Ухвала
від 24.03.2023 по справі 472/214/22
ВЕСЕЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 472/214/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" березня 2023 р. смт. Веселинове

Веселинівський районний суд Миколаївської області у складі:

головуючого судді Кучерявенко С.С.,

за участю секретаря Чорної О.В.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

розглянувшиу підготовчомусудовому засіданнів залісуду смт.Веселинове Миколаївськоїобласті матеріалицивільної справиза позовноюзаявою ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Армада-А", про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, шляхом витребування майна від незаконного володільця,

ВСТАНОВИВ:

В провадженніВеселинівського районногосуду знаходитьсясправа запозовною заявою ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Армада-А", про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, шляхом витребування майна від незаконного володільця.

В судовому засіданні позивачем ОСОБА_1 та її представником ОСОБА_2 заявлено клопотання про призначення у справі почеркознавчої експертизи, обґрунтовуючи його тим, що позивач ОСОБА_1 . Договір оренди землі не підписувала та його умови не погоджувала, а встановлення факту належності підпису на таких документах певній особі потребує спеціальних знань та безпосередньо впливає на вирішення справи по суті, у зв`язку з чим необхідним є призначення судової почеркознавчої експертизи.

Оскільки експертами Одеського науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України неодноразово безпідставноповерталася справа,вважають занеобхідне змінитиекспертну установу,та призначитипочеркознавчу експертизу,яку доручитиМиколаївському науково-дослідномуекспертно-криміналістичномуцентру МВСУкраїни.На розгляд та вирішення судово-почеркознавчої експертизи просить поставити наступне запитання:

1. Чи виконаний підпис в оригіналі Договору оренди землі від 10 грудня 2018 року, укладеного між громадянкою ОСОБА_1 та ФГ "Армада - А", ОСОБА_1 чи іншою особою?

Крім того, просить провести експертизу на підставі матеріалів цивільної справи, оригінальних примірників Договору оренди землі від 10.12.2018 року, вільних зразків підпису, експерементальних зразків підпису виконаними ОСОБА_1 . Оплату за проведення експертизи покласти на позивача. Просила долучити до матеріалів справи Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) ділянки в натурі (на місцевості) , що перебуває у власності гр. ОСОБА_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в межах території Порічанської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області.

Представник відповідача Фермерського господарства"Армада-А"Шестов А.С. в судове засідання не з`явився, про місце та час розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Суд, заслухавши позивача, представника позивача, вивчивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з вимогами п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Кодексом.

Згідно ст. 103 ЦК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

Відповідно до ч 2. ст. 102 ЦПК України предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.

Згідно ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.

Враховуючи те, що позивачу для доведеності своєї позиції потрібно проведення судової почеркознавчої експертизи, для чого необхідні спеціальні знання, суд вважає, що клопотання представника позивача підлягає задоволенню.

Під час судового засідання судом у порядку вимог Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, Розділу «Криміналістичні експертизи» Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженихНаказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 року №53/5та на підставі ч.1ст.107 ЦПК, суддявідібрав експериментальні зразки підпису та почерку у позивача ОСОБА_1 та прийняв від останньої вільні зразки її підпису.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, у відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Керуючись ст. ст. 84, 103, 252 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_2 про призначення судової почеркознавчої експертизи - задовольнити.

1.Призначити посправі,за позовною заявою ОСОБА_1 до Фермерськогогосподарства "Армада-А",про усуненняперешкод укористуванні земельноюділянкою,шляхом витребуваннямайна віднезаконного володільця,судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:

- Чи виконаний підпис в оригіналі Договору оренди землі від 10 грудня 2018 року, укладеного між громадянкою ОСОБА_1 та ФГ "Армада - А", ОСОБА_1 чи іншою особою?

Проведення експертизи доручити експертам Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, що знаходиться за адресою: 54025, Миколаївська область м. Миколаїв, вул. 1 Воєнна, 2-А, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України

2. Для проведення експертизи надати:

1) матеріали цивільної справи № 472/214/22 за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Армада-А", про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, шляхом витребування майна від незаконного володільця;

2) оригінали Договорів оренди землі від 10.12.2018 року в 2 (двох) примірниках;

3) оригінали розписок про отримання коштів за користування земельною ділянкою у кількості 2 (двох) шт.;

4) експериментальні зразки підписів ОСОБА_1 на 7 (семи) аркушах;

5) експериментальні зразки почерку ОСОБА_1 у вигляді написання прізвища " ОСОБА_3 " на 7 (семи) аркушах;

6) вільні зразки підпису та почерку ОСОБА_1 : а)Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) ділянки в натурі (на місцевості) (а.с. 13, 17, 19, 27, 29); б) цивільна справа № 472/214/22 (а.с. 20 (з обох сторін), 26 (зворотня сторона аркуша), 60 (лише підпис ОСОБА_1 ), 61 (повністю текст написаний ОСОБА_1 , її підпис).

3. Витрати на проведення експертизи покласти на позивача.

4. Провадження у справі зупинити на період проведення експертизи.

5.Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з для її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Веселинівського районного суду

Миколаївської області С.С. Кучерявенко

СудВеселинівський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення24.03.2023
Оприлюднено27.03.2023
Номер документу109771856
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —472/214/22

Рішення від 03.10.2023

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Кучерявенко С. С.

Ухвала від 08.08.2023

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Кучерявенко С. С.

Ухвала від 10.07.2023

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Кучерявенко С. С.

Ухвала від 24.03.2023

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Кучерявенко С. С.

Ухвала від 23.02.2023

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Кучерявенко С. С.

Ухвала від 08.12.2022

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Кучерявенко С. С.

Ухвала від 14.11.2022

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Кучерявенко С. С.

Ухвала від 22.08.2022

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Кучерявенко С. С.

Ухвала від 16.05.2022

Цивільне

Веселинівський районний суд Миколаївської області

Кучерявенко С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні