Справа № 282/793/22
Провадження № 2-о/282/2/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2023 року
смт.Любар
Любарський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді- Носача В.М.,
присяжних:Коржук Ю.В., Тринус С.М.,
за участю секретаря судового засідання -Демчук В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Комунальна установа «Любарський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,-
В С Т А Н О В И В :
Заявниця вказує на те, що вона є дочкою свого батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який має ІІ групу інвалідності і відповідно до епікрізу йому встановлено діагноз клінічний основний: помірно виражена деменція внаслідок органічного (посттравматичного, судинного, інтоксикаційного) генезу з психопатизацією та порушенням психіки у вигляді галюцинаційно-маячних включень, повною соціально-трудовою дезадаптацією, тобто має хронічний стійкий психічний розлад, внаслідок чого не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Її батько перебуває в Комунальній установі «Любарський психоневрологічний інтернат». Включений у списки підопічних і поставлений на всі види державного забезпечення з 01.10.2017. Згідно рішення Ружинської селищної ради зобов`язано опікуна ОСОБА_3 після поміщення до психоневроліогічного інтернату дбати про збереження та використання майна підопічного в його інтересах.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3 . На даний час опікунство над ОСОБА_2 не здійснюється.
02.06.2022 рішенням виконавчого комітету Ружинської селищної ради затверджено висновок про можливість виконувати обов`язки опікуна ОСОБА_1 щодо громадянина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Метою звернення до суду є збереження та використання майна підопічного ОСОБА_2 в його інтересах.
Саме тому, заявниця звернулась до суду з проханням ухвалити рішення про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним та призначити її опікуном над недієздатним батьком.
В судове засідання заявниця ОСОБА_1 не з`явилась, подала до суду клопотання про проведення судового засідання за її відсутності, заяву підтримала та просила її задовольнити.
Представник комунальної установи «Любарський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради в судове засідання не з`явився, в поданій заяві просив розгляд справи проводити за відсутності представника заінтересованої особи, проти задоволення заяви ОСОБА_1 не заперечує.
У відповідності до ч. 2ст. 247 ЦПК України, в зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 виданого повторно 14 грудня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Краматорського міського управління юстиції Донецької області, ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 і її батьками записані ОСОБА_2 та ОСОБА_4 .
Із довідки №52, виданої 15.02.2022 КУ «Любарський психоневрологічний інтернат» слідує, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно перебуває в даній установі відповідно до путівки №146 від 14.09.2017 Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та включений у списки підопічних і поставлений на всі види державного забезпечення з 01.10.2017 року.
Довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААВ №006815 стверджується, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 має другу групу інвалідності загального захворювання, безстроково.
Відповідно до епікрізу виданого 4 відділенням, у ОСОБА_2 встановлено діагноз клінічний основний: помірно виражена деменція внаслідок органічного (посттравматичного, судинного, інтоксикаційного) генезу з психопатизацією та порушенням психіки у вигляді галюцинаційно-маячних включень, повною соціально-трудовою дезадаптацією.
Згідно протоколу №4 опікунської ради Ружинської селищної ради від 15 червня 2017 року надано згоду на поміщення ОСОБА_2 , 1969 р.н., до психоневрологічного інтернату. Зобов`язано опікуна ОСОБА_3 , після поміщення ОСОБА_2 до психоневрологічного інтернату дбати про збереження та використання майна підопічного в його інтересах.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 06 грудня 2021 року Ружинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Бердичівському районі Житомирської області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3 .
Рішенням №94 виконавчого комітету Ружинської селищної ради Житомирської області від 02 червня 2022 року затверджено висновок Опікунської ради при виконавчому комітеті Ружинської селищної ради про можливість виконувати обов`язки опікуна громадянці ОСОБА_1 щодо громадянина ОСОБА_2 , 1969 р.н.
Довідка №1819-7000358917 від 04.04.2022, видана Ружинською селищною радою Житомирської області, вказує на те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є внутрішньо переміщеною особою та на даний час проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до висновку судово-психіатричного експерта №48-2023 виданого 31.01.2023 КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на даний час виявляє клінічні ознаки помірно вираженої деменції змішаного органічного (травматичного, судинного) генезу, з емоційно-вольовою нестійкістю за збудливим типом (F 02.802 МКХ-10). Ступінь наявних змін зі сторони психіки у ОСОБА_2 (наявність порушень за органічним типом в сфері мислення, інтелекту, пам`яті, емоційно-вольової сфери, критики) настільки виражена, що позбавляє його здатності на даний час усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Згідно ч.1ст.300 ЦПК України, суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.
Відповідно до ч.1ст.41 ЦК Українинад недієздатною фізичною особою встановлюється опіка.
Частиною 1ст.50 ЦК Українивстановлено, що опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов`язки.
Згідно ч.1ст.58 ЦК України, опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.
Згідно ч.1ст.60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Відповідно до ч.4ст.63 ЦК України, опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 , виявляє клінічні ознаки помірно вираженої деменції змішаного органічного (травматичного, судинного) генезу, з емоційно-вольовою нестійкістю за збудливим типом (F 02.802 МКХ-10). Ступінь наявних змін зі сторони його психіки (наявність порушень за органічним типом в сфері мислення, інтелекту, пам`яті, емоційно-вольової сфери, критики) настільки виражена, що позбавляє його здатності на даний час усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
На даний час заявниця ОСОБА_1 , яка є донькою ОСОБА_2 , фактично виконує функції опікуна, забезпечує його особисті немайнові і майнові права та інтереси.
Відтак, враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що заява є обґрунтованою та підлягає до задоволення у повному обсязі.
Згідно ч.6ст.300 ЦПК України, строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.
На підставі вказаної норми суд вважає за доцільне визначити строк дії рішення в межах передбачених законом строків.
Керуючись ст.258, 259, 263-265, 293, 294, 299, 300, 354ЦПК України, ст. 41, 50, 58, 60, 63 ЦК України, суд,-
УХВАЛИВ :
Заяву задовольнити повністю.
Визнати недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителя с.Коростки Житомирського району Житомирської області.
Призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жительку АДРЕСА_1 опікуном над недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Строк дії рішення 2 (два) роки з моменту набрання рішенням суду законної сили.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд Житомирської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Головуючий суддя В.М. Носач
присяжні: Ю.В. Коржук
С.М. Тринус
Суд | Любарський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2023 |
Оприлюднено | 24.03.2023 |
Номер документу | 109724689 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Любарський районний суд Житомирської області
Носач В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні