Рішення
від 13.03.2023 по справі 346/556/23
КОЛОМИЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 346/556/23

Провадження № 2-о/346/79/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2023 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області

в складі : головуючого судді П`ятковського В.І.

за участі секретаря Гапченко А.І.

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в місті Коломиї справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Отинійська селищна рада Коломийського району, Приватний нотаріус Коломийського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Сахро Григорій Федорович, про встановлення фактів, що мають юридичне значення,

В С Т А Н О В И В :

Заявник звернувшись до суду із даною заявою, посилається на те, що він є власником частки житлового будинку в АДРЕСА_1 , частки земельної ділянки призначеної для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Угорники Коломийського району, та двох земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованих на території Отинійської ОТГ Коломийського району.

Зазначає, що у правовстановлюючих документах, що підтверджують його право власності на вказані земельні ділянки та частку в житловому будинку допущено описку в прізвищі, зазначено « ОСОБА_2 » замість « ОСОБА_3 ».

Вказує, що з метою посвідчення договорів дарування вказаного нерухомого майна своїй дочці ОСОБА_4 , звернувся до Приватного нотаріуса, який відмовив йому у посвідченія договору, у зв`язку із тим, що неможливо встановити належність вказаного майна йому ОСОБА_1 .

З тих самих підстав неможливо встановити факт родинних відносин між ним та дочкою ОСОБА_5 , що також є перешкодою в оформленні договорів дарування, та порушує його право на розпорядження належним йому нерухомим майном.

З метою внесення змін у правовстановлюючі документи звернувся із відповідним листом до Отинійської селищної ради, де йому відмовлено у внесенні виправлень та рекомендовано звернутися до суду.

Просить встановити факт належності йому державних актів на спірні земельні ділянки та свідоцтво про право власності на житловий будинок, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, та факт родинних відносин між ним та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В підготовче засідання заявник не з`явився, подав заяву про розгляд справи в його відсутності, вимоги підтримав.

Заінтересовані особи в підготовче засідання також не з`явилися, подали заяви про розгляд справи в їх відсутності, заявлені вимоги визнали, не заперечили проти їх задоволення.

У відповідності до ч. 2 ст.247ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Врахувавши заяви сторін, проаналізувавши матеріали справи суд вважає заявлені вимоги належно обґрунтованими виходячи із наступного.

Відповідно до ч. 1ст.15ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Пункт 1 ч. 2 ст.16ЦК України передбачає, що одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, а також справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно із Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №5від 31.03.1995року «Просудову практикуу справахпро встановленняфактів,що маютьюридичне значення» суд вправі розглядати справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі прізвище, ім`я, по-батькові якої зазначені в документі не збігаються в свідоцтві про народження, паспорті, свідоцтві про смерть, інше.

Судом встановлено, що заявнику на підставі свідоцтва про право власності на житловий будинок, виданогов виконавчим комітетом Угорницької сільської ради на підставі рішення Угорницької сільської ради, належить частка житлового будинку в АДРЕСА_1 , що підтверджується випискою з Інвентаризаційних матеріалів від 09 вересня 2013 року № 47637 (а.с. 12), а також частка земельної ділянки, призначеної для обслуговування вказаного житлового будинку, що підтверджується витягом з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (а.с. 15).

Також заявнику належать земельні ділянки, що знаходяться на території Угорницької сільської ради, на даний час Отинійської об"єднаної теритріальної громади, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0,4463 га та 0,2909 га, що підтверджується копіями Державних актів серії ІФ № 097470 та ІФ № 097471, виданих 29 грудня 2005 року Коломийською райдержадміністрацією (а.с. 13,14).

З копій вказаних правовстановлюючих документів вбачається, що вони видані на ім`я « ОСОБА_6 ».

Крім того у свідоцтві про народження доньки заявника ОСОБА_4 її дошлюбне прізвище вказано « ОСОБА_2 », а у графі батько зазначено: « ОСОБА_6 » (а.с.11).

Проте справжнє прізвище вказане у паспорті заявника " ОСОБА_3 ", так само як у свідоцтві про його народження та у витязі з реєстру територіальної громади від 27 липня 2022 року № 22/000182015 (а.с. 7-9).

Вказані розбіжності позбавляють заявника можливості розпорядитися належним йому нерухомим майном та встановити факт родинних відносин із дочкою.

Таким чином суд вважає, що описані помилки в написанні прізвища заявника виникли внаслідок неуважності працівників органу, що видав документи.

Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"з 01.01.2013 року реєстрацію прав на нерухоме майно здійснюють структурні підрозділи територіальних органів Мін`юсту та не передбачено видачі державних актів про право власності на землю, як не передбачено і можливості внесення виправлень до вже виданих державних актів.

Окрім того, порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі регулювався Інструкцією про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, затвердженою наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04 травня 1999 року №43та Інструкцією про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженою наказом Держкомзему від 22 червня 2009 року №325, які втратили чинність.

Таким чином, встановити даний факт іншим шляхом заявник не має можливості.

Відповідно листа Верховного Суду України 01.01.2012 року "Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення", громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа у відповідності до п. 6 ч. 1ст. 315 ЦПК України. Проте сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.

Предметом розгляду заяви є встановлення факту належності правовстановлюючого документа який, необхідний заявнику для оформлення особистих, майнових прав, що випливають із цього факту.

Встановлення вказаного факту породжує юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав заявника, а саме: встановлення факту належності вказаного документу дає змогу заявнику реалізувати свої права щодо володіння та розпорядження належною земельною ділянкою з дотриманням вимог чинного законодавства.

Аналізуючи наявні в справі докази у їх сукупності, суд вважає доведеним той факт, що заявнику на підставі Державних актів про право власності на земельну ділянку серії І-ІФ № 097470 та № 097471, виданих Угорницькою сільською радою 29 грудня 2005 року, належать земельні ділянки, площею 0,4463 га та 0,2909 га що розташовані на території с. Угорники Отинійської об"єднаноїтеритріальної громади Коломийського району. Та на підставі свідоцтва про право власності на житловий будинок, виданого 01 лютого 2001 року виконавчим комітетом Угорницької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на праві рішення Угорницької сільської ради від 30 січня 2001 року № 2, належить частка житлового будинку в АДРЕСА_1 та частка земельної ділянки для обслуговування вказаного житлового будинку.

Однак, дані акти та свідоцтво про право власності містять неправильне написання прізвища власника як « ОСОБА_2 » замість вірного « ОСОБА_3 ». Усунення вказаної неправильності можливе лише шляхом встановлення факту належності заявнику вказаних правовстановлюючих документів.

Також, суд приходить до висновку, що заявник є батьком ОСОБА_4 , та до помилки в написанні прізвища батька свідоцтві про народження останньої призвела неуважність відповідної посадової особи, яка оформляла документи та невірно вказала прізвище батька дитини, а тому виходячи із того, що законом не передбачено іншого порядку встановлення цих фактів, суд вважає за можливе задовольнити вказану вимогу.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 200 ч. 4, 247 ч. 2, 268, 293, 315, 319 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Заяву задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителю АДРЕСА_1 правовстановлюючих документів, а саме:

-Свідоцтва про право власності на житловий будинок виданого 01 лютого 2001 року виконавчим комітетом Угорницької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на підставі рішення Угорницької сільської ради від 30 січня 2001 року № 2, право власності зареєстровано Коломийським МБТІ 01 лютого 2001 року в реєстрову книгу № 1 за реєстровим № 111;

-Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності , індексний номер: 300599773 сформований 21 лютого 2022 року державним реєстратором Поповичем Віталієм Васильовичем, підстава для державної реєстрації рішення XVII сесії VІІІ демократичного скликання Отинійської селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області від 08 лютого 2022 року за № 606-17/2022;

-Державного акту на право власності на земельну ділянку призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 0,4463 га, кадастровий номер 2623287800:02:001:0016, серії ІФ № 097470 виданого 29 грудня 2005 року Коломийською райдержадміністрацією Івано-Франківської області;

-Державного акту на право власності на земельну ділянку призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 0,2909 га, кадастровий номер 2623287800:03:001:0118, серії ІФ № 097471 виданого 29 грудня 2005 року Коломийською райдержадміністрацією Івано-Франківської області.

Встановити факт родинних відносин, яким визнати, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Угорники Коломийського району Івано-Франківської області..

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 13 березня 2023 року.

Суддя П`ятковський В. І.

СудКоломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення13.03.2023
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу109608410
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —346/556/23

Рішення від 13.03.2023

Цивільне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

П'ятковський В. І.

Ухвала від 08.02.2023

Цивільне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

П'ятковський В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні