Справа № 591/5294/22
Провадження № 1-кс/591/932/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2023 року слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми клопотання начальника відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Сумської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернувсяз клопотанням,яке мотивувавтим,що СВ УСБУ в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №22022200000000122 від 12.08.2022, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110-2 КК України.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що на території Сумської області функціонує ПСП «Гарант» (код ЄДРПОУ 31952207, зареєстроване за адресою: Сумська область, Недригайлівський район, с. Деркачівка, директор ОСОБА_4 ), яке здійснює вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур та контролюється з території рф російським власником.
Так, єдиним засновниками ПСП «Гарант» (код ЄДРПОУ 31952207), якому належить 100% статутного капіталу ПСП (в розмірі 19 000 грн.) є громадянин російської федерації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП (України) НОМЕР_1 , РНОКПП (рф) НОМЕР_2 , паспорт НОМЕР_3 , виданий відділом № 1 «ОУФМС России по Ханты-Мансийскому АО-ЮГРЕ в городе Сургуте», адреса: російська федерація, Тюменська область, м. Сургут, проспект Леніна, буд. 61, кв. 54. Кінцевим бенефіціарним власником ПСП «Гарант» (код ЄДРПОУ 31952207) є громадянин російської федерації ОСОБА_5 , що має прямий вирішальний вплив.
Таким чином є підстави вважати, що вказані особи фінансують дії, які вчиняються з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади.
Враховуючи викладене, корпоративні права ПСП «Гарант» (код ЄДРПОУ 31952207) у вигляді 100 % статутного фонду, що становить 19 000 грн., які належать громадянину російської федерації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що має прямий вирішальний вплив на ПСП «Гарант» (код ЄДРПОУ 31952207), визнано постановою слідчого від 15.03.2023 речовими доказами, тому просить накласти на них арешт
Від прокурора надійшла заява про розгляд клопотання без його участі, просив клопотання задовольнити.
На підставі ч.2 ст. 172 КПК України, розгляд клопотання відбувався без повідомлення власника майна.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Слідчий суддя, вивчивши матеріали справи, вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
З поданогоклопотання тадоданих донього матеріаліввбачається,що СВУСБУ вСумській областіздійснюється досудоверозслідування укримінальному провадженні №22022200000000122 від 12.08.2022 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110-2 КК України.
Як зазначалось вище, у поданому клопотанні прокурор просить накласти арешт на корпоративніправа ПСП«Гарант» (кодЄДРПОУ 31952207) у розмірі100%статутного фонду,що становить19000грн.внеску достатутного капіталу,які належатьгромадянину російськоїфедерації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначаючи такі підстави:1)з метою збереження їх як речових доказів;2)з метою забезпечення спеціальної конфіскації.
Відповідно до п. 1 ч. 2 та ч. 3 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів і в цьому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи тільки за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Ч.1ст.98КПК України передбачає,що речовими доказамиє матеріальніоб`єкти,які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли насобі йогосліди абомістять іншівідомості,які можутьбути використаніяк доказфакту чиобставин,що встановлюютьсяпід часкримінального провадження,в томучислі предмети, що булиоб`єктомкримінально протиправнихдій,гроші,цінності таінші речі, набуті кримінальнопротиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
За такихобставин,вважаю,що прокуроромобґрунтовано необхідністьнакладення арештуна корпоративніправа ПСП«Гарант» (кодЄДРПОУ 31952207) у розмірі 100 % статутного фонду, що становить 19 000 грн. внеску до статутного капіталу, які належать громадянину російської федерації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою збереження їх як речових доказів.
Крім того, п.2 ч.2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна також допускається з метою забезпечення спеціальної конфіскації і в такому випадку арешт майна накладається за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених КК України.
Арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за вищу або нижчу ринкової вартості і знала чи повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій із ознак, зазначених у пунктах 1-4 частини першої статті 96-2 Кримінального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 64 КПК України, третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, може бути будь-яка фізична або юридична особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 96-1 КК України, спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідальність за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 110-2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від п`яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.
Спеціальна конфіскація відповідно до ч. 1 ст. 96-2 КК України, застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно:
1) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна;
2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3) були предметом кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), а у разі, коли його не встановлено, - переходять у власність держави;
4) були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про їх незаконне використання.
Частиною десятою статті 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому КПК України порядку у тому числі на корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
На переконання слідчого судді, у даному випадку, обґрунтування відповідності згаданого майна критеріям, визначеним ст. 96-2 КК України, є достатнім для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.
При вирішенні питання про накладення арешту на майно, слідчий суддя враховує і те, що у даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження.
Таким чином, клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання про накладення арешту на майно- задовольнити.
Накласти арешт на майно,а саме:на корпоративніправа ПСП«Гарант» (кодЄДРПОУ 31952207) у розмірі100%статутного фонду,що становить19000грн.внеску достатутного капіталу,які належатьгромадянину російськоїфедерації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,що маєпрямий вирішальнийвплив наПСП «Гарант»(кодЄДРПОУ 31952207), шляхом заборони учасникам ПСП «Гарант» (код ЄДРПОУ 31952207), іншим особам, які діють від їх імені, їх представникам, представникам товариства (у тому числі за довіреністю) відчужувати вищевказані корпоративні права.
Заборонити будь-яким державним реєстраторам органів державної реєстрації, приватним та державним нотаріусам, а також іншим особам, що наділені таким правом, вчиняти будь-які дії, пов`язані із проведенням державної реєстрації (перереєстрації, поділу, виділу, тощо) права власності на корпоративні права ПСП «Гарант» (код ЄДРПОУ 31952207), які належать громадянину російської федерації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що має прямий вирішальний вплив на ПСП «Гарант» (код ЄДРПОУ 31952207), у розмірі 100% статутного фонду, що становить 19 000 грн. внеску до статутного капіталу, у тому числі вносити зміни, пов`язані зі зміною засновників (учасників, кінцевих бенефіціарів), зміною директора, місця знаходження юридичної особи, внесення будь-яких інших змін в статутні документи товариства, а також вчинення реєстраційних дій направлених на відчуження.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу подається безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня отримання її копії.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109635371 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні