Справа № 513/903/22
Провадження № 2/513/43/23
Саратський районний суд Одеської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 березня 2023 року Саратський районний суд Одеської області у складі: головуючого судді Бучацької А.І., за участю: секретаря судового засідання Златіної О.І., представника органу опіки та піклування та служби у справах дітей Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області Яковець К.С., представника Комунальної установи "Саратський центр надання соціальних послуг" Саратської селищної ради Мкртичян О.І., відповідача ОСОБА_1 та її представника адвоката Реу Р.В., відповідача ОСОБА_2 та його представника адвоката Власенко Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Сарата Одеської області цивільну справу за позовом органу опіки та піклування Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області в інтересах малолітньої дитини, яка не може самостійно захистити своїх прав: ОСОБА_3 , до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , треті особи: служба у справах дітей Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області, Комунальна установа "Саратський центр надання соціальних послуг" Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області, Комунальне некомерційне підприємство "Ізмаїльський спеціалізований будинок дитини" Одеської обласної ради, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
у вересні 2022 року представник органу опіки та піклування Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області в інтересах малолітньої дитини звернувся до суду з позовом до відповідачів, в якому просить:
позбавити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 батьківських прав стосовно дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та стягнути з них аліменти на утримання малолітньої дитини у розмірі по 1100 гривень щомісячно з подальшою індексацією відповідно до закону, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Позовні вимоги обґрунтував тим, що відповідачі є батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . За час проживання в сім`ї малолітньої ОСОБА_3 , матір та батько не належно виконували свої батьківські обов`язки.
В період перебування у дитячому відділенні КЗ "Саратська центральна районна лікарня" з 04.04.2019 року по 18.04.2019 року та з 24.04.2019 року, ОСОБА_1 неодноразово залишала свою доньку, ОСОБА_3 , без нагляду на тривалий період (більше доби). 18.04.2019 року дитина була виписана з дитячого відділення КЗ "Саратська центральна районна лікарня", а вже 24.04.2019 року була знову доставлена каретою швидкої допомоги до лікарні з діагнозом: гострий гнійний риніт, білково-енергетична недостатність 2 ст.. Стан дитини вкрай не охайний. Одяг дуже брудний, мав неприємний запах, на шкірі тулуба, обличчі сухі сліди їжі та гнійних виділень з носової порожнини.
Розпорядженням голови Саратської районної державної адміністрації від 13.05.2019 року №136/А-2019 "Про тимчасове влаштування малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до будинку дитини на повне державне забезпечення" малолітня ОСОБА_3 , з 21.05.2019 року була влаштована до Ізмаїльського спеціалізованого будинку дитини за заявою батьків, у зв`язку з тяжким матеріальним становищем. Рішенням виконавчого комітету Саратської селищної ради від 16.12.2021 року № 281 "Про продовження строку перебування малолітньої ОСОБА_3 в державному закладі" було продовжено строк цілодобового перебування в КНП "Ізмаїльський спеціалізований будинок дитини" Одеської обласної ради".
За час перебування малолітньої ОСОБА_3 в Ізмаїльському спеціалізованому будинку дитини, її батьки житлово-побутові умови не поліпшили, будь-яких заходів для повернення дитини в сім`ю не зійснили, а батько й зовсім відмовляється від дитини, стверджуючи що вона не є його біологічною донькою.
Відповідно листа КУ "Саратський центр надання соціальних послуг" Саратської селищної ради від 29.11.2021 року № 249 родина ОСОБА_1 перебуває під соціальним супроводом, як сім`я, яка опинилась у складних життєвих обставинах. ОСОБА_1 плану соціального супроводу не дотримується, рекомендації не виконує, до порад фахівців не дослуховується і не намагається змінити свій спосіб життя.
Саратською селищною радою Білгород-Дністровського району Одеської області як органом опіки та піклування 06 вересня 2022 року наданий висновок № 404 "Про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , по відношенню до їх малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ".
Під час розгляду справи представник органу опіки та піклування та служби у справах дітей Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Яковець К.С. позов підтримала, просила його задовольнити, мотивуючи тим, що відповідачі з моменту вилучення дитини з сім`ї та перебування її на повному державному забезпеченні не виявляли щодо неї батьківського піклування.
Відповідачка ОСОБА_1 та її представник адвокат Реу Р.В. у суді позов визнали, не заперечували проти його задоволення.
Відповідач ОСОБА_2 та його представник адвокат Власенко Л.В. позов не визнали, просили відмовити в задоволенні позову, оскільки ОСОБА_2 не є батьком дитини. В судове засідання на 16.03.2023 року відповідач ОСОБА_2 , належним чином повідомлений, не з`явився.
Представник третьої особи КУ "Саратський центр надання соціальних послуг" Мкртчян О.І. позов підтримала.
Представник Комунального некомерційного підприємство "Ізмаїльський спеціалізований будинок дитини" Одеської обласної ради", належним чином повідомлений про розгляд справи, до суду не з`явився. Надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав (а.с.124).
Свідок ОСОБА_4 пояснила, що вона є матір`ю відповідачки ОСОБА_1 . Окрім ОСОБА_1 у свідка є ще двоє дорослих дітей, одна з яких є інвалідом з дитинства та свідок отримує державну соціальну допомогу по догляду за дитиною-інвалідом. ІНФОРМАЦІЯ_5 відповідачка народила другу дитину - дочку ОСОБА_5 , батьком якої є ОСОБА_6 , співмешканець дочки, який визнає своє батьківство. ОСОБА_1 дитину належним чином не доглядала, не проявляла щодо неї материнської турботи та піклування. Свідку відомо, що дівчинка перебуває в Ізмаїльському будинку дитини, а відповідачка її не відвідує.
Свідок ОСОБА_7 пояснила, що вона є матір`ю відповідача ОСОБА_2 . Відповідачі перебували в шлюбі з січня 2014 року та у них є спільна дитина син ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8. З 2016 року вони припинили спільне проживання, але офіційно шлюб розірвали лише у 2019 році. ОСОБА_1 в серпні 2018 року народила дочку ОСОБА_5 , але ОСОБА_2 не є її батьком. Їй відомо, що дитина перебуває в Ізмаїльському будинку дитини.
Свідок ОСОБА_9 пояснила, що вона є старостою с. Зоря Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області. ОСОБА_10 зареєстрована на території села, її родина взята на облік, як сім`я, що опинилася в складних життєвих обставинах. У відповідачки є троє дітей. За дітьми вона не доглядає та не виховує їх. Старший син відповідачки ОСОБА_8 проживає з мамою відповідачки, яка його виховує та доглядає. Відповідач ОСОБА_2 постійно проживає в АДРЕСА_1 , разом з матірю. Відповідачка ОСОБА_1 з 2016 року не проживає разом з відповідачем. ОСОБА_3 відповідачка народила від іншого чоловіка, разом з яким проживала в с.Розівка Саратського району. Відносно третьої дитини відповідачка позбавлена батьківських прав.
Вислухавши представника органу опіки та піклування та служби у справах дітей Саратської селищної ради, відповідачку ОСОБА_1 та її представника адвоката Реу Р.В., відповідача ОСОБА_2 та його представника адвоката Власенко Л.В., представника третьої особи Мкртичян О.І., допитавши свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , дослідивши та оцінивши докази, суд приходить до наступних висновків.
Частиною 1 ст.3 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року (зі змінами, схваленими резолюцією 50/155 Генеральної Асамблеї ООН від 21 грудня 1995 року),яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789-XII від 27 лютого 1991 року, встановлено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Відповідно до ч.1 ст. 9 Конвенції, держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини.
У абзаці 4 ст.1 Закону України "Про охорону дитинства" № 2402-III від 26 квітня 2001 року визначено, що забезпечення найкращих інтересів дитини - дії та рішення, що спрямовані на задоволення індивідуальних потреб дитини відповідно до її віку, статі, стану здоров`я, особливостей розвитку, життєвого досвіду, родинної, культурної та етнічної належності та враховують думку дитини, якщо вона досягла такого віку і рівня розвитку, що може її висловити.
Відповідно до ст. 12 цього ж Закону виховання в сім`ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
Частиною 8 ст.7 СК України визначено, що регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.
Згідно з положеннями ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справи Конвенцію та практику Суду як джерело права та висновки Європейського суду з прав людини зазначені в рішенні.
У рішенні від 11 липня 2017 року у справі "М. С. проти України" (заява № 2091/13), та в п. 100 рішення від 16 липня 2015 року "Мамчур проти України" (заява № 10383/09) ЄСПЛ наголосив, що при визначенні найкращих інтересів дитини у кожній конкретній справі необхідно враховувати два аспекти: по-перше, інтересам дитини найкраще відповідає збереження її зв`язків із сім`єю, крім випадків, коли сім`я є особливо непридатною або неблагополучною; по-друге, у найкращих інтересах дитини є забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагодійним.
Ст. 51 Конституції України та ст. ст.151, 180 СК України встановлюють для батьків обов`язок виховувати та утримувати дітей до їх повноліття.
У відповідності до п.2 ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він, зокрема: ухиляються від виконання своїх обов`язків щодо виховання дитини.
У пунктах 15, 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року № 3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" судам роз`яснено, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених статтею 164 СК України.
Щодо вимог позивача до відповідача ОСОБА_2 суд зазначає наступне.
За положеннями ст.121 СК України права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.
Частиною 4 статті 82 ЦПК визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Рішенням Саратського районного суду Одеської області від 07 лютого 2023 року, яке набрало законної сили 13 березня 2023 року, було виключено відомості про батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина України, з актового запису № 194 від 07 серпня 2018 року, який складений Саратським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.127-129).
Тому відсутні правові підстави для позбавлення відповідача ОСОБА_2 батьківських прав відносно дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та стягнення аліментів на її утримання.
Щодо вимог позивача до відповідачки ОСОБА_1 судом встановлені наступні обставини.
ОСОБА_1 є матір`ю ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 07 серпня 2018 року Саратським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області (а.с. 8).
02 травня 2019 року за вих. № 338 головний лікар КЗ "Саратська ЦРЛ" звернувся до голови Саратської РДА з листом, в якому просив розглянути питання щодо відібрання дитини в сім`ї ОСОБА_1 . В листі зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_7 о 18:20 до приймального відділення КЗ "Саратська ЦРЛ"каретою швидкої допомоги, у супроводі матері, було доставлено дитину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Місце проживання АДРЕСА_2 . Діагноз при направлені: Гострий гнійний риніт. Білково-енергетична недостатність 2 ст.. Після огляду лікарем-педіатром дитина госпіталізована до педіатричного відділення ЦРЛ. Стан дитини вкрай не охайний. Одяг дуже брудний, має неприємній запах, на шкірі тулуба, обличчі сухі сліди їжі та гнійних виділень з носової порожнини. Дитина за період перебування в дома, з 18.04.2019 року по 24.04.2019 року втратила 150 г ваги, що свідчить про халатне відношення матері до годування немовля. Хоча в період з 04.04.2019 року по 18.04.2019 року, коли дитина знаходилась в дитячому відділенні та отримувала суміші під наглядом медичної сестри, дитина добавила до ваги 650 грам, що складає половину нормового приросту ваги за місяць. Приріст ваги у ОСОБА_3 вдалось здобути шляхом звичайного погодинного годування сумішшю " ОСОБА_1 " згідно віку дитини. 18.04.2019 року виписана з дитячого відділення за зверненням ОСОБА_15 , рідної бабусі дитини, яка взяла на себе повну відповідальність за життя дитини. Адресою проживання зазначено АДРЕСА_3 , а вже через кілька днів дитину привезли до приймального відділення з іншого села. В періоди перебування у дитячому відділенні, ОСОБА_1 неодноразово залишала свою доньку, ОСОБА_3 без нагляду на тривалий період (більше доби) (а.с. 9).
Розпорядженням Саратської районної державної адміністрації Одеської області від 13.05.2019 року за № 136/А-2019 року "Про тимчасове влаштування малолітньої ОСОБА_3 до будинку дитини на повне державне забезпечення" малолітню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі заяви матері ОСОБА_1 було влаштовано на повне державне забезпечення до будинку дитини строком на 6 місяців (а.с.10).
Відповідно до характеристики Кулевчанської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 16.08.2022 року за № 208 відповідачка ОСОБА_1 з січня 2018 року по травень 2019 року постійно проживала за адресою: АДРЕСА_2 , але за вказаною адресою не була зареєстрована. За період проживання ОСОБА_1 зарекомендувала себе з негативного боку, зловживала алкогольними напоями, постійної роботи не мала, не займалась вихованням та утриманням дітей. Спочатку проживала з співмешканцем ОСОБА_6 та сином ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 . ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 народила доньку ОСОБА_3 , яка з травня 2019 року перебуває в Ізмаїльському будинку дитини. Родина ОСОБА_1 була взята з січня 2019 року на облік в Розівській сільській раді як неблагополучна родина, у зв`язку з невиконанням матір`ю обов`язків щодо виховання дітей, байдужого ставлення до їх здоров`я, створення житлово-побутових та санітарно-гігієнічних умов, які загрожували здоров`ю дітей (а.с.31).
Наказом служби у справах дітей Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 19 лютого 2021 року № 60/60, малолітню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , взято на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах служби у справах дітей Саратської селищної ради (а.с. 15).
Рішенням виконавчого комітету Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 16 грудня 2021 року № 281 "Про продовження строку перебування малолітньої ОСОБА_3 в державному закладі" було продовжено строк перебування дитини в державному закладі, а саме в КНП "Ізмаїльський спеціалізований будинок дитини" Одеської обласної ради на повному державному забезпеченні на період, що не перевищує шести місяців (а.с 14).
Листом КУ "Саратський центр надання соціальних послуг" Саратської селищної ради від 16.08.2022 року № 482 було повідомлено службу у справах дітей Саратської селищної ради щодо родини ОСОБА_1 , яка взята під соціальний супровід, як сім`я, що опинилась у складних життєвих обставинах. У ОСОБА_1 є старший син - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який відвідує Зорянську школу - ліцей, донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 влаштована до Ізмаїльського спеціалізованого будинку дитини, відносно третьої дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , мати позбавлена батьківських прав. Неодноразово фахівці центру відвідували родину за місцем проживання. Робота з цією родиною велась постійно. Надавались поради та рекомендації: щодо поліпшення умов проживання та батьківського потенціалу, щодо формуванню навичок по забезпеченню належних житлово-побутових умов для проживання дитини та його повноцінного розвитку, щодо формування навичок планування сімейного бюджету, щодо працевлаштування. Але ОСОБА_1 плану соціального супроводу не дотримується, рекомендації не виконує, до порад фахівців не дослуховується і не намагається змінити свій спосіб життя (а.с. 21).
Як зазначено в довідках Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 16.08.2022 року за № 488, 496 та в акті обстеження житлово-побутових умов, родина відповідачки ОСОБА_1 зареєстрована в АДРЕСА_3 . За вказаною адресою зареєстровані: мати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_14, син ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8, брат ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_15, сестра ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_13. ОСОБА_1 за вказаною адресою зареєстрована, але не проживає (а.с. 22, 26, 29).
Згідно характеристики Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області, відповідачка ОСОБА_1 за період проживання на території с. Зоря зарекомендував себе з негативної сторони. Не відповідальна мати, не має необхідних життєвих навичок і умінь, до праці та самостійності не привчена. Участі у вихованні дитини не приймає, відноситься халатно, безвідповідально.Трапляються випадки зловживання спиртними напоями. Позбавлена батьківських прав на третю дитину (а.с. 27).
Рішенням Саратського районного суду Одеської області від 12 квітня 2022 року відповідачка ОСОБА_1 позбавлена батьківських прав стосовно малолітної дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , та стягнуто аліменти на його утримання (а.с. 16-19).
Відповідно до акту про результати відвідування та піклування дитиною від 29 серпня 2022 року № 02/06-201, складеного комісією КНП "Ізмаїльський спеціалізований будинок дитини", встановлено, що малолітню ОСОБА_3 , яка перебуває на повному державному забезпеченні у зазначеному закладі з 21.05.2019 року мати ОСОБА_1 та батько ОСОБА_2 за весь час жодного разу не відвідали, не цікавились її долею ні усній, ні в письмовій формі, тобто фактично самоусунулись від виховання та утримання дитини (а.с. 32).
Згідно письмовому висновку Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області як органу опіки та піклування, в інтересах малолітньої дитини відповідачку ОСОБА_1 доцільно позбавити батьківських прав по відношенню до її малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 33).
Досліджені судом докази підтверджують, що відповідачка ОСОБА_1 не піклується про дочку ОСОБА_5 , не забезпечує її матеріально, не цікавиться її долею, ухиляється від виконання батьківських обов`язків по вихованню дитини, свідомо нехтує своїми батьківськими обов`язками, тому з метою дотримання найкращих інтересів дитини відповідачку ОСОБА_1 належить позбавити батьківських прав.
Ч. 2 ст. 166 СК України встановлює, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.
Згідно до ст.180, ч.3 ст.181 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, за рішенням суду кошти на утримання дітей (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.
На підставі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Частинами 1, 2 ст.184 СК України визначено, що суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2023 рік" прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років з 01 січня 2023 року складає 2272 гривні.
Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів на дитину ОСОБА_3 , якій на час розгляду справи виповнилося 4 роки, не може бути меншим ніж 1136 гривень на місяць.
Ураховуючи стан здоров`я та матеріальне становище дитини, стан здоров`я та матеріальне становище відповідачки, яка не працює, має на утриманні малолітнього сина ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8, суд вважає за необхідне позов в частини стягнення аліментів задовольнити та стягнути аліменти з відповідачки на користь та на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1100 гривень, але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до повноліття дитини, що відповідатиме положенням ч.2 ст. 182 СК України.
Згідно ст. 141 ЦПК з відповідачки на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 4962 гривні (2481 грн. + 2481 грн.).
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст. ст. 150, 152, 164-166, 180-182 СК України, ст. ст. 258, 259, 263-265, 268, 272, 273, 354 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
В задоволені позову органу опіки та піклування Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області до відповідача ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів відмовити повністю.
Позов органу опіки та піклування Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області до відповідачки ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів задовольнити. Позбавити ОСОБА_1 батьківських прав стосовно малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Стягнути з ОСОБА_1 аліменти на користь та на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1100 гривень (одна тисяча сто) гривень щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, з індексацією відповідно до закону, починаючи з 26 вересня 2022 року і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 4962 (чотири тисячі дев`ятсот шістдесят дві) гривні.
Рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми платежу аліментів за один місяць.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Позивач: Саратська селищна рада Білгород-Дністровського району Одеської області, 68200, смт. Сарата, вул. Крістіана Вернера, буд. 84, Білгород-Дністровського району Одеської області, код ЄДРПОУ 04379189.
Представник органу опіки та піклування та служби у справах дітей Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області: Яковець Катерина Сергіївна, ІНФОРМАЦІЯ_11 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Портофранківським ВМ Приморського РВ ОМУ ГУ України в Одеській області 03 червня 2009 року.
Відповідачка: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , паспорт № НОМЕР_3 , виданий 11 грудня 2020 року органом 5144, РНОКПП НОМЕР_4 .
Представник відповідачки: адвокат Реу Руслан Васильович, свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю ОД № 003029, видане 21.06.2017 року Радою адвокатів Одеської області, місцезнаходження: 68200, смт. Сарата, вул. Крістіана Вернера, 82 А, Білгород-Дністровського району Одеської області.
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_5 паспорт НОМЕР_5 , виданий 05 лютого 2009 року Саратським РВ ГУМВС України в Одеській області, РНОКПП НОМЕР_6 .
Представник відповідача: адвокат Власенко Лілія Вікторівна, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серії ОД № 002725, видане на підставі рішення Ради адвокатів Одеської області від 16 вересня 2015 року за № 38, РНОКПП НОМЕР_7 , 68200, смт. Сарата, вул. Тіниста, буд.4.
Третя особа: Служба у справах дітей Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області, 68200, смт. Сарата, вул. Крістіана Вернера, буд. 84, Білгород-Дністровського району Одеської області, код ЄДРПОУ 44133896.
Третя особа: Комунальна установа "Саратський центр надання соціальних послуг" Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області, 68200, смт. Сарата, вул. Соборна, буд. 18, Білгород-Дністровського району Одеської області, код ЄДРПОУ 43905773.
Представник третьої особи КУ "Саратський центр надання соціальних послуг" Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області: Мкртичян Олена Іллівна, паспорт НОМЕР_8 , виданий 10 вересня 1996 року Саратським РВ УМВС України в Одеській області, 68200, смт. Сарата, вул. Соборна, буд. 18, Білгород-Дністровського району Одеської області.
Третя особа: Комунальне некомерційне підприємство "Ізмаїльський спеціалізований будинок дитини" Одеської обласної ради, 68603, м. Ізмаїл, вул. Зелена, 107, Одеської області, код ЄДРПОУ 25048210.
Представник третьої особи КНП "Ізмаїльський спеціалізований будинок дитини" Одеської обласної ради: Кебич Анастасія Олександрівна, ІНФОРМАЦІЯ_12 , паспорт НОМЕР_9 , виданий 28 січня 2015 року Кілійським РС ГУ ДМС України в Одеській області, 68603, м. Ізмаїл, вул. Зелена, 107, Одеської області.
Суддя А. І. Бучацька
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2023 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 109611821 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Саратський районний суд Одеської області
Бучацька А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні