СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про задоволення заяв про участь у судовому засіданні
в режимі відеоконференції
21 березня 2023 року м. Харків Справа № 905/2307/21
Східний апеляційний господарський суд у складі:
головуючий суддя Медуниця О.Є.,
розглянувши заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Монтале (вх.№3036 від 17.03.2023) та Товариства з обмеженою відповідальністю Електросталь (вх.№3063 від 20.03.2023) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
під час провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Монтале (вх.№240Д/3) на постанову Господарського суду Донецької області від 09.01.2023 (суддя Кротінова О.В., повний текст складено 12.01.2023) у справі №905/2307/21
за заявою (ініціюючий кредитор) Товариства з обмеженою відповідальністю Трансметко, м.Київ,
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Електросталь, м.Курахове Донецької області,
про банкрутство
розпорядник майна Карауш Ю.В.
ВСТАНОВИВ:
Розгляд апеляційної скарги у справі №905/2307/21 призначено на 04.04.2023 об 11:30год.
Через систему «Електронний суд» від Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Монтале та Товариства з обмеженою відповідальністю Електросталь надійшли заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через систему відеоконференцзв`язку «EasyCon».
Відповідно до п.8 ч.1 ст.267 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) на головуючого суддю покладено обов`язок із вчинення дій, пов`язаних із забезпеченням апеляційного розгляду справи, що, зокрема, охоплює випадок організаційних заходів з проведення судового засідання, режиму участі у ньому представників уповноважених учасників справи.
Розглянувши зазначені вище заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.7 ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Згідно з ч.1 ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч.3 ст.197 ГПК України).
Відповідно до ч.4 ст.197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Згідно з положеннями ч.5 ст.197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (ч.11 ст.197 ГПК України).
Враховуючи наявність у Східного апеляційного господарського суду технічної можливості для проведення судового засідання у справі №905/2307/21, призначеного на 04.04.2023 об 11:30год., у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», суд дійшов висновку про задоволення відповідних заяв Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Монтале та Товариства з обмеженою відповідальністю Електросталь.
На підставі зазначеного та керуючись ст. ст. 197, 234, 235, 267 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Монтале та Товариства з обмеженою відповідальністю Електросталь про участь у судовому засіданні, призначеному на 04.04.2023 об 11:30год., у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon", з використанням власних технічних засобів представників.
2. Судове засідання провести за участі представника Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Монтале Гурай-Рацун О.В. та представника Товариства з обмеженою відповідальністю Електросталь - Куренного С.В. у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon", з використанням власних технічних засобів представників.
3. Повідомити заявників, що Інструкція щодо участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon" знаходиться за вебпосиланням:://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf, та роз`яснити, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом у мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення; за 10 хвилин до початку судового засідання заявник зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя О.Є. Медуниця
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2023 |
Оприлюднено | 22.03.2023 |
Номер документу | 109670979 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні