Дата документу 14.03.2023Справа № 554/5329/22 Провадження № 1-кс/554/3227/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про тимчасовий доступ до речей і документів
14 березня 2023 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СУГУНП вПолтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022170000000350 від 23.06.2022 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із вище зазначеним клопотанням, яке мотивує наступним.
Слідчим управлінням ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12022170000000350 від 23.06.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
До СУ ГУНП в Полтавській області з ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов акт фінансового аудиту за № 201607-24/3 від 17.01.2022, відповідно до якого у період часу з 01.01.2018 по 30.06.2021 службові особи Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі ДП ДГ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), за попередньою змовою зі службовими особами ряду суб`єктів підприємницької діяльності, шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів про вартість продукції, здійснили розтрату державних коштів, чим завдали збитку Державному підприємству.
У ході проведення досудового розслідування установлено, що службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », яке визначене підприємством державного сектору економіки, у період часу з 01.01.2018, діючи у порушення вимог Закону України «Про управління об`єктами державної власності», зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для третіх осіб, всупереч інтересам служби, діючи за попередньою домовленістю із групою осіб, а саме керівниками підприємств, установ та організацій, які здійснюють фінансово-господарську діяльність на території Полтавської області, шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів видаткових накладних, з відображення вартості готової продукції рослинництва (горох, ячмінь, кукурудза, соняшник, пшениця озима) загальною кількістю 17 795, 9 т на загальну суму 95 млн. 769 тис. 130 грн. за укладеними договорами поставки продукції з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_4 ), ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_5 ) з визначенням ціни реалізації нижче ринкової, у порушення Закону України «Про управління об`єктами державної власності», ст. 73-2 Господарського кодексу України, п. 3.10 Статуту Підприємства, за відсутності відповідного дозволу органу управління майном про погодження значних угод, а також не врахування вартості послуг зі зберігання, що здійснювалося указаним суб`єктом господарювання при формуванні ціни (собівартості) на реалізацію цієї продукції державним підприємством, заволоділи державними коштами на загальну суму 16 млн. 308 тис. 370 грн., що підтверджується висновками аудиторського звіту за результатами державного фінансового аудиту діяльності ДП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ІНФОРМАЦІЯ_3 , проведеним ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 201607-24/3 від 17.01.2022.
Так, згідно з договором поставки, укладеного між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_6 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_4 ) на протязі жовтня, листопада 2019 року здійснювалося постачання соняшнику врожаю 2019 року. За умовами указаного договору поставка соняшнику здійснювалася на умовах Інкотермс-2010 (EXW) з полів (складів) ДП ДГ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_6 ).
Крім того, встановлено що упродовж 2018-2019 років ДП ДГ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснювалась оплата послуг за зберігання сільськогосподарської продукції, яка в подальшому реалізовувалась зберігачу. Проте, при формуванні цін на реалізацію сільськогосподарської продукції не враховано вартість послуг зі зберігання цієї продукції, що призвело до недоотримання Підприємством доходів на загальну суму 3866,3 тис. грн., внаслідок чого підприємству завдано збитки.
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_4 ) зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 та за вказаною адресою можуть перебувати документи стосовно фінансово-господарських відносин з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
З метою встановлення обставин кримінального правопорушення, у ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні оригіналів документів, які перебувають у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_4 ), що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , щодо фінансово-господарських відносин з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з вирощування, збирання, перевезення, зберігання, переробки, обліку культур сільськогосподарського призначення за період з 01.01.2018 по дату ухвали.
Необхідність у вилученні вищевказаних документів, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами під час судового розгляду, полягає в тому, що слідство матиме можливість
Вказані документи містять в собі фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, дані речі та документи допоможуть встановити повне коло осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення та в подальшому являтимуться речовими доказами у кримінальному провадженні, які полягатимуть в обгрунтування та доведення вини причетних осіб, а також необхідні для проведення ряду судових експертиз: економічних, з метою встановлення завданих збитків, почеркознавчих експертиз, з метою встановлення виконавців підписів на документах, які стали підтавою перерахуання грошових коштів та виведення активів з підприємства, технічних експертиз документів, з метою ідентифікації печаток.
На підставі викладеного, слідчий просить задовольнити заявлене клопотання.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, розгляд даного клопотання слідчий вважав за необхідне проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, клопотання підтримав, просив задовольнити.
У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, встановив, що клопотання підлягає задоволенню частково виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Встановлено, що Слідчим управлінням ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12022170000000350 від 23.06.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
До СУ ГУНП в Полтавській області з ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов акт фінансового аудиту за № 201607-24/3 від 17.01.2022, відповідно до якого у період часу з 01.01.2018 по 30.06.2021 року службові особи Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі ДП ДГ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), за попередньою змовою зі службовими особами ряду суб`єктів підприємницької діяльності, шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів про вартість продукції, здійснили розтрату державних коштів, чим завдали збитку Державному підприємству.
Стаття 163КПК України передбачає,що слідчийсуддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; нестановлять собоюабо невключають речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчим доведено, що інформація перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », та вказана інформація, сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, та встановленню обставин та мати доказове значення у справі. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаної інформації, неможливо.
Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаної інформації, неможливо.
Водночас,слідчим відповіднодо нормч.7ст.163КПК Українине доведено наявності достатніх підстав вважати, що без вилучення оригіналів вищевказаних документів існує реальна загроза їх зміни або знищення, або таке вилучення оригіналів необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, та відповідні мотиви і обґрунтування у клопотанні відсутні.
З урахуванням наведеного, клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 159-166, 167, 372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого задовольнити частково.
Надати заступнику начальника відділу СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_4 , слідчому СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 , старшому слідчому СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 , старшому слідчому СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_7 , старшому слідчому СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , старшому слідчому відділу СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_8 , слідчому СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_9 , слідчому СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_10 , слідчому СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_11 , слідчому СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_12 , слідчому слідчого відділу Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_13 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю зробити їх копії (зняти копію інформації) які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_4 ) за адресою: АДРЕСА_1 , щодо фінансово-господарських відносин з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з вирощування, збирання, перевезення, зберігання, переробки, обліку культур сільськогосподарського призначення за період з 01.01.2018 по дату ухвали, а саме:
- щодо вирощування та перебування на балансі, обліку зернових, інших сільськогосподарських культур, у тому числі накладні на оприбуткування, наявності земельних ділянок, статистична звітність, баланс підприємства, складські картки;
- збір/придбання/отримання на зберігання, переробку у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_6 ) сільськогосподарських культур, а також реалізації такої продукції суб`єктам господарювання у зазначених період та продуктів його переробки (договори, специфікації, додаткові угоди, видаткові накладні, податкові накладні, акти приймання передачі, товарно-транспортні накладні, посвідчення якості), проведених розрахунків із зберігання зерна та його переоформлення (рахунки фактури, банківські виписки, платіжні доручення), а також сертифікати якості, проведені лабораторні дослідження з якості зернових культур, отримання та видачу (реалізацію, відвантаження) зерна, реєстри та картки стосовно руху зерна на зерновому складі (елеваторі, приймальному підприємстві), акти виконаних робіт та наданих послуг сушіння, очищення, зберігання та інших видів послуг, виготовлення готової продукції, відображення указаних відомостей у бухгалтерському обліку підприємства за аналітичними рахунками бухгалтерського обліку у їх розрізі картки обліку рахунків (оборотно-сальдові відомості) по рахункам бухгалтерського обліку 20, 23, 28, 25, 90, 91, 361, 631, 30, 311, їх субрахунків та інших, що проводять аналітичне відображення указаних операцій.
В іншій частині клопотання відмовити.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Після виконання слідчим ухвали повідомити слідчого суддю про дату її виконання.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109604040 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Чуванова А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні