ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21 E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/ Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23.03.2023 Справа № 917/449/23
Суддя Кльопов І.Г. , розглянувши матеріали
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Інвест-регіон", вул.Миколи Грінченка, 4, м.Київ, 03038
до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Азалія" ЛТД", вул.Ентузіастів, 3, м.Решетилівка, Полтавська область,38400
про визнання права власності та зняття арешту з майна
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю Інвест-регіон" звернулося до Господарського суду Полтавської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Азалія" ЛТД", в якому просить суд:
1. Визнати право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5324255100:30:002:0001, яка розташована на автодорозі Київ-Харків-Довжанський 306 км за адресою: Полтавська область, м.Решетилівка, вул.Фрунзе,96а, загальною площею 0,75га за Товариством з обмеженою відповідальністю Інвест-регіон".
2. Зняти арешт з земельної ділянки з кадастровим номером 5324255100:30:002:0001, яка розташована на автодорозі Київ-Харків-Довжанський 306 км за адресою: Полтавська область, м.Решетилівка, вул.Фрунзе,96а, загальною площею 0,75га, накладений приватним виконавцем виконавчого округу Полтавської області Лукмасло Тетяною Юріївною.
Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовано Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами та доповненнями).
Пунктом 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розміри ставок судового збору встановлено п.2 ст.4 вказаного Закону (за подання позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" станом на 01.01.2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі становить 2684,00 грн.
Статтею 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено одну вимогу майнового та одну вимогу немайнового характеру, а саме: визнання права власності на майно і про зняття з нього арешту, отже, при зверненні з даним позовом, останні мали сплатити судовий збір за дві вимоги.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно приписів ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається:
1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку;
2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;
3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Як зазначено вище, позивачем заявлено 1 майнову вимогу: визнання права власності на рухоме майно; та 1 немайнову вимогу: знаття його з арешту.
Згідно з частиною 1 статті 190 Цивільного кодексу України майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки.
Таким чином, позовні вимоги про визнання права на майно у контексті вищезазначених правових норм є майновою вимогою, тобто судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру.
Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
З урахуванням зазначених положень чинного законодавства, позивачем при поданні даного позову мав бути сплачений судовий збір у розмірі 2684,00 грн. за немайнову вимогу та судовий збір у розмірі 1,5% від вартості майна, право на яке просить визнати позивач, за майнову вимогу.
Позивачем в якості доказу сплати судового збору до позовної заяви додано квитанцію №32528798800006508012 від 18.03.2023 року про сплату лише 2684,00 грн. судового збору, що не відповідає наведеному вище.
Крім того, позивачем не додано до матеріалів справи документів, за якими можна встановити вартість спірного майна станом на момент звернення позивача до суду з цим позовом, та відповідного розрахунку вартості.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Таким чином, в даному випадку заявником не надано до суду доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.
Згідно частини 1, частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом семи днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати письмові пояснення, у яких навести розрахунок вартості спірного майна станом на момент звернення позивачів до суду, та надати підтверджуючі документи;
- надати докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі майнового (1,5% вартості майна, що є предметом спору).
3. Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано: 23.03.2023
Суддя Кльопов І.Г.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2023 |
Оприлюднено | 27.03.2023 |
Номер документу | 109773023 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Кльопов І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні