Ухвала
від 14.03.2023 по справі 905/720/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


ПОСТАНОВА

ПРО ВИЗНАННЯ БОРЖНИКА БАНКРУТОМ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.03.2023 Справа № 905/720/22

Господарський суд Донецької області у складі судді Аксьонової К.І. за участю секретаря судового засідання Парахотіна Ю.А., розглянувши матеріали справи

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Лоджистік Дон», м.Слов`янськ, Донецька область,

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Максілла», код ЄДРПОУ 44023844, м.Маріуполь, Донецька область,

про банкрутство,

розпорядник майна Потупало Н.І.,

за участю:

від кредитора: не з`явився

від боржника: не з`явився

розпорядник майна не з`явився

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 27.09.2022 за результатами підготовчого засідання відкрито провадження у справі 905/720/22 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Максілла», код ЄДРПОУ 44023844, м.Маріуполь, Донецька область; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на 170 календарних днів; розпорядником майна призначено арбітражну керуючу Потупало Н.І.

27.09.2022 за №69309 на офіційному веб-сайті судової влади України оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі №905/720/22 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Максілла», м.Маріуполь, Донецька область.

За результатами попереднього засідання суд постановив ухвалу від 15.11.2022, якою визнав та встановив розмір і перелік вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. Вимоги складаються з вимог кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю «Лоджистік Дон» код ЄДРПОУ 38587878, м.Слов`янськ, Донецька область, на суму 225000,00грн (зобов`язання, не забезпечене заставою) та 24810,00грн (судовий збір). Дату проведення зборів кредиторів суд встановив на 20.01.2023; підсумкове засідання суду призначив на 14.03.2023.

06.02.2023 на електронну адресу суду від розпорядника майна надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банрута арбітражну керуючу Потупало Н.І. До клопотання додано звіт розпорядника майна та заяву арбітраджної керуючої Потупало Н.І. про надання згоди на участь у справі про банкрутство.

У підсумкове засідання 14.03.2023 розпорядник майна, представники кредитора та боржника не з`явились; про дату та час підсумкового засідання повідомлені належним чином. Розгляд справи розпорядник майна просила здійснити без її участі.

Розглянувши в підсумковому засіданні подані розпорядником майна документи та матеріали справи, суд встановив таке.

Згідно з положеннями ст.49 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст.49 Кодексу України з процедур банкрутства до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень:

схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;

подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Частиною 3 ст.49 Кодексу України з процедур встановлено, що у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких рішень:

ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом;

ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом;

постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

За приписами ст.1 Кодексу України з процедур банкрутства суб`єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст.58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Відповідно до п.4, 6 ч.5 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.

Збори кредиторів та комітет кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Максілла»(протоколи зборів від 20.01.2023), заслухавши звіт розпорядника майна про проведену роботу, прийняли рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури у справі №905/720/22 та призначення ліквідатором боржника арбітражну керуючу Потупало Н.І.

Розпорядником майна подано клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражну керуючу Потупало Н.І.

Як зазначено в звіті розпорядника майна боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю «Максілла» засновано 15.12.2020, у 2022 році фактично фінансово-господарську діяльність підприємство не здійснювало. За даними проведеної розпорядник майна (на підставі даних бухгалтерського обліку) інвентаризації майна боржника встановив відсутність будь-яких активів, зокрема нематеріальних активів, необоротних матеріальних активів, запасів, грошових коштів, що свідчить про недостатність активів боржника, необхідних для виконання боржником своїх зобов`язань, погашення затвердженої судом кредиторської заборгованості та можливого відновлення платоспроможності боржника. З аналізу фінансово-господарського стану Товариства з обмеженою відповідальністю «Максілла» вбачається, що кредиторська заборгованість становить 256000 грн, дебіторська заборгованість 0 грн. Доступ до приміщення та фінансової документації відсутній, оскільки м. Маріуполь перебуває на непідконтрольній Україні території. Станом на 14.03.2023 пропозицій про введення процедури санації боржника не надходило. Наведене зумовлює висновок про неспроможність боржника самостійно відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.

Згідно з ч.1 ст.60 Кодексу України з процедур банкрутства у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

На підставі викладеного, враховуючи прийняття зборами кредиторів рішення про перехід до процедури ліквідації боржника та призначення ліквідатором боржника арбітражну керуючу Потупало Н.І. (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1167 від 02.07.2013) з огляду на неспроможність боржника самостійно відновити свою платоспроможність та задовольнити вимоги кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури, суд дійшов висновку про ухвалення постанови про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю «Максілла» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури строком на 12 місяців та призначення ліквідатором боржника арбітражну керуючу Потупало Н.І.

Суд роз`яснює, що відповідно до положень ст.59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;

скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст.9 Кодексу України з процедур банкрутства постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури набирає законної сили з моменту її прийняття, оскарження постанови не зупиняє провадження у справі про банкрутство.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 9, 48, 49, 58-60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 3, 45, 73, 86, 238, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Припинити процедуру розпорядження майном боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Максілла», м. Маріуполь, Донецька область, та повноваження розпорядника майна боржника арбітражної керуючої Потупало Наталії Ігорівни.

Визнати боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Максілла» (код ЄДРПОУ 44023844, вул. Італійська, б.136А, м. Маріуполь, Донецька область, 87500) банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 (дванадцять) місяців.

Ліквідатором боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Максілла», призначити арбітражну керуючу Потупало Наталію Ігорівну (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1167 від 02.07.2013); 04053, м. Київ, Вознесенський узвіз, б.10а, оф.213).

Здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю «Максілла» (код ЄДРПОУ 44023844, вул. Італійська, б.136А, м. Маріуполь, Донецька область, 87500) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Ліквідатору після завершення ліквідаційної процедури представити суду звіт про проведену роботу, ліквідаційний баланс банкрута та документи, передбачені ст.65 Кодексу України з процедур банкрутства.

Копію постанови направити банкруту, ліквідатору, кредитору, державній виконавчій службі, державному реєстратору та органу державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута, державному органу з питань банкрутства.

В судовому засіданні 14.03.2023 складено та підписано вступну та резолютивну частини постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 17.03.2023.

Постанова набирає законної сили з моменту її ухвалення та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 255, 256 Господарським процесуальним кодексом України.

Суддя К.І. Аксьонова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення14.03.2023
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу109617322
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —905/720/22

Ухвала від 28.06.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Аксьонова Катерина Іллівна

Ухвала від 28.06.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Аксьонова Катерина Іллівна

Ухвала від 09.06.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Аксьонова Катерина Іллівна

Ухвала від 14.03.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Аксьонова Катерина Іллівна

Ухвала від 28.02.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Аксьонова Катерина Іллівна

Ухвала від 05.12.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Аксьонова Катерина Іллівна

Ухвала від 15.11.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Аксьонова Катерина Іллівна

Ухвала від 15.11.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Аксьонова Катерина Іллівна

Ухвала від 08.11.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Аксьонова Катерина Іллівна

Ухвала від 27.09.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Аксьонова Катерина Іллівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні