ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 липня 2010 р.
Справа №2а-3599/10/16/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Александрова О.Ю. , при секретарі Габрись П.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельне управління об'єктів соціальної сфери"
про стягнення заборгованості в сумі 167,20грн
за участю представників:
від позивача – не з’явився;
від відповідача – не з’явився;
Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Алушті АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельне управління об’єктів соціальної сфери» заборгованості в сумі 167,20грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата узгоджених податкових зобов’язань.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності свого представника.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день судового засідання був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності до ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2001р. платники податків повинні надавати до органів ДПІ звітність за періодичністю, встановленою нормами діючого законодавства.
Згідно з Актом №421/1501/31309040 від 31.03.09р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, відповідачем порушено п.п.4.1.4 п.4.1. ст.. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»», а саме: несвоєчасне подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2008 рік.
Відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі зазначеного Акту позивачем винесене податкове повідомлення – рішення №0001301501/0 від 13.05.09р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170,00грн.
Відповідно до п.17.3 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно з п.п.5.3.2 п.5.3. ст5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
В зв’язку з частковим погашенням, заборгованість відповідача зі сплати штрафних санкцій, станом на момент розгляду справи становить 167,20грн.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання, це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Відповідач не надав суду доказів сплати заборгованості, в зв’язку з чим вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 167,20грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню повністю.
У повному обсязі постанову складено 22.07.10р.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельне управління об’єктів соціальної сфери» (98500, АР Крим, м. Алушта, вул. Октябрська, 32, ЄДРПОУ 31309040) заборгованість зі сплати штрафних санкцій до Держбюджету м. Алушти в сумі 167,20грн. на р\р 31117009700007 в ГУ ДКУ в АРК, код платежу 11021000, ОКПО 34740913, МФО 824026
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі - з дня складення у повному обсязі, у разі проголошення у відсутності особи, яка бере участь у справі – з дня отримання нею копії постанови).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя Александров О.Ю.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2010 |
Оприлюднено | 04.09.2010 |
Номер документу | 10972577 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Александров О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні