Ухвала
від 17.03.2023 по справі 282/1240/21
ЛЮБАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 282/1240/21

Провадження № 1-кп/282/29/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2023 року

смт.Любар

Любарський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №42021062000000041 від 18 серпня 2021 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Досудовим розслідуванням встановлено, згідно статуту ПП Агрофірма «Поділля» від 12.12.2011 ОСОБА_4 являється директором даного підприємства.

У відповідності до статуту директор вирішує всі питання діяльності підприємства, за винятком тих, що належить до виключної компетенції засновника.

У період березня 2021 року, точний час у ході розслідування не встановлено, ОСОБА_4 , будучи директором ПП Агрофірма «Поділля» та керуючи процесом обробітку земельних ділянок на території Стрижівського старостинського округу за межами с.Стрижівка Любарської селищної ради Житомирського району Житомирської області, в порушення вищевказаних вимог законодавства, діючи умисно в інтересах ПП Агрофірма «Поділля», самовільно зайняв земельні ділянки водного фонду прибережно-захисної смуги річки Случ, шляхом їх розорювання, засівання та вирощування на них сільськогосподарських культур. Зокрема, єдиним масивом із земельними ділянками сільськогосподарського призначення (нерозподілені земельні частки (паї) загальною площею - 23,0 га., розташовані на території Стрижівського старостинського округу за межами с.Стрижівка Любарської селищної ради Житомирського району Житомирської області самовільно зайняті земельні ділянки водного фонду - прибережної захисної смуги річки Случ загальною площею 5,8469 га, що перебувають в охоронній зоні.

Дії ОСОБА_4 , кваліфіковано за ч.2 ст. 197-1 КК України, які виразилися у самовільному зайнятті земельних ділянок в охоронних зонах.

В судовому засідання захисник ОСОБА_5 заявив клопотання про звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв`язку із зміною обстановки та закриття відносно нього кримінального провадження. Клопотання мотивоване тим, що на даний час обвинувачений ОСОБА_4 не використовує земельну ділянку водного фонду - прибережної захисної смуги річки Случ загальною площею 5,8469 га, що перебувають в охоронній зоні, що стверджується актом обстеження земельної ділянки від 24.01.2023, завдана шкода державі відшкодована у повному обсязі, вину визнає, щиро кається у вчиненому, а тому вважає, що наявні підстави для закриття кримінального провадження згідно ст.48 КК України.

Обвинувачений клопотання свого захисника підтримав та просив його задовольнити. Вказав, що вину визнає, щиро кається у вчиненому, в повній мірі відшкодував завдану шкоду, земельну ділянку не використовує.

Прокурор у судовому засіданні не заперечував проти звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв`язку зі зміною обстановки та закриття кримінального провадження.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Згідно ч.1ст.337 КПК Українисудовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта.

Встановлено, що згідно обвинувального акта складеного за результатами досудового розслідування кримінального провадження №42021062000000041 від 18 серпня 2021 року, ОСОБА_4 обвинувачується з у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.197-1 КК України.

Відповідно до ч.4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Відповідно до положеньст.12 КК України, кримінальне правопорушення, передбачене ч.2ст.197-1 КК України,є нетяжким злочином.

Відповідно до ст.48 КК України, особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час кримінального провадження внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.

Як зазначено у п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Згідно ч.8ст.284 КПК України, закриття кримінального провадження або ухвалення вироку з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої цієї статті, не допускається, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує. В цьому разі кримінальне провадження продовжується в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно з роз`ясненнями, що містяться у п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» від 23.12.2005 року №12, передбачено, що для застосування ст. 48 КК необхідно встановити, що після вчинення певного злочину обстановка змінилася таким чином, що вчинене діяння вже не є суспільно небезпечним.

Особу можна визнати такою, що перестала бути суспільнонебезпечною, уразі,коли вонасама абообстановка навколо неї зазналатаких змін,що унеможливлюютьвчинення неюнового злочину. Звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК - право, а не обов`язок суду, який вирішує це питання.

У разі, коли суд зробить висновок про те, що, незважаючи на істотну зміну зовнішньої обстановки, суспільна небезпечність вчиненого діяння не відпала або винна особа не перестала бути суспільно небезпечною, звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України не допускається.

Під зміною обстановки, внаслідок якої діяння втратило суспільну небезпечність, слід розуміти об`єктивні зміни умов життєдіяльності такої особи, які позитивно і суттєво впливають на неї і свідчать про те, що вона не вчинятиме кримінально караних діянь у майбутньому.

Таким чином, враховуючи що ОСОБА_4 вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочину, повністю відшкодував заподіяну шкоду, не використовує спірну земельну ділянку, активно займається волонтерською діяльністю, є пенсіонером, та внаслідок зміни обстановки перестав бути суспільно небезпечним, а також те, що захисник та обвинувачений просили закрити кримінальне провадження щодо обвинуваченого у звязку із зміною обстановки, клопотання слід задовольнити і звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставі ст.48 КК України, закривши відносно нього кримінальне провадження за ч.2 ст.197-1 КК України.

На майно підозрюваного ОСОБА_4 арешт не накладався.

Судові витрати по даному кримінальному провадженню відсутні.

Шкода завдана кримінальним правопорушенням, полягає у заподіянні головному Управлінню Держгеокадастру у Житомирській області майнової шкоди на суму 12424 грн. 66 коп., яку відшкодовано в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 284, 285, 369, 372 КПК України, ст.ст. 44, 48 КК України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання захисника ОСОБА_5 про звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за ч.2 ст.197-1 КК Українина підставіст.48 КК Українита закриття кримінального провадження - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за ч.2ст.197-1 КК України, в рамках кримінального провадження №42021062000000041 від 18.08.2021 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.197-1 КК України, на підставі ст.48 КК Україниу зв`язку із зміною обстановки.

Кримінальне провадження, внесене до ЄРДР №42021062000000041від 18серпня 2021року - закрити.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд протягом 7 днів з дня її оголошення.

Головуючий суддя ОСОБА_1

СудЛюбарський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення17.03.2023
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу109612873
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво

Судовий реєстр по справі —282/1240/21

Ухвала від 17.03.2023

Кримінальне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 06.07.2022

Кримінальне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 06.07.2022

Кримінальне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 11.10.2021

Кримінальне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні