Довідкою до акту огляду МСЕК серії 12 ААВ № 527981 посвідчено, що ОСОБА_2 з 17.05.2022р. є інвалідом ІІ групи за загальним захворюванням, безстроково. Показана робота з не пов`язана з важким фізичним навантаженням.

Крім того, згідно представлених суду копії виписок із медичної картки стаціонарного хворого, ОСОБА_2 , за період з липня 2020р. по червень 2022р., останньому було встановлено низьку захворювань, які згодом стали підставою для визнання його інвалідом ІІ групи, безстроково.

На теперішній час ОСОБА_2 отримує пенсію по інвалідності в середньому 2100,00грн на місяць, що підтверджується випискою з рахунку приватного клієнта ОСОБА_2 , відкритого у АБ «Південний».

Частиною другою статті 51 Конституції України та статтею 180 Сімейного кодексу України (далі - СК України) встановлено, що батьки зобов`язані утримувати дітей до їх повноліття.

Відповідно до частин першої та другої статті 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року № 789XII (78912) та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, у всіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

Згідно зі частиною першою статті 27 цієї Конвенції визнано право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Сімейним кодексом України визначено обов`язок батьків піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток (частина друга статті 150) та конкретизовано, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини; мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (частина друга статті 182).

Згідно з частиною третьою статті 181 СК України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (стаття 183 цього Кодексу) або твердій грошовій сумі (стаття 184 цього Кодексу) і виплачуються щомісячно.

При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатність чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення (стаття 182 СК України). Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у частині другій статті 182 СК України).

Частинами першою та другою статті 141 СК України встановлено, що мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2023р.» прожитковий мінімум на дітей віком від 6 до 18 років з 01.01.2023р. встановлений у розмірі 2833,00грн.

За змістом статей 12 та 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

У статті 76 ЦПК України зазначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Заявляючи позовні вимоги про стягнення з відповідача аліментів у розмірі 20000,00грн. на утримання сина, позивач не надала належних та допустимих доказів про можливість ОСОБА_2 щомісячно сплачувати аліменти у заявленому розмірі.

Визначаючи розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача суд враховує ту обставину, що ОСОБА_2 на теперішній час є інвалідом ІІ групи, отримує дохід у вигляді пенсії в розмірі 2100,00грн., втім, за його твердженням, має можливість сплачувати щомісячно аліменти на утримання сина в розмірі 4200,00грн.

Також суд приймає до уваги, що малолітній ОСОБА_3 проживаючи з матір`ю перебуває на повному її матеріальному забезпеченні, разом з тим, суд враховує, що батьки мають рівні зобов`язання по утриманню дитини, незалежно від того з ким вона проживає.

Зважаючи на викладене, приймаючи до уваги часткове визнання позовних вимог, суд дійшов висновку, що з відповідача на користь позивача на утримання дитини слід стягувати аліменти в розмірі 4200,00грн., що буде відповідати якнайкращим інтересам дитини.

Суд вважає, що стягнення з відповідача на утримання сина аліментів у розмірі зазначеному вище забезпечить належні умови його виховання, що в свою чергу забезпечить гармонійний розвиток на належному рівні.

Відповідно до ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Оскільки ОСОБА_2 є інвалідом ІІ групи то в силу п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», ст.141 ЦПК України судові витрати у даній справі компенсуються за рахунок держави.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України, суд вважає можливим допустити негайне виконання рішення у справі про стягнення аліментів у межах суми за один місяць.

На підставіст.ст.180,181,183,191СК України,керуючись ст.ст.12,13,76,141,200,206,259,263-265,268, 430 ЦПК України,

ВИРІШИВ

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (іпн: НОМЕР_2 ) аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 4200 (чотири тисячі двісті) грн. 00 копійок, щомісячно, проте не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 09.12.2022р., до досягнення дитиною повноліття, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 30-ти денний строк з дня складання повного рішення суду.

Повне рішення суду складено 14.03.2023р.

Суддя

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення14.03.2023
Оприлюднено17.03.2023
Номер документу109585702
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —523/15500/22

Рішення від 14.03.2023

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Малиновський О. М.

Ухвала від 15.02.2023

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Малиновський О. М.

Ухвала від 15.02.2023

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Малиновський О. М.

Ухвала від 15.02.2023

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Малиновський О. М.

Ухвала від 23.01.2023

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Малиновський О. М.

Ухвала від 14.12.2022

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Малиновський О. М.

Ухвала від 14.12.2022

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Малиновський О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні