ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"22" березня 2023 р. Справа№ 910/5959/22

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Євсікова О.О.

суддів: Алданової С.О.

Корсака В.А.

розглянувши матеріали апеляційної скарги

Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України

на рішення Господарського суду міста Києва від 26.01.2023 (повний текст складено 06.02.2023)

у справі № 910/5959/22 (суддя Привалов А.І.)

за позовом Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго"

до Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України,

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі",

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕРНЕРІНГ»

про стягнення 1 019 692,73 грн,-

в с т а н о в и в :

Рішенням Господарського суду міста Києва від 26.01.2023 позовні вимоги задоволено частково. Стягнуто з Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України (вул. Леонтовича, 9, м. Київ, 01054; код ЄДРПОУ 05417288) на користь Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" (вул. Кирилівська, 85, м. Київ, 04080, м. Київ; код ЄДРПОУ 19480600) основний борг у сумі 739 378 грн 63 коп., пеню - 109 893 грн 95 коп., 15% річних - 102 398 грн 88 коп., втрати від інфляції - 65 205 грн 56 коп. та витрати по сплаті судового збору в сумі 15 253 грн 16 коп. В інший частині позовних вимог відмовлено.

Не погодившись із прийнятим судовим рішенням, Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою. У поданій апеляційній скарзі заявник клопоче про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.03.2023 сформовано колегію у складі: головуючий суддя Євсіков О.О., судді Алданова С.О., Корсак В.А.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 08.03.2023 витребувано у Господарського суду міста Києва матеріали справи №910/5959/22 та відкладено вирішення питань, пов`язаних з рухом апеляційної скарги, які визначені главою 1 розділу IV ГПК України, за апеляційною скаргою Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України на рішення Господарського суду міста Києва від 26.01.2023 до надходження матеріалів справи №910/5959/22.

20.03.2023 матеріали справи № 910/5959/22 надійшли до Північного апеляційного господарського суду.

Дослідивши матеріали поданої апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про залишення її без руху з таких підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються: 1)довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі; 4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.

Перевіривши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів встановила, що до скарги не додано доказів сплати судового збору в установленому порядку і розмірі.

Частиною 2 ст. 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».

Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пп. 1) п. 2 ч. 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставку судового збору встановлено у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру встановлено таку ставку судового збору - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Підпунктом 4) п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду ставку судового збору встановлено у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Згідно із Законом України «Про державний бюджет на 2022 рік» один розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складав 2 481 грн.

Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору (ч. 4 ст. 258 ГПК України).

Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України у поданій апеляційній скарзі просить рішення Господарського суду міста Києва від 26.01.2023 у справі №910/5959/22 в частині стягнення пені, інфляційних втрат та 15% річних скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог та вирішити питання про розподіл судових витрат та витрат на правову допомогу.

Таким чином, за подання апеляційної скарги на рішення суду у цій справі підлягає сплаті 6 243,71 грн судового збору.

Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги не надав, що підтверджується зокрема переліком додатків до цієї апеляційної скарги за підписом представника Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України адвоката Новака А.І.

За текстом апеляційної скарги Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України не вказує, що є особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно зі ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки до апеляційної скарги не додані докази сплати судового збору в установленому законодавством розмірі, то така скарга не відповідає вимогам, визначеним ст. 258 ГПК України, та підлягає залишенню без руху із встановленням строку на усунення недоліків. У випадку неусунення у встановлений термін вказаних вище недоліків апеляційної скарги, апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику.

У зв`язку з наведеним заявлене скаржником клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження буде розглянуто після усунення скаржником недоліків апеляційної скарги.

Керуючись ст. ст. 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

У Х В А Л И В :

1. Апеляційну скаргу Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України на рішення Господарського суду міста Києва від 26.01.2023 у справі №910/5959/22 залишити без руху.

2. Надати Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України строк десять днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме для:

- надання доказів сплати судового збору в сумі 6 243,71 грн у встановленому порядку;

3. Попередити Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України, що у випадку неусунення у встановлений термін недоліків апеляційної скарги, дану апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику.

4. Копію ухвали надіслати учасникам апеляційного провадження.

Пропонується учасникам справи зареєструватись в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua. Подати до суду заяву про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб- порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Північний апеляційний господарський суд повідомляє про можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд», поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису.

Північний апеляційний господарський суд рекомендує учасникам процесу надати свої електронні адреси та мобільні номери телефонів представників сторін.

Відповідно до ч. 2 ст. 235 ПІК України ухвала набирає законної сили з моменту їх підписання та не підлягає касаційному оскарженню.

Головуючий суддя О.О. Євсіков

Судді С.О. Алданова

В.А. Корсак

Дата ухвалення рішення 22.03.2023
Оприлюднено 24.03.2023

Судовий реєстр по справі 910/5959/22

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.05.2023 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 22.05.2023 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Постанова від 17.05.2023 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 24.04.2023 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 11.04.2023 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 04.04.2023 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 22.03.2023 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 08.03.2023 Північний апеляційний господарський суд Господарське
Рішення від 26.01.2023 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 22.12.2022 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 17.11.2022 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 31.10.2022 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 24.10.2022 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 06.10.2022 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 06.09.2022 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 02.08.2022 Господарський суд міста Києва Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 910/5959/22

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону