Рішення
від 22.03.2023 по справі 612/115/23
БЛИЗНЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

612/115/23

2/612/46/23

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2023 року смт Близнюки

Близнюківський районний суд Харківської області в складі :

головуючого судді Масло С.П.

секретаря судових засідань Чміль Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Близнюки в порядку спрощеного позовного провадження позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛРК-ГРУП АКТІВ»</a>, третя особа: Лозівський міськрайонний центр зайнятості, про визнання трудових відносин припиненими,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою до ТОВ «ЛРК-ГРУП АКТІВ», третя особа: Лозівський міськрайонний центр зайнятості, в якій просить визнати трудові відносини між нею та відповідачем припиненими з 05.01.2012, у зв`язку із звільненням за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України.

В обґрунтування позову вказала, вона на підставі трудового договору працювала у Товаристві з обмеженою відповідальністю «ПХ-ГРУП» з листопада 2011 року. Трудовий договір оформлено безстроково через наказ (розпорядження) роботодавця, примірник якого знаходиться у роботодавця та не надавався їй при здійснені трудових функцій або звільненні.

В січні 2012 року позивачем було надано заяву про звільнення до підприємства ТОВ «ПХ ГРУП», але з наказом про звільнення позивача не було ознайомлено та від підприємства вона не отримувала оригінал своєї трудової книжки.

З довідки Ок-7 від 30.08.2022 року вбачається, що в січні 2012 року позивачу було виплачено за три робочі дні 123,04 грн., чим підтверджується факт розірвання трудового договору.

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань ТОВ «ПХ-ГРУП» реарганізоване та засновником даного підприємства є ТОВ «ЛРК-ГРУП АКТІВ».

14.09.2022 позивач звернулась до Лозівського міськрайонного центру зайнятості з метою стати на облік, як особа що шукає роботу.

14.09.2022 позивач отримала відмову від Лозівського МЦЗ щодо надання статусу безробітного у зв`язку з тим, що за даними Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості, до якої включається інформація, що надійшла від центрів зайнятості у процесі своєї діяльності, зокрема від громадян, роботодавців, суб`єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та органів державної влади, трудові відносини з вищевказаним роботодавцем не припинені.

13.09.2022 позивач знову направила засобами поштового зв`язку на адресу підприємства заяву про розірвання трудового договору з поверненням моєї трудової книжки.

Поштове відправлення було повернуте у зв`язку з відсутністю адресата за вказаною адресою.

На даний час позивачу не відомо про місце знаходження юридичної особи та місце перебування директора, а тому вимушена звернутися до суду.

Позивач в судове засідання не з`явилась, подала заяву про розгляд справи без її участі, позов підтримує та просить його задовольнити. У разі неявки відповідача в судове засідання не заперечую проти винесення заочного рішення.

Представник відповідача у судове засідання, повторно, не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Причин неявки відповідач суду не повідомив, відзиву на позов не надав.

Представник третьої особи у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив..

Згідно ст.280ЦПК Україниу разінеявки всудове засіданнявідповідача,який належнимчином повідомленийі відякого ненадійшло повідомленняпро причининеявки абоякщо зазначеніним причинивизнані неповажними, не подано відзиву на позов, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Суд, на підставі ч. 1 ст. 280 ЦПК України, враховуючи згоду позивача і наявність достатніх даних для вирішення спору, вважає можливим ухвалити заочне рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши та проаналізувавши докази, які містяться в матеріалах справи, дійшов наступних висновків.

Відповідно до заяви ОСОБА_1 від 13.09.2022, позивачем було направлено до ТОВ «ЛРК-ГРУП АКТІВ» заяву з проханням розірвати трудовий договір та надіслати її трудову книжку на її адресу. Також в заяві зазначено, що позивачем в січні 2012 року було подано заяву про звільнення до ТОВ «ПХ ГРУП», але наказу про звільнення нею не було підписано та не повернуто трудову книжку. Поштове відправлення з вищезазначеною заявою повернулося до відправника з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, державна реєстрація припинення ТОВ «ПХ ГРУП» в результаті її реорганізації, правонаступником якої є ТОВ «ЛРК-ГРУП АКТІВ».

З листа Лозівського міськрайонного центру зайнятості від 16.09.2022 №379/7.1 вбачається, що позивачу не було надано статус безробітнього у зв`язку з тим, що трудові відносини з роботодавцем ТОВ «ПХ ГРУП» не припинені.

З Довідки ОК-5 Пенсійного фонду України вбачається, що ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , перебувала у трудових відносинах з відповідачем: кількість днів трудових або цивільно - правових відносин у листопаді 2011 року складає 14 днів, у грудні 2011 року складає 27 днів, у січні 2012 року складає 3 дні.

Згідно зі статтею 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Статтею 3 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами. Припинення трудового договору може мати місце лише з підстав, передбачених законодавством.

Відповідно до часини першої статті 21 КЗпП України трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

У частині другій статті 22 КЗпП України встановлено, що відповідно до Конституції України будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору не допускається.

Підставами припинення трудового договору, зокрема, є розірвання трудового договору з ініціативи працівника, відповідно до пункту 4 частини першої статті 36 КЗпП України.

Згідно з частиною першою статті 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Відповідно до трудового законодавства України будь-який працівник, має право звільнитися за власним бажанням.

Законодавством України визначено право особи вільно обирати собі місце роботи та припиняти трудові відносини за власним бажанням, будь-яких обмежень не допускається, оскільки це порушує невід`ємне право особи на вільний вибір праці.

У ході судового розгляду встановлено, що позивач вчинив, передбачені статтею 38 КЗпП України дії, необхідні для припинення трудових відносин, однак трудові відносини розірвано не було. Тобто існує порушення права позивача на припинення трудових відносин.

Враховуючи порушення права позивача на припинення трудового договору, обраний ним спосіб захисту направлений на відновлення його трудових прав, гарантованих Конституцією України.

За встановлених у справі обставин положення закону щодо письмового попередження власника про бажання працівника звільнитись нівелюється, а іншого порядку звільнення з ініціативи працівника чинне законодавство не передбачає.

Недосконалість національного законодавства та прогалини у правовому регулюванні певних правовідносин не можуть бути підставою для позбавлення особи права на захист його порушених прав у обраний ним спосіб.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить суд визнати свої трудові відносини як працівника з відповідачем припиненими. Тобто, пред`явлення позову по суті спрямоване на припинення трудових правовідносин між позивачем та відповідачем оскільки в позасудовому порядку позивач позбавлений можливості скористатися своїм правом на звільнення за власним бажанням.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позов ОСОБА_1 таким, що підлягає задоволенню.

Виходячи зі змісту ч. 1 ст. 141 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Керуючись ст. ст. 2, 19, 76-81, 89 , 133, 141, 258, 259, 263-265, 268, 273, 280-283, 352 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛРК-ГРУП АКТІВ»</a>, третя особа: Лозівський міськрайонний центр зайнятості, про визнання трудових відносин припиненими задовольнити.

Визнати припиненими трудові відносини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛРК-ГРУП АКТІВ», Код ЄДРПОУ 41367617, з 05 січня 2012 року, у зв`язку зі звільненням за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛРК-ГРУП АКТІВ»</a> на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення може бути оскаржене позивачем в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду в тридцятиденний строк з дня його складання.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повний текст судового рішення складено 22.03.2023 року.

Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 );

Відповідач: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛРК-ГРУП АКТІВ»</a> ( код ЄДРПОУ 41367617, місцезнаходження: вул. Олександрівська, 114, м. Запоріжжя, Запорізька область);

Третя особа: Лозівський міськрайонний центр зайнятості (код ЄДРПОУ 22683376, місцезнаходження: Севастопольський бульвар, 14-а, м. Лозова, Харківська область).

Суддя С.П. Масло

СудБлизнюківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення22.03.2023
Оприлюднено24.03.2023
Номер документу109726496
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —612/115/23

Рішення від 22.03.2023

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Масло С. П.

Ухвала від 22.03.2023

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Масло С. П.

Ухвала від 22.02.2023

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Масло С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні