ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"20" березня 2023 р.м. Одеса № 916/653/23
Суддя Господарського суду Одеської області Літвінов С.В., розглянувши матеріали позовної заяви за вх. № 677/23 від 16.02.2023
за позовом: Товариство з обмеженою відповідальністю "СЕВЕНКАРС" (вул. Ізюмська, буд. 5, Київ 39, 03039)
до відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Южне Енерджі" (вул. Грушевського, буд. 39-е, пов. 4, каб. 21, Одеса, 65031)
про стягненн 579500 грн.
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю "СЕВЕНКАРС" звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Южне Енерджі", в якому просить господарський суд: про стягнення 579 500 грн.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 02.02.2022 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-дослідницький учбово-курсовий консультаційний центр промислової безпеки" було залишено без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених судом недоліків - п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відміткипро відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Порядок надання послуг поштового зв`язку, права та обов`язки операторів поштового зв`язку і користувачів послуг поштового зв`язку визначають Правила надання послуг поштового зв`язку, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270.
Згідно з п.п.11, 17 Правил надання послуг поштового зв`язку поштові відправлення залежно від технології приймання, обробки, перевезення, доставки/вручення поділяються на такі категорії: прості, рекомендовані, без оголошеної цінності, з оголошеною цінністю. Рекомендовані поштові картки, листи та бандеролі з позначкою "Вручити особисто", рекомендовані листи з позначкою "Судова повістка" приймаються для пересилання лише з рекомендованим повідомленням про їх вручення.
Суд відзначає, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, а, у даному випадку, суду (аналогічна правова позиція була викладена Верховним Судом у постанові від 18.03.2021 у справі №911/3142/19).
При цьому суд також зауважує, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження, що узгоджується зі сталою практикою Європейського суду з прав людини, вказаною, зокрема, в рішенні у справі "Пономарьов проти України".
Так, копію вищевказаної ухвали суду від 21.02.2023 про залишення позову без руху було направлено Товариству з обмеженою відповідальністю "СЕВЕНКАРС" рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою, яка вказана самим позивачем у позовній заяві та міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Водночас, дана ухвала суду повернулася на адресу суду з проставленою 01.03.2023 на конверті відміткою поштової установи адресат відсутній за вказаною адресою.
Отже, ухвала суду від 21.02.2023 у даній справі про залишення позовної заяви без руху вважається врученою позивачу 01.03.2023.
Частиною 4 статі 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно з ч. 6 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Отже, приймаючи до уваги, що визначений судом строк для усунення недоліків позовної заяви Товариству з обмеженою відповідальністю "СЕВЕНКАРС" сплив, а позивачем недоліки позовної заяви, станом на 20.03.2023, не усунуто, позовна заява разом з доданими до неї документами підлягає поверненню позивачу.
При цьому суд роз`яснює позивачу, що згідно із ч.8 ст. 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВЕНКАРС" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Южне Енерджі" про стягнення 579 500 грн. повернути заявнику без розгляду.
Додаток: позовна заява з додатками.
Ухвала набирає чинності в порядку, визначеному ст.235 ГПК України.
Суддя С.В. Літвінов
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2023 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 109645204 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні