Ухвала
від 16.03.2023 по справі 345/1218/23
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/1218/23

Провадження № 1-кс/345/187/2023

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.03.2023 року м. Калуш

Слідчий суддяКалуського міськрайонногосуду Івано-Франківськоїобласті ОСОБА_1 за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши клопотання дізнавача секторудізнання Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 у кримінальномупровадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12023096170000047 від 13.03.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.125 Кримінального кодексу України, про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю (медичну таємницю), -

встановив:

що дізнавач сектору дізнанняКалуськогоРВПГУНПвІвано-Франківськійобласті ОСОБА_3 звернувся досудуізклопотаннямпро наданнядозволуна тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого № 2117 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що в АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення терміном на 1 місяць.

Клопотання обґрунтовуєтим,що13.03.2023 року в чергову частину Калуського РВП надійшла заява від гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_2 про те, що 03.03.2023 року близько 09:30 год. гр. ОСОБА_5 , жит. АДРЕСА_2 наніс йому тілесні ушкодження.

13.03.2023 за даним фактом сектором дізнання Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області внесено відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12023096170000047, із попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 125 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_2 в період часу з 03.03.2023 р. по 07.03.2023 р. перебував на стаціонарному лікуванні у нейрохірургічному відділенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у АДРЕСА_1 , про що свідчить виписка з медичної карти стаціонарного хворого № 2117.

З метою повного, всебічного встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення та проведення судово-медичної експертизи виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей та документів, а саме медичної карти стаціонарного хворого № 2117 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що в АДРЕСА_1 .

Відповідно до п. 8 ст. 162 КПК України у вказаних документах кримінального провадження можуть міститися відомості, які можуть становити охоронювану законом таємницю.

Разом з цим без відомостей, які містяться у вищевказаних документах неможливо достовірно встановити обставини, причини та умови, у зв`язку із чим необхідно провести тимчасовий доступ до вказаних документів, а саме до медичної карти стаціонарного хворого № 2117 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що в АДРЕСА_1 .

Беручи доуваги вищевикладене,для встановленняважливих обставину кримінальномупровадженні,необхідно отриматитимчасовий доступдо медичнихдокументів зїх вилученнямта подальшимнаданням судово-медичномуексперту ІНФОРМАЦІЯ_4 для проведення судово-медичної експертизи.

Дізнавач подав заяву в якій просить клопотання розглянути без його участі, та його задоволити.

Перевіривши додані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав:

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018, внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу України та доповнено ст. 3 КПК України, п. 41, відповідно до якого дізнавач-службова особа підрозділу дізнання органу Національної поліції, органу безпеки, органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, органу Державного бюро розслідувань, у випадках, установлених цим Кодексом, уповноважена особа іншого підрозділу зазначених органів, які уповноважені в межах компетенції, передбаченої цим Кодексом, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків".

Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018, внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу України, та доповнено ст. 401 КПК України.

Вимогами ч. 1 ст. 401 КПК України передбачено, що дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Дізнавач несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення дізнання.

Згідно ч. 2 ст. 401 КПК України дізнавач уповноважений: 1) починати дізнання за наявності підстав, передбачених цим Кодексом; 2) проводити огляд місця події, обшук затриманої особи, опитувати осіб, вилучати знаряддя і засоби вчинення правопорушення, речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку або виявлені під час затримання, а також проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, установлених цим Кодексом; 3) доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій у випадках, установлених цим Кодексом, відповідним оперативним підрозділам;4) звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій; 5) повідомляти за погодженням із прокурором особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 6) за результатами розслідування складати обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру та подавати їх прокурору на затвердження; 7) приймати процесуальні рішення у випадках, передбачених цим Кодексом, у тому числі щодо закриття кримінального провадження за наявності підстав, передбачених статтею 284 цього Кодексу; 8) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 17.06.2020 внесено зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», відповідно до якого ч. 1 ст. 300 КПК України «Слідчі (розшукові) дії, негласні слідчі (розшукові) дії та інші дії під час досудового розслідування кримінальних проступків» було викладено в наступній редакції: «Для досудового розслідування кримінальних проступків дозволяється виконувати всі слідчі (розшукові) дії, передбачені цим Кодексом, та негласні слідчі (розшукові) дії, передбачені частиною другою статті 264 та статтею 268 цього Кодексу, а також відбирати пояснення для з`ясування обставин вчинення кримінального проступку, проводити медичне освідування, отримувати висновок спеціаліста, що має відповідати вимогам до висновку експерта, знімати за згодою показання технічних приладів і технічних засобів у провадженнях щодо вчинення кримінальних проступків, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, вилучати знаряддя і засоби вчинення кримінального проступку, речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку або виявлені під час затримання особи, особистого огляду або огляду речей, до внесення відомостей про кримінальний проступок до Єдиного реєстру досудових розслідувань".

Клопотання про тимчасовий доступ до документів відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

У відповідності до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи те, що сторона кримінального провадження, що подала клопотання - дізнавачсектору дізнанняКалуського РВПГУНПв Івано-Франківській області ОСОБА_3 довів, що дана інформація знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що в АДРЕСА_1 , та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може сприяти розкриттю вчиненого кримінального правопорушення, становить охоронювану законом таємницю та може бути використано як докази, а іншим способом отримати вказану інформацію неможливо, слідчий суддя прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів (інформації).

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 159-164 КПК України, -

постановив:

клопотання задоволити.

Надати дізнавачам сектору дізнання Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 здійснити тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого № 2117 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що в АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення.

Ухвала підлягає до виконання Калуським РВП ГУНП в Івано-Франківській області.

Роз`яснити особам, які повинні надати доступ до речей, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали 1 місяць.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення16.03.2023
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу109608393
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —345/1218/23

Ухвала від 16.03.2023

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Сухарник І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні