Справа № 387/623/23
Номер провадження по справі 2-з/387/2/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2023 року смт Добровеличківка
Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Орлова С. Ф.
розглянувши заяву керівника Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області А.Клюкіна про забезпечення позову у справі за позовом керівника Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області до ОСОБА_1 про конфіскацію земельної ділянки,-
ВСТАНОВИВ:
22 березня 2023 керівник Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про конфіскацію земельної ділянки.
Одночасно з пред`явленням позову подав заяву про забезпечення позову, в обґрунтування якої зазначив, що ОСОБА_1 будучи громадянином російської федерації, на підставі рішення Добровеличківського районного суду від 18.06.2020 року у справі №387/313/20, яке набрало законної сили 07.08.2020 року, набув право власності на земельну ділянку, площею 4,0404 га, кадастровий номер 3521782700:02:002:0204, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Липнязької сільської ради Добровеличківської ОТГ Кіровоградської області. Право власності на зазначену земельну ділянку зареєстроване ОСОБА_1 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Упродовж року після набуття права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, в порушення ч. 4 ст. 81, ст. 145 Земельного кодексу України, ОСОБА_1 не відчужив її, тому є підстави для конфіскації даної земельної ділянки у власність держави.
На підставі викладеного просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на земельну ділянку, належну на праві приватної власності ОСОБА_1 площею 4,0404 га, з кадастровим номером 3521782700:02:002:0204, за цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Липнязької сільської ради Добровеличківської ОТГ.
Розглянувши заяву про забезпечення позову та матеріали додані до неї суддя доходить такого висновку.
Статтею 153 ЦПК України встановлено, що заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.
Заява розглядається без повідомлення сторін, на підставі наданих позивачем документів, яких достатньо для вирішення заяви про забезпечення позову.
Відповідно до ст. ст. 149 та 150 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього кодексу заходів забезпечення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.
За змістом положень ч. 1 ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно, що належить відповідачеві і знаходиться у нього чи в інших осіб, забороною вчиняти певні дії, забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору.
Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову (ч. 2 ст. 150 ЦПК України).
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що предметом позову є конфіскація у власність держави земельної ділянки з кадастровим номером 3521782700:02:002:0204, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Липнязької сільської ради Добровеличківської ОТГ Кіровоградської області, власником якої є громадянин російської федерації .
Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосовування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22 грудня 2006 року №9 заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи. Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Пунктом 4 вказаної постанови унормовано, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Враховуючи наведене, суд вважає, що в разі задоволення позовних вимог, невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, тому заява про забезпечення позову шляхом накладення арешту на зазначену земельну ділянку є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 149-153, 157, 260, 261, 354, 355 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву керівника Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області А.Клюкіна задовольнити.
Забезпечити позов керівника Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області в інтересахдержави,уповноваженим органомякої виступаєГоловне управлінняДержгеокадастру уКіровоградській областідо ОСОБА_1 про конфіскаціюземельної ділянки та накласти арешт на земельну ділянку, належну на праві приватної власності ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) площею 4,0404 га з кадастровим номером 3521782700:02:002:0204, за цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Липнязької сільської ради Добровеличківської ОТГ.
Ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом та підлягає негайному виконанню із дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Строк пред`явлення ухвали до виконання становить три роки та обчислюється із наступного дня після її прийняття.
Копію ухвали для негайного виконання направити начальнику Добровеличківського відділу ДВС у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса).
Ухвала в частині накладення арешту вступає в законну силу негайно.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з моменту її складання.
Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області С.Ф.Орлова
Суд | Добровеличківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2023 |
Оприлюднено | 27.03.2023 |
Номер документу | 109764847 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Орлова С. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні