ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
20.03.2023 р. Справа № 914/450/23
Суддя Господарського суду Львівської області Б. Яворський,
розглянувши матеріали позовної заяви та додані до неї документи: ОСОБА_1 , м.Винники Львів,
до відповідача: ОСОБА_2 , м.Львів,
про розірвання договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі товариства та визначення розміру частки у статутному капіталі товариства,
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика», укладеного 10.10.2019 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (реєстровий номер 750) та визначення розміру частки у статутному капіталі товариства у розмірі 50%, що в грошовому еквіваленті становить 7'500'000,00 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 03.02.2023 року справу № 914/450/23 передано на розгляд судді Яворському Б.І.
За приписами ч.6 ст.176 Господарського процесуального кодексу України у разі, якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, що не є підприємцем, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
У зв`язку з тим, що відповідач - ОСОБА_2 є фізичною особою, Господарським судом Львівської області надіслано запит до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМСУ у Львівській області та Львівської міської ради з метою встановлення зареєстрованого місця проживання вказаної особи.
14.02.2023 ОСОБА_1 подав заяву про виправлення описки та просив вважати відповідачем у справі 914/450/23 ОСОБА_2 .
З огляду на подану заяву, суд 15.02.2023 повторно звернувся до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМСУ у Львівській області та Львівської міської ради із запитом про місце проживання фізичної особи.
28.02.2023 позивач у порядку ст.46 ГПК України подав заяву про зміну предмету позову (вх.№5049/23) з доказами її скерування відповідачу. У поданій заяві позивач просить суд розірвання договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика», укладений 10.10.2019 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (реєстровий номер 751 та 752) та скасувати реєстраційну дію державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи від 15.10.2019 №14151050029025654, заява №52608200 про державну реєстрацію змін до установчих документів. Суд відзначає, що позивач скористався своїм правом на зміну предмета позову. Подана заява відповідає встановленим законом вимогам, тому може бути прийнята до розгляду.
09.03.2023 від Галицької районної адміністрації ЛМР надійшла відповідь на запит суду, у якій вказано реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 - АДРЕСА_1 .
Суд зауважує, що відповідь Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМСУ у Львівській області станом на 20.03.2023 на адресу суду не надходила.
З метою дотримання основних завдань господарського судочинства, розглянувши подані матеріали суд відзначає, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст.162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, передбачені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Зважаючи на характер спірних правовідносин та предмет доказування, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 20, 162, 176, 177, 181, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Прийняти заяву про зміну предмета позову. Подальший розгляд справи здійснювати з урахуванням даної заяви.
4. Підготовче засідання призначити на 20.04.23 о 09:00 год Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м.Львів, вул.Личаківська, 128, 2 поверх. Інформацію про номер залу судового засідання буде розміщено на дошці оголошень.
5. Явка сторін у підготовчому засіданні 20.04.2023 обов`язкова
6. Встановити відповідачу строк у 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Роз`яснити, що згідно ч.9 ст.165 ГПК України у разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
7. Встановити позивачу строк у 5 календарних днів з дня отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
8. Встановити відповідачу строк у 5 календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Копія заперечення та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) запереченням до суду.
9. Зобов`язати учасників справи письмово повідомити суд до початку підготовчого засідання про наявність обставин, зазначених у ч. 2 ст. 182 ГПК України.
10. Позивачу: надати суду для огляду оригінал договору купівлі-продажу від 10.10.2019 та акта приймання-передачі частки від 10.10.2019; інформації про попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; докази направлення цієї заяви (інформації) відповідачу.
Суд інформує про те, що за приписами ст. 6 Господарського процесуального кодексу України, у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Детальнішу інформацію про переваги «Електронного суду» можна отримати на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ .
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ .
У випадку явки в судове засідання представника, останньому при собі слід мати документ, що підтверджує повноваження представника у відповідності до статті 60 Господарського процесуального кодексу України (якщо в матеріалах справи такий документ відсутній), а також документ, що посвідчує особу представника.
Суд звертає увагу учасників справи, що згідно пункту 1 частини 1 статті 135 Господарського процесуального кодексу України за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів суд, з урахуванням конкретних обставин, стягує в дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від п`яти до п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.2 ст.135 ГПК України).
Відповідно до ч.3 ст.135 ГПК України у випадку невиконання процесуальних обов`язків, зловживання процесуальними правами представником учасника справи суд, з урахуванням конкретних обставин справи може стягнути штраф як з учасника справи, так і з його представника.
Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.
У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Права та обов`язки учасників справи передбачені у статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
Процесуальні права та обов`язки сторін передбачені у статті 46 Господарського процесуального кодексу України.
У випадку неявки в судове засідання, сторони зобов`язані повідомити суд про причини неявки. Наслідки неявки в судове засідання передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Б. Яворський.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2023 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 109645025 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Яворський Б.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні