ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
14.03.2023Справа № 44/232-б-15/169-б
За заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Кворум
(ідентифікаційний код 33936648)
про банкрутство
Суддя Пасько М.В.
Представники:
від заявника (боржника) не з`явились.
В судовому засіданні приймала участь: Гончарук А.М. - представник ліквідатора боржника.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заявник звернувся до суду з заявою про порушення справи про визнання боржника банкрутом, оскільки останній неспроможний сплатити борг.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 06.04.2010 порушено провадження у справі.
Постановою Господарського суду міста Києва від 26.04.2010 визнано боржника банкрутом та призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Капелюшного І.В.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 16.10.2013 замінено ліквідатора боржника на арбітражного керуючого Щербаня О.М.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.03.2019 продовжено строк ліквідаційної процедури у справі № 44/232-б-15/169-б та повноваження ліквідатора боржника на шість місяців, тобто до 21.09.2019.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.05.2021 призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Реверука Петра Костянтиновича.
22.12.2023 від ліквідатора боржника надійшов на затвердження звіт та ліквідаційний баланс.
Враховуючи викладене вище, розгляд справи призначено на 14.03.2023.
14.03.2023 від ліквідатора боржника надійшло клопотання про оплату послуг.
Представник ліквідатора боржника, у судовому засіданні, доповів по суті звіту ліквідатора та просив суд його затвердити.
Розглянувши звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Як вбачається з наданого на затвердження звіту та ліквідаційного балансу боржника, вимоги кредиторів, які визнані судом та включені до реєстру вимог кредиторів, не задоволені, у зв`язку з тим, що ліквідатором не виявлено достатньо майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси для погашення кредиторських вимог.
Відповідно до ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства, вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо: затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Європейський суд з прав людини в рішенні у справі "Серявін та інші проти України" вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
Названий Суд зазначив, що, хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Трофимчук проти України").
Частиною 3 статті 13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до статті 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
У зв`язку з викладеним, суд дійшов висновку про можливість затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.
Керуючись ст. ст. 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Затвердити звіт ліквідатора.
2.Затвердити ліквідаційний баланс станом на 14.03.2023.
3.Ліквідувати банкрута - товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "Кворум" (ідентифікаційний код 33936648), як юридичну особу у зв`язку з банкрутством.
4.Закрити провадження у справі № 44/232-б-15/169-б.
5.Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
6.Копію ухвали направити ліквідатору боржника, кредиторам, ГУ ДПС у м. Києві та державному реєстратору для внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
7.Ухвала набрала чинності негайно після її оголошення та підлягає оскарженню в установленому законом порядку.
Суддя М.В. Пасько
Повний текст ухвали складено 21.03.2023.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2023 |
Оприлюднено | 22.03.2023 |
Номер документу | 109671874 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пасько М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні