Справа № 569/385/23
1-кс/569/1684/23
УХВАЛА
16 березня 2023 рокум. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши усудовому засіданнів м.Рівне клопотання слідчого СУ ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 (далі слідчий), погоджене прокурором відділу Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 , подане в рамкахкримінального провадження №12022180000000243 від 24.08.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України (далі це ж кримінальне провадження), про арешт майна, -
ВСТАНОВИВ:
Досудове розслідування кримінального провадження здійснюється за фактом того, що група осіб на території Рівненської області під час виготовлення та реалізації алкогольної продукції, здійснюють їх маркування підробленими марками акцизного податку.
Слідчий у клопотанні вказує, що в ході досудового розслідування отримано відомості про незаконне виготовлення, придбання та зберігання з метою збуту, транспортування з цією метою та збуті незаконно виготовлених алкогольних напоїв ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Незаконно виготовлена алкогольна продукція ОСОБА_5 збувається в магазини на території Рівненської області, в тому числі до магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_6 , жителька АДРЕСА_2 , де в свою чергу здійснюється його роздрібний збут.
Також слідчий зазначає, що 09.03.2023 в ході обшуку, проведеного на підставі ухвали слідчого судді, за місцем проживання ОСОБА_6 за адресою АДРЕСА_2 , було виявлено та вилучено мобільний телефон марки «Xiaomi», в прозорому чохлі та з абонентськими картами операторів мобільного зв`язку №№ НОМЕР_1 , НОМЕР_2 .
Покликаючись на наведене, положення ст.ст. 98,100 КПК України, слідчий просить накласти арешт на майно, що вилучене за вищевказаних обставин, яке є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло на собі його сліди та містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, з метою забезпечення збереження речових доказів, оскільки незастосування арешту може призвести до його пошкодження, зникнення, втрати, тощо.
До початку судового засідання надійшла заява слідчого, у якій просив розглянути клопотання без його участі та задоволити клопотання.
Особа, у якої вилучене майно ОСОБА_6 про день та час розгляду клопотання повідомлялась, але не з`явилась. ЇЇ неявка не є перешкодою для розгляду клопотання.
Клопотання розглядається відсутності особи, у якої вилучене майно, відповідно до положення ч.1 ст. 172 КПК України.
За наявності заяви слідчого, неявки особи у якої вилучене майно, відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, фіксація судового засідання технічними засобами не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч.1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно доч.2ст.170КПК України,арешт майнадопускається зметою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Враховуючи положення ч. 2 ст. 173 КПК України та вищевикладене, обставини вчинення кримінального правопорушення, є необхідним накласти арешт на майно, що вилучене за вищевказаних обставин, як таке, оскільки органом досудового розслідування доведено, що вилучене майно відповідає критеріям встановленим ст. 98 КПК України, є предметом який використовувався під час вчинення кримінального правопорушення, з метою збереження майна, як речового доказу у кримінальному провадженні, яким майно визнано відповідно до постанови слідчого від 09.03.2023, оскільки незастосування арешту може призвести до зникнення, втрати вказаного майна, у зв`язку з чим можуть настати наслідки, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Керуючись ст. 170, 171, 175, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Накласти арешт на майно, що вилучене 09.03.2023 під час обшуку за місцем проживання ОСОБА_6 , за адресою АДРЕСА_2 , зокрема на мобільний телефон марки «Xiaomi», в прозорому чохлі та з абонентськими картами операторів мобільного зв`язку №№ НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , шляхом заборони будь якій особі користуватись, розпоряджатись будь-яким чином вищевказаним майном до прийняття процесуального рішення у кримінальному провадженні.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109614042 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Доля В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні