ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17.03.2023м. ДніпроСправа № 904/1312/23
Суддя Фещенко Ю.В., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Рікконе" (вулиця Любарського, будинок 143, м. Дніпро, 49098; ідентифікаційний код 42933033)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліром" (вулиця Авіаційна, будинок 39, м. Дніпро, 49017; ідентифікаційний код 36980773)
про стягнення заборгованості за договором поставки № ДН 160120 від 16.01.2020 у загальному розмірі 134 275 грн. 18 коп.
СУТЬ СПОРУ:
Товариства з обмеженою відповідальністю "Рікконе" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліром" (далі - відповідач) заборгованість за договором поставки № ДН 160120 від 16.01.2020 у загальному розмірі 134 275 грн. 18 коп.
Ціна позову складається з наступних сум:
- 92 000 грн. 04 коп. - основний борг;
- 21 399 грн. 21 коп. - пеня;
- 12 760 грн. 41 коп. - інфляційні втрати;
- 8 115 грн. 52 коп. - 3% річних.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов`язань за договором поставки № ДН 160120 від 16.01.2020 в частині повного та своєчасного розрахунку за поставлений позивачем товар, внаслідок чого у відповідача перед позивачем утворилась заборгованість в сумі 92 000 грн. 04 коп.
За прострочення виконання зобов`язання на підставі положень статті 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання зобов`язань", позивач нарахував та просить суд стягнути з відповідача пеню в сумі 21 399 грн. 21 коп. На підставі статті 625 Цивільного кодексу України позивач нарахував та просить суд стягнути з відповідача інфляційні втрати у сумі 12 760 грн. 41 коп., а також 3% річних за період прострочення з 01.04.2020 по 10.03.2023 у сумі 8 115 грн. 52 коп.
Також позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь витрати по сплаті судового збору в сумі 2 684 грн. 00 коп. та витрати на професійну правничу допомогу у сумі 3 000 грн. 00 коп.
Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Положеннями пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з вимогами частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Розглянувши позовну заяву з доданими до неї документами, господарський суд дійшов до висновку, що позовна заява не відповідає вказаним вище вимогам та підлягає залишенню без руху.
Так, позивачем на підтвердження викладених у позовній заяві обставин та заявлених вимог, до останньої додано видаткову на накладну, яка не підписана з боку відповідача та акт звірки взаєморозрахунків, який не засвідчений печаткою підприємства відповідача, а лише містить підпис невідомої особи.
У той же час, у позовній заяві позивач посилається на здійснену відповідачем часткову оплату товару на загальну суму 6 000 грн. 00 коп.
Проте, докази здійсненої відповідачем часткової оплати товару на загальну суму 6 000 грн. 00 коп. позивачем до позовної заяви не додані.
Також, згідно з вимогами пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Так, позивачем до позовної заяви додані розрахунки основного боргу, пені, інфляційних втрат та 3% річних, проте у розрахунках пені та інфляційних втрат не зазначений період нарахування, тобто позивачем не вказано з якого числа відбувається нарахування пені та інфляційних втрат (щодо інфляційних втрат - з якого місяця), та яким числом таке нарахування закінчується (з якої дати здійснюється нарахування і до якої).
Враховуючи вказане, суд не має можливості здійснити перевірку наданих позивачем розрахунків пені на інфляційних втрат.
Крім того, відповідно до частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем до позовної заяви не додано належних доказів надсилання відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Ліром", копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками є фіскальний чек та опис вкладення з переліком документів.
Опис вкладення повинен відповідати пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, відповідно до якого працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Так, зі змісту долучених до позовної заяви документів на підтвердження надсилання позовної заяви з доданими документами відповідачу, не зрозуміло, які саме документи позивач направив відповідачу, оскільки до позовної заяви б/н від 10.03.2023 доданий поштовий опис вкладення від 11.03.2023, в якому у графі "Найменування предметів" вказано: "Позовна заява ТОВ "Рікконе" від 10.03.2023 з додатками на 22 арк.", проте до суду подана позовна заява б/н від 10.03.2023 на 20-ти аркушах, у зв`язку із чим доданий до позовної заяви опис вкладення не є належним доказом направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу.
При цьому, виключень з приводу не направлення відповідачу будь-яких копій документів, які є додатками до позову приписи статті 172 Господарського процесуального кодексу України не містять. Отже позивач зобов`язаний направити відповідачу усі без винятку копії документів, які є додатками до позовної заяви, поданої до господарського суду.
Крім того, наданий позивачем поштовий опис вкладення не містять також і номеру поштового відправлення, отже, не може вважатися належним доказом відправлення.
Враховуючи вказане, подана позивачем до суду позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтями 162, 164 та 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу 7-денного строку з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме надати: докази здійсненої відповідачем часткової оплати товару на загальну суму 6 000 грн. 00 коп.; обґрунтований розрахунок пені та інфляційних втрат із зазначенням суми заборгованості, періоду нарахування та нарахованої суми у кожному із заявлених позивачем періодів нарахування (прострочення) (з якої дати (місяця - щодо інфляційних втрат) здійснюється нарахування і до якої (якого місяця); докази надсилання Товариству з обмеженою відповідальністю "Ліром", копії позовної заяви з доданими до неї документами (поштовий опис вкладення з поіменним переліком документів та фіскальний чек).
На підставі викладеного, керуючись статтями 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Рікконе" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліром" про стягнення заборгованості за договором поставки № ДН 160120 від 16.01.2020 у загальному розмірі 134 275 грн. 18 коп. - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків - 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме подання до суду:
- доказів здійсненої відповідачем часткової оплати товару на загальну суму 6 000 грн. 00 коп.;
- обґрунтований розрахунок пені та інфляційних втрат із зазначенням суми заборгованості, періоду нарахування та нарахованої суми у кожному із заявлених позивачем періодів нарахування (прострочення) (з якої дати (місяця - щодо інфляційних втрат) здійснюється нарахування і до якої (якого місяця);
- доказів надсилання Товариству з обмеженою відповідальністю "Ліром", копії позовної заяви з доданими до неї документами (поштовий опис вкладення з поіменним переліком документів та фіскальний чек).
Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 17.03.2023 та не підлягає оскарженню.
Суддя Ю.В. Фещенко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2023 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 109636853 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Фещенко Юлія Віталіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Фещенко Юлія Віталіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Фещенко Юлія Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні