Справа № 761/4742/23
Провадження № 6/761/509/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2023 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді: Мальцева Д.О.,
за участю секретаря : Ілюхіна О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали цивільної справи за поданням приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Павлюк Назара Васильовича про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю «УАМАСТЕР» в особі керівника ОСОБА_1, стягувач - Товариство з обмеженою відповідальністю «АДМІКСЕР ЮА»,
В С Т А Н О В И В:
Приватний виконавець звернувся до суду з поданням, відповідно до якого просив приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Павлюк Назара Васильовича про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю «УАМАСТЕР» в особі керівника ОСОБА_1, стягувач - Товариство з обмеженою відповідальністю «АДМІКСЕР ЮА», відповідно до якого просив встановити ОСОБА_1 (керівнику ТОВ «УАМАСТЕР») тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України на строк до повного виконання наказів Господарського суду міста Києва № 910/8286/19, ,№ 910/8288/19, виданих 02.04.2020.
Виконавець у судове засідання не з`явився, засобами електронного зв`язку направив до суду заяву, про розгляд справи за його відсутності та про те, що подання підтримує у повному обсязі.
Інші учасники справи у судове засідання не з`явились, судом вживались заходи щодо належного повідомлення учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином.
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Суд, дослідивши подання, дійшов такого висновку.
Згідно з ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 1 ст. 441 ЦПК України, тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 441 ЦПК України, ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.
У свою чергу у статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
За статтею 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
За вимогами частини першої статті 18 Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» суди спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення..
У частині першій статті 19 ЦПК України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
При цьому, відповідно до частини другої статті 4 Господарського процесуального кодексу України (далі по тексту - ГПК України) юридичні особи та фізичні особи -підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно ч. 1 ст. 327 ГПК України, виконання судового рішення здійснюється на підставі наказу, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 337 ГПК України, тимчасове обмеження фізичної особи - боржника у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як виключний захід забезпечення виконання судового рішення.
Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.
Відповідно до ст. 338 ГПК України, процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.
Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України передбачено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Як вбачається з матеріалів подання, виконавець звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі території України керівника ТОВ «УАМАСТЕР» ОСОБА_1 ОСОБА_1 на строк до повного виконання наказів Господарського суду міста Києва № 910/8286/19, ,№ 910/8288/19, виданих 02.04.2020.
Враховуючи наведене, зазначене подання не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, оскільки воно подане у порядку вирішення питань, пов`язаних з виконанням судових рішень у господарських, а не цивільних, справах.
Відтак виконавцю необхідно звернутись з таким поданням до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, тобто до Господарського суду міста Києва та на підставі ст. 337 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи наведене, провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 1 ст. 255 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 13, 49, 158, 206, 255, 256-257, 353, 354, 355, 441 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Провадження у цивільній справі за поданням приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Павлюк Назара Васильовича про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю «УАМАСТЕР» в особі керівника ОСОБА_1, стягувач - Товариство з обмеженою відповідальністю «АДМІКСЕР ЮА»,- закрити.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 261 ЦПК України.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2023 |
Оприлюднено | 24.03.2023 |
Номер документу | 109728531 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мальцев Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні