Судовий наказ
від 20.02.2023 по справі 926/701/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34.

Веб-сайт: https://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/

E-mail:inbox@cv.arbitr.gov.ua

СУДОВИЙ НАКАЗ

м.Чернівці

"20" лютого 2023 р. Справа № 926/701/23

Суддя Господарського суду Чернівецької області С.М. Гушилик, розглянувши заяву стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" (58001, м. Чернівці, вул. Пауля Целана, буд.6)

До боржника Державного професійно-технічного навчального закладу "Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу" (58008, м. Чернівці, вул. Садовського, буд.6)

Про видачу судового наказу щодо стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 86519,12 грн

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" звернулось до Господарського суду Чернівецької області із заявою про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з Державного професійно-технічного навчального закладу "Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу" грошової заборгованості за спожиту електричну енергію з серпня по листопад 2022 року в сумі 86519,12 грн.

17.02.2023 року відділом документального та інформаційного забезпечення зареєстровано заяву про видачу судового наказу за вх.№701.

Протоколом повторного автоматичного розподілу судової справи між суддями заяву про видачу судового наказу за вх.№701 передано судді Гушилик С.М.

Розглянувши заяву про видачу судового наказу, судом не виявлено підстав передбачених статтею 152 Господарського процесуального кодексу України для відмови у видачі судового наказу, враховуючи наступне.

Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) №429 від 14.06.2018 року Товариству з обмеженою відповідальністю "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" (далі по тексту - TзOB "ЧОЕК") надано ліцензію з постачання електричної енергії споживачу.

Згідно з ч. 1 ст. 56 Закону України "Про ринок електричної енергії", постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу.

Згідно з ч. 6 ст. 56 Закону України "Про ринок електричної енергії", постачання електричної енергії електропостачальниками здійснюється з дотриманням правил роздрібного ринку.

Пунктом 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії визначено, що на роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих правил договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими правилами.

Відповідно до п. 3.1.1. Постанови НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії", постачання (продаж) електричної енергії споживачу здійснюється за договором про постачання електричної енергії споживачу обраним споживачем електропостачальником, який отримав відповідну ліцензію, за вільними цінами, крім постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги або постачальником "останньої надії".

Згідно з п. 1.2.7. Постанови НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії", постачання електричної енергії здійснюється електропостачальником на підставі договору про постачання електричної енергії споживачу, який розробляється електропостачальником на основі примірного договору про постачання електричної енергії споживачу та укладається в установленому цими правилами порядку.

Відповідно до ч. 11 ст. 56 Закону України "Про ринок електричної енергії", регулятор (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) затверджує примірний договір про постачання електричної енергії споживачу.

Відповідно до п. 3.1.5. Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 року "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії", електропостачальник розміщує у відкритому доступі форму відповідного договору, який пропонується споживачам до укладення. До договору про постачання електричної енергії споживачу відповідний електропостачальник має розробити з урахуванням вимог законодавства публічні комерційні пропозиції та розмістити їх на власному офіційному веб-сайті, про що повідомити регулятора.

Відповідно до п. 3.1.7. Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 року "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії", договір між електропостачальником та споживачем укладається шляхом приєднання споживача до розробленого електропостачальником договору на умовах комерційної пропозиції, опублікованої електропостачальником.

Пунктом 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії визначено, що для договорів, які укладаються шляхом приєднання до умов договору, укладення договору можливе шляхом підписання заяв-приєднань, оплати виставленого рахунку, споживання будь-якого обсягу електричної енергії (за умови відсутності направлених заперечень щодо договірних умов в цілому чи частково) через особистий кабінет в електронній формі (в установленому законодавством порядку).

Між ТзОВ "ЧОЕК" та Державного професійно-технічного навчального закладу "Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу" укладено публічний договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг шляхом фактичного споживання електричної енергії на умовах комерційної пропозиції, опублікованої енергопостачальником.

Заявник постачав електричну енергію на об`єкт споживача (боржника) за адресою: вул. Орлика Пилипа, буд.3, м. Чернівці, Чернівецька обл., 58000.

04.01.2023 року ТОВ ЧОЕК звернулось до Оператора системи розподілу електричної енергії АТ Чернівціобленерго із запитом № 06/25 щодо підтвердження інформації про те, що Державний професійно-технічний навчальний заклад "Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу" за період з серпня по листопад 2022 року було включено до реєстру споживачів Товариства з обмеженою відповідальністю Чернівецька обласна енергопостачальна компанія як постачальника електричної енергії та надати відомості про обсяги споживання електричної енергії даним Споживачем у вказаний період.

Відповідно до п. 4.12 Постанови НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії", споживач зобов`язаний протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунку сплатити за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію, але не пізніше 20 календарного дня наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну.

Отже, приєднавшись до договору про постачання електричної енергії Державний професійно-технічного навчальний заклад "Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу" взяв на себе договірні зобов`язання, зокрема здійснювати оплату вартості електричної енергії.

Заявник виставив Боржнику на оплату за фактично спожиту електричну енергію наступні рахунки та Акти прийняття-передавання товарної продукції - електричної енергії: рахунок №72629 від 31.08.2022 за серпень 2022 року та Акт прийняття- передавання товарної продукції - електричної енергії від 31.08.2022р. на суму 13416,48 грн; рахунок №80941 від 30.09.2022 за вересень 2022 року та Акт прийняття- передавання товарної продукції - електричної енергії від 30.09.2022р. на суму 26275,20 грн; рахунок №85078 від 31.10.2022 за жовтень 2022 року та Акт прийняття- передавання товарної продукції - електричної енергії від 31.10.2022р. на суму 19059,60 грн; рахунок №93088 від 30.11.2022 за листопад 2022 року та Акт прийняття- передавання товарної продукції - електричної енергії від 30.11.2022р. на суму 39096,96 грн;

У зв`язку із порушенням боржником умов договору у останнього за період з серпня по листопад 2022 року наявна заборгованість в сумі 86519,12 грн, яка боржником станом на сьогоднішній день не погашена.

Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною першою статті 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ч. 1 ст. 148 ГПК України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частина друга статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що в порядку наказного провадження здійснюється розгляд справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

В обґрунтування заявленої до стягнення суми заявник посилається на факт поставки електричної енергії, що підтверджується, зокрема публічним договором про постачання електричної енергії споживчу, рахунками на оплату за фактично спожиту електричну енергію та актами прийняття-передавання товарної продукції - електричної енергії.

За загальними нормами ст.193 Господарського кодексу України, ст.526 Цивільного кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших актів, договору, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно п.7 ч.1 ст. 155 Господарського процесуального кодексу України, суд повідомляє, що під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Зі змісту заяви про видачу судового наказу, а також враховуючи вимоги статей 173, 193 Господарського кодексу України, частини 1 статті 148 Господарського процесуального кодексу України, Закон України "Про ринок електричної енергії", Правила роздрібного ринку електричної енергії заявлені вимоги про видачу судового наказу підлягають задоволенню.

Судовий збір, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 147, 148, 150, 151, 154-256, 159 Господарського процесуального кодексу України, суд

НАКАЗУЮ:

1.Стягнути з Державного професійно-технічного навчального закладу "Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу"(58008, м.Чернівці, вул. Садовського, буд.6, код 05537940) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" (58001, м.Чернівці, вул. Пауля Целана, буд.6, код 42102122) грошову заборгованість за спожиту електричну енергію в сумі 86519,12 грн (вісімдесят шість тисяч п`ятсот дев`ятнадцять гривень дванадцять копійок).

2.Стягнути Державного професійно-технічного навчального закладу "Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу"(58008, м. Чернівці, вул. Садовського, буд.6, код 05537940) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" (58001, м. Чернівці, вул. Пауля Целана, буд.6, код 42102122) судові витрати у розмірі 268,40 грн (двісті шістдесят вісім гривень сорок копійок).

3.Копію судового наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику.

4.Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.

Суд повідомляє, що згідно із приписами пункту 7 частини 1 статті 155 ГПК України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає по суті обґрунтованість заявлених стягувачем вимог.

Відповідно до частин 1 та 2 ст.157 ГПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.

Згідно із ч.1 ст.159 ГПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Суддя С.М. Гушилик

Дата набрання судовим наказом законної сили "21" березня 2023 року

Строк пред`явлення судового наказу до виконання "21" березня 2026 року

Дата видачі судового наказу співпадає з датою набрання законної сили наказом.

Текст даного судового наказу розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень http://reyestr.court.gov.ua

Суддя С.М. Гушилик

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення20.02.2023
Оприлюднено23.03.2023
Номер документу109673181
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —926/701/23

Судовий наказ від 20.02.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гушилик Світлана Миколаївна

Судовий наказ від 20.02.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гушилик Світлана Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні