Справа № 368/648/22
Провадження № 2/368/111/23
Рішення
Іменем України
(Заочне)
"10" березня 2023 р. Кагарлицький районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Іванюти Т.Є.
при секретарі Вареник О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кагарлику справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 ), ОСОБА_5 ( АДРЕСА_5 ), ОСОБА_6 ( АДРЕСА_6 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комплекс Агромарс» (м.Київ, вул. Пожарського, 3) про розірвання договорів оренди, -
встановив :
Позивачі звернулися до суду з даним позовом, посилаючись на те, що вони уклали договори оренди землі з відповідачем, відповідно до яких вони передали в строкове платне користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які знаходяться на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району, та належать орендодавцям на праві власності. Строк оренди 10 років.
Тобто, згідно договорів оренди позивачі передали в оренду відповідачу свої земельні ділянки.
Проте, відповідач належним чином не виконує обов`язок щодо сплати орендної плати. Так, протягом тривалого часу орендна плата не виплачується, внаслідок чого позивачі значною мірою позбавляються того, на що вони розраховували при укладенні договорів.
А тому просять суд розірвати договори оренди.
В судовому засідання представник позивачів позов підтримав та просили його задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився будучи належним чином повідомленим про день, час і місце розгляду справи, причину неявки суду не повідомив, а тому на підставі ст. 280 ЦПК України та зі згоди представника позивачів, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення.
Заслухавши пояснення представника позивачів, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Відповідно положень до ст.ст.15,16 ЦК Україникожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, яке вона може здійснити шляхом звернення до суду у визначеномуЦПК Українипорядку (ст. 4 ЦПК України) і що також гарантованост.124 Конституції України.
Відповідно дост. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У п. 33 рішення ЄСПЛ від 19.02.2009 року у справі "Христов проти України" суд зазначив, що право на справедливий судовий розгляд, гарантоване ч.1 ст. 6 Конвенції, слід тлумачити в контексті преамбули Конвенції, яка, зокрема, проголошує верховенство права як складову частину спільної спадщини Договірних держав.
Відповідно до вимогст. 263 ЦПК Українисудове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до частини першої статті 81 зазначеного вище Кодексу кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч. 5ст. 81 ЦПК України).
Під час розгляду цієї цивільної справи судом були створені всі умови для реалізації прав та виконання обов`язків учасниками справи, у тому числі й в частині подання ними доказів та заяви клопотань з приводу забезпечення доказів.
Так всудовому засіданнівстановлено,що 26травня 2016року між ОСОБА_7 та Товариствомз обмеженоюВідповідальністю "КомплексАгромарс"було укладенодоговір орендиземлі,відповідно доякого Орендодавецьпередає,а Орендарприймає встрокове платнекористування земельнуділянку сільськогосподарськогопризначення площею2,5054га,кадастровий номер3222285600:04:011:0023, яка знаходиться на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, та належить Орендодавцю на праві приватної власності. Строк оренди 10 років.
Спадкоємцем ОСОБА_7 є її дочка - ОСОБА_1 , (відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом від 03 травня 2019 року, виданим державним нотаріусом чотирнадцятої Київської державної нотаріальної контори Ястремською Ж.В. та зареєстрованим в реєстрі за№ 2-261).
23 вересня 2016 року між ОСОБА_8 та ТОВ "Комплекс Агромарс" було укладено договір оренди землі, відповідно до якого Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 2,5004 га, кадастровий номер 3222285600:04:016:0011, яка знаходиться на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, та належить Орендодавцю на праві приватної власності. Строк оренди 10 років.
Спадкоємцем ОСОБА_8 є - ОСОБА_2 (відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 05 листопада 2020 року, виданим державним нотаріусом Переяславської міської державної нотаріальної контори Київської області Ткаченко O.A. та зареєстрованим в реєстрі за № 1062).
14 грудня 2015 року між ОСОБА_9 та ТОВ "Комплекс Агромарс" було укладено договір оренди землі, відповідно до якого Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 2,76 га, кадастровий номер 3222287200:05:003:0006, яка знаходиться на території Ставівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, та належить Орендодавцю на праві приватної власності. Строк оренди 7 років.
Спадкоємцем ОСОБА_10 є її дочка - ОСОБА_3 (відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 17 травня 2017 року, виданим приватним нотаріусом Кагарлицького районного нотаріального округу Кулініченко М.Г. та зареєстрованим в реєстрі за № 606).
15 лютого 2016 року між ОСОБА_4 та ТОВ "Комплекс Агромарс" було укладено договір оренди землі, відповідно до якого Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 1,00 га, кадастровий номер 3222285600:02:010:0006, яка знаходиться на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, та належить Орендодавцю на праві приватної власності. Строк оренди 7 років.
04березня 2016року між ОСОБА_6 та ТОВ"КомплексАгромарс"було укладенодоговір орендиземлі,відповідно до якого Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 2,55 га, кадастровий номер 3222285600:04:016:0002, яка знаходиться на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, та належить Орендодавцю на праві приватної власності. Строк оренди 7 років.
Всі примірники договорів оренди землі, що були укладені між ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ТОВ «Комплекс Агромарс», знаходяться в останнього. Адже, після підписання вказаних договорів позивачами, відповідач забирав їх собі.
Тому, представником позивачів ОСОБА_11 10.02.2022 року відповідачу було направлено адвокатський запит з вимогою надати примірники (оригінали та/або копії) вищевказаних договорів оренди землі. Однак, після отримання даного запиту, ТОВ «Комплекс Агромарс» ніякої відповіді не надало.
25 лютого 2016 року між ОСОБА_12 та ТОВ "Комплекс Агромарс" було укладено договір оренди землі, відповідно до якого Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 2,49 га, кадастровий номер 3222285600:04:012:0019, яка знаходиться на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, та належить Орендодавцю на праві приватної власності. Строк оренди 7 років.
Спадкоємцем ОСОБА_12 є її син - ОСОБА_5 (відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 02 жовтня 2020 року, виданим приватним нотаріусом Кагарлицького районного нотаріального округу Київської області Мозговим Є.В. та зареєстрованим в реєстрі за № 422).
Всупереч договорам оренди землі, ТОВ "Комплекс Агромарс» не виконує взятих на себе обов`язків протягом довгого часу, внаслідок чого позивачі значною мірою позбавляються того, на що вони розраховували при укладенні договорів, а саме - орендної плати.
В розділі 4 договорів оренди землі, укладених Позивачами, з Відповідачем сторони обумовили, що виплата орендної плати відбувається кожного року після збирання врожаю.
Крім того, обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.
Однак, ТОВ «Комплекс Агромарс» не виконує свій обов`язок по сплаті орендної плати починаючи з 2017 року та виплачує її значно пізніше обумовленого терміну, а за 2018, 2019 та 2021 роки взагалі не розрахувалося.
Більше того, виплати які були здійснені Відповідачем із тривалою затримкою здійснювалися без врахування індексів інфляції.
Інформація про щорічні індекси інфляції знаходиться на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України (www.ukrstat.gov.ua) у розділі «Статистична інформація»/ «Економічна статистика»/ «Ціни»/ «Індекси споживчих цін (індекси інфляції)». Відповідно до таблиці про індекси споживчих цін на товари та послуги (до грудня попереднього року, останній стовпчик таблиці), індекс інфляції в 2017 році був - 113,7 %, в 2018 році - 109,8 %, в 2019 -104,1 %, в 2020 - 105,0 %.
Однак, з незрозумілих причин, індекси інфляції не враховувалися Відповідачем при здійсненні виплат за користування земельними ділянками Позивачів.
Порушення строків виплати орендної плати за користування даними земельними ділянками вважається порушенням статті 526 ЦК України, відповідно до якої зобов`язання мають виконуватися належним чином, у передбачений договором термін та спосіб.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним Кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди. Обчислення розміру орендної тати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Положеннями ст. 24 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Згідно з ч. 2 ст. 25 Закону України «Про оренду землі» орендар земельної ділянки зобов язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату за земельну ділянку.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про оренду землі» на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов`язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, а також на підставах, визначених ЗК України та іншими законами України.
У п. «д» ч. 1 ст. 141 Земельного кодексу України визначено, що підставою для припинення права користування земельною ділянкою є систематична несплата орендної плати.
Зі змісту ст. ст. 1, 13 Закону України «Про оренду землі» можна зробити висновок, що основною метою договору оренди земельної ділянки та правом орендодавця є своєчасне отримання орендної плати в установленому розмірі. У свою чергу, недотримання умов договору у частині сплати орендної плати має наслідком його розірвання. Так, відповідно до п. «д» ч. 1 ст. 141 Земельного кодексу України підставою припинення права користування земельною ділянкою є систематична несплата земельного податку або орендної плати.
Отже, основною метою договору оренди земельної ділянки та одним з визначальних прав орендодавця є своєчасне отримання останнім орендної плати у встановленому розмірі. У разі систематичної несплати орендної плати за користування земельною ділянкою, тобто систематичне порушення договору оренди земельної ділянки може бути підставою для розірвання такого договору.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання мас виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору.
Стаття 611 ЦК України передбачає різні правові наслідки порушення зобов`язання, до яких належать, зокрема, припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом або розірвання договору, зміна умов зобов`язання, сплата неустойки, відшкодування збитків і моральної шкоди.
Застосування такого правового наслідку, як розірвання договору судом саме з підстави істотності допущеного порушення договору, визначеної через іншу оціночну категорію - значну міру позбавлення того, на що особа розраховувала при укладенні договору, - відповідає загальним засадам цивільного законодавства, до яких за пунктом 6 частини першої статті З ЦК України належать, зокрема, справедливість, добросовісність та розумність.
Згідно ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Згідно ч. 1 ст. 652 Цивільного кодексу України у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов`язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.
Аналіз наведених норм дає підстави дійти висновку, що неналежне виконання зобов`язання, зокрема невиконання чи неналежне виконання обов`язку зі сплати орендної плати є порушенням умов договору оренди землі, яке дає право орендодавцю вимагати розірвання такого договору, незважаючи на те. чи виплачена у подальшому заборгованість, оскільки згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до висновків Верховного Суду, викладених у постанові від 19 березня 2020 року у справі №371/628/18, вказані положення закону, які регулюють спірні відносини, вимагають саме систематичної (два та більше випадків) несплати орендної плати, передбаченої договором, як підстави для розірвання договору оренди земельної ділянки, що також є істотним порушенням умов договору, оскільки позбавляє позивача можливості отримати гарантовані договором кошти за те, що її земельну ділянку використовує інша особа.
Аналогічні правові висновки містяться у постанові Верховного Суду України від 12 грудня 2012 року у справі №6-146цс12, у постанові Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 06 березня 2019 року у справі №183/262/17 та у постановах Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 31 січня 2019 року у справі №527/570/17-ц, від 14 листопада 2018 року у справі №484/301/18 та від 27 січня 2020 року у справі № 469/908/15-ц.
Згідно з висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 6.03.2019 р. у справі № 183/262/17. як невиконання, так і неналежне виконання умов договору є підставою для розірвання такого договору.
Тлумачення п. д ч. 1 ст. 141 Земельного кодексу України та ч. 2 ст. 651 ЦК України свідчить, що несплата орендної плати охоплює випадки як невиплати орендної плати в цілому, так і її виплата у розмірі, меншому, ніж визначено договором.
Відповідно до правової позиції Великої Палати Верховного Суду, викладеної у справі № 912/1385/17, постанова від 27 листопада 2018 року, виходячи з системного аналізу наведених положень законодавства та враховуючи, що до відносин, пов`язаних з орендою землі, застосовуються також положення ЦК України, слід дійти висновку, що при вирішенні судом питання щодо розірвання договору оренди землі за обставин систематичного невнесення орендної плати, застосуванню також підлягають положення частини другої статті 651 ЦК України. Застосування такого правового наслідку як розірвання договору судом, саме з підстави істотності допущеного порушення договору, визначеної через іншу оціночну категорію - значну міру позбавлення того, на що особа розраховувала при укладенні договору, - відповідає загальним засадам цивільного законодавства, до яких за пунктом 6 частини першої статті З ЦК України належать, зокрема, справедливість, добросовісність та розумність.
Проаналізувавши вказані вище норми Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі» та судову практику з цього питання, можна дійти висновку, що взяте відповідачем за договором оренди землі зобов`язання щодо сплати орендної плати повинно виконуватись належним чином та у строки, визначені Договором.
Договір оренди землі може бути розірваний за умови саме систематичної (два та більше випадків) несплати орендної плати, передбаченої договором чи неналежної її сплати, що також є істотним порушенням умов договору, оскільки це позбавляє позивача можливості отримати гарантовані договором кошти у встановлений строк за те, що його земельну ділянку використовує інша особа.
Враховуючи те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Комплекс Агромарс» належним чином не виконує зобов`язання по сплаті орендної плати, він вважається таким, що порушив зобов`язання, у зв`язку з чим наступають наслідки у вигляді права позивача на розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки.
При цьому слід зауважити, що договір оренди не передбачає обов`язку орендодавця кожного разу звертатися до орендаря за отриманням орендної плати.
Таким чином, не звернення орендодавця за отриманням орендної плати не свідчить про відсутність систематичної несплати орендної плати (зазначений висновок зроблений у постанові Верховного Суду від 31 липня 2020 року у справі № 479/1073/18).
Дане встановлено на підставі копії договору оренди землі від 26.05.2016 року, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3222285600:04:011:0023, копії свідоцтва про право на спадщину за законом від 03.05.2019 року, копії договору оренди землі від 23.09.2016 року, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3222285600:04:016:0011, копії свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.11.2020 року, копії договору оренди землі від 14.12.2015 року, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3222287200:05:003:0006, копії свідоцтва про право на спадщину за законом від 17.05.2017 року, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3222285600:02:010:0006, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3222285600:04:016:0002, копії адвокатського запиту від 10.02.2022 з доказами відправлення, копії договору оренди землі від 25.02.2016 року, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3222285600:04:012:0019, копії свідоцтва про право на спадщину за законом від 02.10.2020 року.
А тому, суд вважає за необхідне розірвати договори оренди земельних ділянок, укладених з Товариством з обмеженою відповідальністю «Комплекс «Агромарста».
Відповідно до ст.ст.137,141 ЦПК Українипідлягає стягненню з відповідача на користь позивачів судові витрати.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 10, 89, 259, 263, 264, 265, 268 ЦПК України, ст.1, 13, 21, 24, 25, 32 Закону України «Про оренду землі», ст. 141 Земельного кодексу України, ст. 526, 530, 610, 611, 612, 629, 651, 652 Цивільного кодексу України, суд,-
вирішив:
Позов задоволити.
Розірвати договір оренди землі від 26 травня 2016 року, укладений між орендодавцем ОСОБА_7 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" (адреса: 02094, м. Київ, вул. Пожарського, буд. З, ЄДРПОУ: 30160757), щодо земельної ділянки кадастровий номер 3222285600:04:011:0023, площею 2,5054 га, яка розташована на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, номер запису про інше речове право - право оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно № 31412855 від 26 травня 2016 року. Одночасно з розірванням вказаного договору, припинити речове право - право оренди Товариства з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" на земельну ділянку з кадастровим номером 3222285600:04:011:0023, площею 2,5054 га, яке зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 26.05.2016 року, номер запису про інше речове право 31412855, внесеного на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень державного нотаріуса Ястремської Жанни Володимирівни, індексний номер: 46719443.
Розірвати договір оренди землі від 23 вересня 2016 року, укладений між орендодавцем ОСОБА_8 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" (адреса: 02094, м. Київ, вул. Пожарського, буд. З, ЄДРПОУ: 30160757), щодо земельної ділянки кадастровий номер 3222285600:04:016:0011, площею 2,5004 га, яка розташована на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, номер запису про інше речове право - право оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно № 16573861 від 23 вересня 2016 року. Одночасно з розірванням вказаного договору, припинити речове право - право оренди Товариства з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" на земельну ділянку з кадастровим номером 3222285600:04:016:0011, площею 2,5004 га, яке зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 23.09.2016 року, номер запису про інше речове право 16573861, внесеного на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень приватного нотаріуса Анохіної Вікторії Михайлівни, індексний номер: 31542480.
Розірвати договір оренди землі від 14 грудня 2015 року, укладений між орендодавцем ОСОБА_9 (РНОКПП: НОМЕР_3 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" (адреса: 02094, м. Київ, вул. Пожарського, буд. З, ЄДРПОУ: 30160757) щодо земельної ділянки площею 2,76 га, кадастровий номер 3222287200:05:003:0006, яка розташована на території Ставівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, номер запису про інше речове право - право оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно № 13270589 від 12 лютого 2016 року. Одночасно з розірванням вказаного договору, припинити речове право - право оренди Товариства з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" на земельну ділянку з кадастровим номером 3222287200:05:003:0006, площею 2,76 га, яке зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 12.02.2016 року, номер запису про інше речове право 13270589, внесеного на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень приватного нотаріуса Анохіної Вікторії Михайлівни, індексний номер: 28211665.
Розірвати договір оренди землі від 15 лютого 2016 року, укладений між орендодавцем ОСОБА_4 (РНОКПП: НОМЕР_4 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" (адреса: 02094, м. Київ, вул. Пожарського, буд. З, ЄДРПОУ: 30160757) щодо земельної ділянки площею 1,00 га, кадастровий номер 3222285600:02:010:0006, яка розташована на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, номер запису про інше речове право - право оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно № 13313666 від 15 лютого 2016 року. Одночасно з розірванням вказаного договору, припинити речове право - право оренди Товариства з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" на земельну ділянку з кадастровим номером 3222285600:02:010:0006, площею 1,00 га, яке зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 15.02.2016 року, номер запису про інше речове право 13313666, внесеного на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень приватного нотаріуса Анохіної Вікторії Михайлівни, індексний номер: 28239280.
Розірвати договір оренди землі від 04 березня 2016 року, укладений між орендодавцем ОСОБА_6 (РНОКПП: НОМЕР_5 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" (адреса: 02094, м. Київ, вул. Пожарського, буд. З, ЄДРПОУ: 30160757) щодо земельної ділянки площею 2,55 га, кадастровий номер 3222285600:04:016:0002, яка розташована на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, номер запису про інше речове право - право оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно № 13593898 від 04 березня 2016 року. Одночасно з розірванням вказаного договору, припинити речове право - право оренди Товариства з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" на земельну ділянку з кадастровим номером 3222285600:04:016:0002, площею 2,55 га, яке зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 04.03.2016 року, номер запису про інше речове право 13593898, внесеного на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень приватного нотаріуса Анохіної Вікторії Михайлівни, індексний номер: 28603521.
Розірвати договір оренди землі від 25 лютого 2016 року, укладений між орендодавцем ОСОБА_12 (РНОКПП: НОМЕР_6 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" (адреса: 02094, м. Київ, вул. Пожарського, буд. З, ЄДРПОУ: 30160757) щодо земельної ділянки площею 2,49, кадастровий номер 3222285600:04:012:0019, яка розташована на території Мирівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, номер запису про інше речове право - право оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно № 13475046 від 25 лютого 2016 року. Одночасно з розірванням вказаного договору, припинити речове право - право оренди Товариства з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" на земельну ділянку з кадастровим номером 3222285600:04:012:0019, площею 2,49 га, яке зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 25.02.2016 року, номер запису про інше речове право 13475046, внесеного на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень приватного нотаріуса Анохіної Вікторії Михайлівни, індексний номер: 28451428.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" (адреса: 02094, м. Київ, вул. Пожарського, буд. 3, ЄДРПОУ: 30160757) на користь:
- ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_7 ) 992,40 грн. судових витрат;
- ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_8 ) 992,40 грн. судових витрат;
- ОСОБА_3 (РНОКПП: НОМЕР_9 ) 992,40 грн. судових витрат;
- ОСОБА_4 (РНОКПП: НОМЕР_4 ) 992,40 грн. судових витрат;
- ОСОБА_6 (РНОКПП: НОМЕР_5 ) 992,40 грн. судових витрат;
- ОСОБА_5 (РНОКПП: НОМЕР_10 ) 992,40 грн. судових витрат.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Кагарлицький районний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного заочного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 289 ЦПК України.
Повний текст рішення вготовлено 10.03.2023 року.
Суддя : Т.Є.Іванюта.
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2023 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 109623518 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Кагарлицький районний суд Київської області
Іванюта Т. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні