печерський районний суд міста києва
Справа № 757/47491/19-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2019 року
слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням Прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12016140060002887 Прокурора Івано-Франківської місцевої прокуратури Івано-Франківської області юрист 1 класу ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12016140060002887 від 12.08.2016 року,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12016140060002887 Прокурор Івано-Франківської місцевої прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про накладення арешту на транспортний засіб марки MERCEDES-BENZ, шасі № (VIN кодами) НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 , який належить на праві власності ОСОБА_4 .
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що Генеральною прокуратурою України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016140060002887 від 12.08.2016 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. З ст. 190, ст. 290, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. З ст. 368 КК України, за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Волинської митниці ДФС та інших регіональних митниць спільно з службовими особами ПП «Пост Груп» та іншими, які упродовж 2016-2017 років реалізовували злочинну схему позамитного ввезення вантажних автомобілів та іншої техніки, чим завдали збитки Державному бюджету України на суму понад 25 млн. гривень.
В ході досудового розслідування встановлено, що суб`єкти зовнішньоекономічної діяльності ПП «Пост Груп», а також інші суб`єкти господарювання здійснюють незаконне переміщення вантажних транспортних засобів на територію України та подальшу здійснюють їх реєстрацію (легалізацію) на території України без сплати всіх законодавством України зборів та обов`язкових платежів.
Так, вантажний транспортний засіб переміщується на мигну територію України в режимі «транзит», «тимчасового ввезення» або поза митним контролем. При цьому, при пропуску таких транспортних засобів через кордон України при здійсненні митних формальностей зацікавлена посадова особа митниці завідомо вносить недостовірні відомості щодо серійних та реєстраційних номерів з метою неможливості у подальшому ідентифікації транспортного засобу (умисно міняють місцями символи або ж цифри номерів шасі).
В подальшому на митну територію України в режимі «імпорт» ввозяться кузови або рами авто з нанесеними «кустарним» способом серійними номерами, які відповідають справжнім серійним номерам кузовів або рам транспортних засобів, які в справному технічному стані ввезені в режимі «транзит», «тимчасового ввезення» або ж поза митним контролем.
Після завершення митного оформлення кузовів або рам шасі видаються підроблені довідки про їх переобладнання. Далі на підставі митних декларацій на кузови або рами (оформлених у митному відношенні) та підроблених довідок про переобладнання такі транспортні засоби реєструються в сервісних центрах при МВС України.
За результатами проведеної аналітично-пошукової роботи Департаментом протидії митним правопорушенням ДФС України виявлено високий ризик недостовірного декларування товару «рами до вантажних автомобілів», що надходять на адресу ПП «Пост Груп» (код ЄДРПУО 37278233).
Зокрема, Львівською митницею ДФС 22.03.2017 року оформлено попередню митну декларацію №UA209190/2017/101837 на 5 рам вантажних автомобілів , що слідували на адресу підприємства ПП «Пост Груп».
Зазначений вантаж ввезено на митну територію України транспортним засобом реєстраційний номер НОМЕР_4 25.03.2017 року о 0 год. 01 хв. Митне забезпечення при пропуску було відсутнє.
Товари подано до митного оформлення 28.03.2017 року за додатковою митною декларацією №UA209190/2017/102306 ( тільки через три доби).
В той же час, згідно відповіді фіскальної адміністрації у місті Вроцлав, вантажний автомобіль з державним реєстраційним номером НОМЕР_4 через пункт пропуску «Корчова-Краківець» в напрямку України відповідно до поданої вантажно-митної декларації №17LTSR1000EK013DE4 від 25.03.2017 року вивозив тільки автомобіль Volkswagen Jetta.
Крім цього, згідно відповіді фіскальної адміністрації у місті Вроцлав встановлено, що у відправника товарів компанії «LiT Trans» Sp. z о.о відсутній контракт на поставку а адрес ПП «Пост груп» рам до вантажних автомобілів.
Відповідно до даних відомчої підсистеми «Аркан» (Держприкордонслужба), на територію країни на територію України в`їхали транспортні засоби іноземної реєстрації та під керуванням іноземних громадян із ідентичними або майже ідентичними номерами шасі (VIN кодами) вищезазначених рам до вантажних автомобілів, ввезених на митну територію України ПП «Пост Груп» (код ЄДРПУО 37278233).
Зазначені факти свідчать про те, що посадовими особами Львівської митниці ДФС під час пропуску зібраних вантажних автомобілів для ПП «Пост Груп» (код ЄДРПУО 37278233), що переміщуються на митну територію України своїм ходом, до АСМО «Інспектор» свідомо вноситись недостовірні відомості щодо їх номерів шасі (VIN кодів).
Зокрема досудовим розслідуванням встановлено, що у сервісному Центрі МВС України за №0741 здійснено перереєстрацію транспортного засобу MERCEDES-BENZ, шасі № (VIN кодами), НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 у зв`язку із встановленням додаткового устаткування на автомобіль.
З огляду на викладене, внаслідок можливої протиправної діяльності службових осіб Волинської митниці ДФС та інших регіональних митниць спільно з службовими особами ПП «Пост Груп» та іншими по ввезенню на митну територію України вищезазначених транспортних засобів та подальше їх використання з порушенням митних правил, інтересам держави може бути завдано тяжких наслідків, а саме недоотримано Державним бюджетом України обов`язкових митних платежів.
Зважаючи на вищевикладене, транспортний засоб: марки марки MERCEDES-BENZ, шасі № (VIN кодами) НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 є предметом кримінального правопорушення, одержаний внаслідок його вчинення, є речовим доказом у кримінальному провадженні, а тому з метою призначення судових експертиз для визначення розміру заподіяних кримінальним правопорушенням матеріальних збитків, відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди та недопущення подальшої їх реалізації, підлягає арешту.
Згідно наявної інформації, у органу досудового розслідування, транспортний засіб марки MERCEDES-BENZ, шасі № (VIN кодами) НОМЕР_1 , НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_3 зареєстрований за ОСОБА_4 .
З урахуванням вказаних обставин та з метою попередження незаконного відчуження майна чи інших негативних наслідків, які можуть перешкодити проведенню всебічного та повного досудового розслідування, зважаючи на те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження, прокурор просить клопотання задовольнити.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання. Клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Отже, оскільки, майно на яке просить накласти арешт прокурор, не є тимчасово вилученим, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження.
В судове засідання прокурор не з`явився, про день, час, місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, в якій підтримав вимоги клопотання з викладених у ньому підстав, просив їх задовольнити.
Згідно із ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання фіксування судового процесу технічними засобами не здійснювалось.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.
Слідчим суддею встановлено, що Генеральною прокуратурою України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016140060002887 від 12.08.2016 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. З ст. 190, ст. 290, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. З ст. 368 КК України, за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Волинської митниці ДФС та інших регіональних митниць спільно з службовими особами ПП «Пост Груп» та іншими, які упродовж 2016-2017 років реалізовували злочинну схему позамитного ввезення вантажних автомобілів та іншої техніки, чим завдали збитки Державному бюджету України на суму понад 25 млн. гривень.
Під час досудового розслідування встановлено, що в період травня-липня 2022 року службові особи державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (код ЄДРПОУ 31032378), далі Укрпатент, за пособництва службових осіб Міністерства економіки України, діючи за попередньою змовою з особами, які здійснювали фактичне керівництво діяльністю благодійної організації «Подих милосердя» (код ЄДРПОУ 40514416), а також інших суб`єктів господарської діяльності, шляхом зловживання своїм службовим становищем вчинили заволодіння майном, чим заподіяли матеріальну шкоду (збитки) державному бюджету України в особливо великих розмірах на загальну суму 250 991 939,69 грн.
В ході досудового розслідування встановлено, що суб`єкти зовнішньоекономічної діяльності ПП «Пост Груп», а також інші суб`єкти господарювання здійснюють незаконне переміщення вантажних транспортних засобів на територію України та подальшу здійснюють їх реєстрацію (легалізацію) на території України без сплати всіх законодавством України зборів та обов`язкових платежів.
Так, вантажний транспортний засіб переміщується на мигну територію України в режимі «транзит», «тимчасового ввезення» або поза митним контролем. При цьому, при пропуску таких транспортних засобів через кордон України при здійсненні митних формальностей зацікавлена посадова особа митниці завідомо вносить недостовірні відомості щодо серійних та реєстраційних номерів з метою неможливості у подальшому ідентифікації транспортного засобу (умисно міняють місцями символи або ж цифри номерів шасі).
Зокрема досудовим розслідуванням встановлено, що у сервісному Центрі МВС України за №0741 здійснено перереєстрацію транспортного засобу MERCEDES-BENZ, шасі № (VIN кодами), НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 у зв`язку із встановленням додаткового устаткування на автомобіль.
Згідно наявної інформації, у органу досудового розслідування, транспортний засіб марки MERCEDES-BENZ, шасі № (VIN кодами) НОМЕР_1 , НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_3 зареєстрований за ОСОБА_4 .
Постановою Заступника начальника третього відділу з розслідування криіманльних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 від 10.08.2018 року транспортний засіб марки MERCEDES-BENZ, шасі № (VIN кодами) НОМЕР_1 , НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_3 , визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.
Постановою Прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12016140060002887 Прокурора Івано-Франківської місцевої прокуратури Івано-Франківської області юрист 1 класу ОСОБА_3 від 21.02.2019 року у кримінальному провадженні призначено судову комплексну автотоваронавчу, трасо логічну експертизу на вирішення якої поставлено питання щодо того, чи змінювався номер часі, чи відповідає комплектація, чи встановлені додаткові вузли агрегати на транспортний засіб марки MERCEDES-BENZ, шасі № (VIN кодами) НОМЕР_1 , НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_3 ,
Як визначено у ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Як визначено у ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Оскільки транспортний засіб, на який просить накласти арешт прокурор, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні та зважаючи на те, що незастосування накладення арешту може призвести до настання наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, беручи до уваги наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, доведеність необхідності такого заходу забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню в частині накладення арешту на транспортний засіб марки MERCEDES-BENZ, шасі № (VIN кодами) НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 , який належить на праві власності ОСОБА_4 .
При цьому, слідчий суддя роз`яснює, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 107, 170, 172, 173, 174, 309, 372, 392, 532 Кримінального процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання Прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12016140060002887 Прокурора Івано-Франківської місцевої прокуратури Івано-Франківської області юрист 1 класу ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12016140060002887 від 12.08.2016 року, задовольнити.
Накласти арешт на транспортний засіб марки MERCEDES-BENZ, шасі № (VIN кодами) НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 , який належить на праві власності ОСОБА_4 .
Роз`яснити підозрюваному, обвинуваченому, їх захисникам, законним представникам, іншим власникам або володільцям майна, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором у кримінальному провадженні № 12016140060002887 від 12.08.2016 року.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2019 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109590906 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Григоренко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні