ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" березня 2023 р. справа № 300/166/23
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шумея М.В. розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю агропромисловий комплекс "Доброта" про стягнення податкового боргу в сумі 3874,21 грн.
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області звернулося до суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю агропромисловий комплекс "Доброта" про стягнення податкового боргу в сумі 3874,21 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується податковий борг, який виник внаслідок несплати узгоджених податкових зобов"язань з податку на додану вартість і вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 3 874,21 грн. Просить задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.01.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Копія ухвали про відкриття провадження була надіслана сторонам та отримана ними.
Відповідач, в силу ч. 11 ст. 126 КАС України, є належним чином повідомлений про наслідки неподання відзиву на позов, які визначені ч. 6 ст.162 КАС України.
Відповідач не скористався правом на подачу відзиву на позов та пред`явлення зустрічного позову.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Дослідивши матеріали справи в порядку визначеному статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив наступні обставини.
Відповідно до положень ст.67 Конституції України кожен зобов`язаний і планувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку визначеної цим Кодексом.
Згідно ст. 16 Податкового кодексу України (надалі - Кодексу) платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлені Податковим кодексом.
Товариство з обмеженою відповідальністю агропромисловий комплекс "ДОБРОТА" код ЄДРПОУ 30953524 зареєстроване як суб`єкт господарювання та перебуває на обліку в ГУ ДПС в Івано-Франківській області як платник податків, що покладає на нього обов`язок сплачувати у встановленому порядку і розмірі передбачені законом податки і збори.
Згідно з довідкою про борг за платежами розмір податкового боргу, що підлягає стягненню за рахунок коштів боржника, становить 3 874,21 гривень.
Даний податковий борг виник внаслідок несплати узгоджених податкових зобов"язань з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код бюджетної класифікації 14010100) в сумі 3 874,21 грн. , згідно:
- податкового повідомлення - рішення форми "Н" від 23.08.2019 року №0049465212 на суму 3 885,20 грн., що сформовано на підставі акта перевірки №1459/09-19-52-12/30953524 від 07.08.2019 року. В зв`язку із частковою сплатою сума до стягнення складає 3829,75 грн.;
- податкового повідомлення - рішення форми "Ш" від 09.01.2020 року №0000335204 на суму 44,46 грн., що сформовано на підставі акта перевірки №507/09-19-52-04/30953524 від 05.12.2019 року.
Порядок визначення суми податку на додану вартість, що підлягає зарахуванню/відшкодуванню до/з державного бюджету, а також строки проведення розрахунків та подання звітності регулюються статтями 49, 200-203 ПК України, зокрема, відповідно до п. 203.1 ст. 203 ПК України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податкова звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (абзац другий п. 49.4 ст. 49 ПК України).
Пунктом 200.10 ст. 200 ПК України передбачено, що контролюючий орган проводить камеральну перевірку даних податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання).
У порядку, встановленому статтями 75-76 ПК України, посадовими особами контролюючого органу проводиться камеральна перевірка податкової звітності платника без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи такого органу) або направлення на й проведення.
Відповідно до вимог п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов"язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Платник податку несе відповідальність за своєчасне та повне погашення узгодженого грошового зобов`язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановлену Кодексом (п. 54.5 ст. 54 ПК України).
Відповідно до ст.38 ПК України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Якщо платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, як визначено п. 59.1 ст. 59 ПК України. Контролюючим органом рекомендованим листом з повідомленням про вручення надіслано Відповідачеві податкову вимогу форми "Ю" №3342-17 від 26.12.2016 року.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.4 ст. 59 ПК України).
Якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податковий вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) - п.59.5 ст. 59 Кодексу.
На час подання позовної заяви податкова вимога не відкликалася та є дійсною, оскільки податковий борг не погашено в повному обсязі.
Нормами п.95.1 ст.95 ПК України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3. ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що на час розгляду справи заборгованість у сумі 3874,21 грн., відповідачем в добровільному порядку не сплачена, доказів оскарження податкової вимоги та доказів, які б підтверджували погашення такого боргу чи спростовували доводи позивача, відповідачем не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про стягнення 3874,21 грн., з Товариства з обмеженою відповідальністю агропромисловий комплекс "Доброта", є обґрунтованими та позовна вимога такою, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути в дохід бюджету з товариства з обмеженою відповідальністю агропромислового комплексу "ДОБРОТА" (код ЄДРПОУ 30953524) податковий борг в розмірі 3 874,21 грн., з розрахункових рахунків в банках, які обслуговують дане підприємство та за рахунок готівки, що йому належить.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники процесу:
позивач - Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ ВП43968084, вул. Незалежності, 20 м. Івано-Франківськ, 76018);
відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю агропромисловий комплекс "ДОБРОТА" (код ЄДРПОУ 30953524, вул. Коломийська, буд. 35, с. Сопів, Коломийський район, Івано-Франківська область 78217).
Суддя Шумей М.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2023 |
Оприлюднено | 24.03.2023 |
Номер документу | 109718364 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних) |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Шумей М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні