Номер провадження 2/737/88/23
Справа № 737/174/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 березня 2023 року смт Куликівка
Суддя Куликівського районного суду Чернігівської області Рубаненко Н.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви керівника Козелецької окружної прокуратури Чернігівської області в інтересах держави в особі Куликівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області до ОСОБА_1 , третя особа, яке не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 , про витребування земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
До Куликівського районного суду Чернігівської області надійшла позовна заява за підписом керівника Козелецької окружної прокуратури Чернігівської області Перерви Р. В. в інтересах Куликівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області про витребування із чужого незаконного володіння ОСОБА_1 на користь Куликівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області земельної ділянки, площею 2 га, з кадастровим номером 7422785000:04:001:0206, розташованої на території Куликівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, також позивач просить стягнути з відповідача понесені судові витрати по сплаті судового збору.
Перевіривши вказану позовну заяву, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно з ч.2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ч. ч. 2 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього .Учасники справимають правоподавати письмовідокази велектронних копіях,посвідчених електроннимцифровим підписом,прирівняним довласноручного підписувідповідно дозакону.Електронна копіяписьмового доказуне вважаєтьсяелектронним доказом. Копіїдокументів вважаютьсязасвідченими належнимчином,якщо їхзасвідчено впорядку,встановленому чиннимзаконодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу . Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Також згідно з Главою 11 розділу ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції від 18.06.2015 №1000/5, дозволяється виготовляти копію із засвідченої копії документа, якщо оригінал відсутній або його отримати неможливо. Копія документа повинна відповідати оригіналу, тобто повністю відтворювати інформацію оригіналу і всі його зовнішні ознаки або їх частину. Копія набуває юридичної сили лише у разі її засвідчення в установленому порядку. Напис про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії та проставляється нижче реквізиту документа «Підпис». Напис про засвідчення копії скріплюється печаткою установи (без зображення герба) або печаткою структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) установи (за наявності).
В порушення вищевказаних вимог ЦПК України до позовної заяви додані не засвідчені копії з копій документів, що не відповідає вимогам законодавства. Таким чином, позивачем не виконано обов`язку додати до позовної заяви належним чином засвідчені копії документів відповідно до кількості учасників справи.
Згідно приписів статті 185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, та надає строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищевикладене, керуючись ст. 185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву керівника Козелецької окружної прокуратури Чернігівської області в інтересах держави в особі Куликівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області до ОСОБА_1 , третя особа, яке не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 про витребування земельної ділянки - залишити без руху.
Встановити термін для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява буде вважатися не поданою і повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Н. Ю. Рубаненко
Суд | Куликівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2023 |
Оприлюднено | 24.03.2023 |
Номер документу | 109741156 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори щодо права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) |
Цивільне
Куликівський районний суд Чернігівської області
Рубаненко Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні