Ухвала
від 22.03.2023 по справі 914/548/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

22.03.2023 Справа № 914/548/23

місто Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Тараса РИМА,

за участю секретаря судових засідань Лілії БЕРНАЦЬКОЇ,

представників:

позивача:Маркіян САБАН,відповідача:не з`явився,розглянув матеріали справи

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Персей-Плюс»,до відповідача:Berg-Schmidt Polska Sp. z o. o. (Товариство з обмеженою відповідальністю «Берг-Шмідт Польща»),про:стягнення 28' 645,00 євро, ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Персей-Плюс» до Berg-Schmidt Polska Sp. z o. o. (Товариство з обмеженою відповідальністю «Берг-Шмідт Польща») про стягнення 28' 645,00 євро.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у справі є іноземна особа - Berg-Schmidt Polska Sp. z o. o. (Республіка Польща). Позивач не надав доказів наявності у Відповідача представництв в Україні.

Відповідно до пунктів 8.1 та 8.2 контракту № 2611/SFFA20-01 всі спори і розбіжності, що можуть виникнути між сторонами із умов цього контракту або у зв`язку з ним (при його укладенні, виконанні, зміні, розірванні, припиненні, визнанні неукладеним, визнанні недійсним і т. ін.) підлягають вирішенню у Господарському суді Львівської області або у Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України згідно з його регламентом за вибором позивача. До спірних правовідносин, які виникли між сторонами цього контракту, застосовується законодавство України.

Ухвалою від 17.02.2023: провадження у справі відкрито за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 22.03.2023.

Згідно зі статтею 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до статті 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення їх за кордоном регулюється Договором між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24.05.1993 (постанова Верховної Ради України від 04.02.1994 № 3941-XII «Про ратифікацію Договору між Україною і Республікою Польща «Про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах», далі - Договір).

Згідно зі статтею 2 Договору суди і органи прокуратури договірних сторін, що далі іменуються «установи юстиції», надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Інші органи договірних сторін, компетентні в цивільних та кримінальних справах, звертаються за наданням правової допомоги за посередництвом власних установ юстиції.

Відповідно до статті 3 Договору в справах, що охоплюються цим договором, установи юстиції зносяться між собою за посередництвом центральних органів, якщо інше не передбачено цим договором.

Стаття 4 Договору передбачає, що договірні сторони надають взаємну правову допомогу щодо підготовки, пересилки та вручення документів, виконання обшуку, вилучення та видачі речових доказів, проведення експертизи, огляду, допиту сторін, свідків, експертів, підозрюваних, обвинувачених і підсудних, а також виконання інших процесуальних дій.

Згідно з пунктом 1 статті 5 Договору у справах, що охоплюються цим договором, клопотання складаються державною мовою запитуючої сторони і до них додаються переклади на державну мову запитуваної сторони або англійську чи російську.

Відповідно до статті 9 Договору запитувана установа здійснює вручення документів відповідно до правил, які діють в її державі, якщо документи, які вручаються, складені державною мовою запитуваної сторони або якщо додано завірені переклади на мову запитуваної сторони. В інших випадках вручення документів адресатові здійснюється за його добровільною згодою.

З метою налагодження та прискорення надання правової допомоги у цивільних справах між Україною і Республікою Польща, на підставі пункту 3 статті 3 договору про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24.05.1993 між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Польщі 10.01.2011 було укладено Угоду, відповідно до якої у справах, які охоплюються договором встановлено, що під час передачі клопотань про надання правової допомоги на основі статті 4 Договору наступні органи зносяться між собою безпосередньо з боку України - Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві і Севастополі, з боку Республіки Польща - голови окружних судів Республіки Польща.

Відповідно до статті 2 вказаної Угоди суд України, який розглядає справу, подає клопотання про надання правової допомоги через відповідне головне управління юстиції до голови окружного суду Республіки Польща, в окрузі якого має бути виконане клопотання.

Відповідно до Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 р. № 1092/5/54, у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави (п. 2.1, пп. 2.2.1). У разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв`язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається. Доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України (п. 2.2, п. 2.3). Суд України направляє доручення через головне територіальне управління юстиції до Мін`юсту, якщо інше не передбачено міжнародним договором України (п. 2.5).

Враховуючи зазначене, повідомлення Відповідача про розгляд позову у справі № 914/548/23 здійснюється через Центральний орган України - Міністерство юстиції України до відповідного окружного суду Республіки Польща, а документи, що підлягають врученню відповідачу, підлягають перекладу Позивачем польською мовою.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Згідно з пунктом 8 частини 1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Враховуючи необхідність належного повідомлення сторони спору про відкриття провадження у справі та з`ясування позиції Відповідача, суд дійшов висновку про необхідність зупинити провадження у справі № 914/548/23, надіслати необхідні документи до Окружного суду в Познані (Sad Okregowy w Poznaniu) через Міністерство юстиції України.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 177, 182, 228, 229, 234, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Зупинити провадження у справі № 914/548/23 до надходження відповіді від компетентного органу Республіки Польща на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду та інших документів відповідачу Berg-Schmidt Polska Sp. z o. o. (60-212, Polska, Poznan, ul. Potworowskiego, nr 3/1, KRS 0000004609, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1).

2. Зобов`язати позивача надати суду у строк до 31.03.2023 перекладені на польську мову: позовну заяву з додатками, ухвалу про відкриття провадження у справі від 17.02.2023, ухвалу суду про зупинення провадження від 22.03.2023 (3 примірники).

3. Підготовче засідання призначити на 13.09.2023 о 10:20 годині. У разі, якщо виклик (повідомлення) не буде вручено своєчасно, суд врахує це та розгляне справу в день наступного судового засідання, що відбудеться 11.10.2023 о 10:00 годині. Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області (79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128).

4. Запропонувати відповідачу надати документально обґрунтований відзив (пояснення з приводу заявлених позовних вимог, викладених у позовній заяві), докази правосуб`єктності юридичної особи; у випадку часткової або повної сплати суми боргу - надати відповідні докази.

Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Суд звертає увагу сторін, що в разі неявки в підготовче засідання, сторони зобов`язані повідомити суд про причини неявки. Наслідки неявки учасників справи в судові засідання передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Повний текст ухвали складено і підписано 23.03.2023.

Суддя Рим Т.Я.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення22.03.2023
Оприлюднено27.03.2023
Номер документу109746453
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —914/548/23

Ухвала від 10.01.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 04.01.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Рішення від 11.10.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 13.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 12.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 22.03.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 17.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні