Ухвала
від 23.03.2023 по справі 757/65207/17-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/65207/17-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2023 року

Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого: судді Григоренко І.В.,

при секретарі: Сестро-Животовській А.В.,

розглянувши клопотання представника позивача - адвоката Губської Христини Юріївни, про проведення судового засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кубертен» про захист прав споживачів, відшкодування матеріальної та моральної шкоди, в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «Підсистема відеоконференцзв`язку» за посиланням - https://vkz.court.gov.ua, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 08.08.2018 року скасовано заочне рішення Печерського районного суду м. Києва від 29.01.2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кубертен» про захист прав споживачів, відшкодування матеріальної та моральної шкоди та призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження.

У зв`язку з перебуванням судді Бортницької В.В. на лікарняному, відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.08.2019 року, справа передана для розгляду судді Григоренко І.В.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 15.08.2019 року під головуванням судді Григоренкo І.В. цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кубертен» про захист прав споживачів та відшкодування матеріальної та моральної шкоди прийнято до провадження в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 20.10.2022 року закрито підготовче провадження у справі та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.

23.03.2023 року на адресу суду надійшла заява представника позивача - адвоката Губської Христини Юріївни, про проведення судового засідання 04.04.2023 року в режимі відеоконференції поза межами Печерського районного суду м. Києва за допомогою програмного забезпечення «Підсистема відеоконференцзв`язку» за посиланням - https://vkz.court.gov.ua.

Дослідивши клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Наказом Державної судової адміністрації України № 169 від 08.04.2020 року затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.

У п. 3 Розділу ІІІ цього Порядку встановлено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); номер телефону для зв`язку із судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.

Разом з тим, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Положення ст. 212 ЦПК України не передбачають обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони. До того ж вказані положення законодавства направлені на забезпечення участі осіб, які є віддаленими від місця розгляду справи і з об`єктивних причин не можуть брати участь у розгляді справи.

Випадки, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Разом з тим, клопотання представника позивача не містить жодних належних і допустимих доказів на підтвердження обставин неможливості прибути у судове засідання або наявності об`єктивних непереборних причин, які унеможливлюють прибуття до Печерського районного суду м. Києва.

Також суд звертає увагу, що представника позивача є адвокатом, представляти інтереси клієнта, зокрема, з`являтись на судові виклики, є її обов`язком

При цьому суд вважає за необхідне зазначити, що в Печерському районному суді м. Києва обладнано лише три зали судових засідань для проведення відеоконференцій, проте у цих залах також здійснюється розгляд кримінальних справ, де підозрювані чи обвинувачені перебувають під вартою. Більш того, зали судових засідань, в тому числі зали для проведення судових засідань в режимі відеоконференції, закріплені за певними суддями, які щоденно розглядають справи. За головуючим у даній справі суддею закріплено зал судових засідань, який не обладнано технічними засобами для проведення відеоконференції. За таких обставин, можливість провести розгляд даної цивільної справи в режимі відеоконференції в передбачені ЦПК строки є ускладненою.

За таких обставин, клопотання про проведення судового засідання у цивільній справі в режимі відеоконференції, є необгрунтованим та задоволенню не підлягає.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 14, 43, 62, 182, 183, 212 Цивільного процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача - адвоката Губської Христини Юріївни, про проведення судового засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кубертен» про захист прав споживачів, відшкодування матеріальної та моральної шкоди, в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «Підсистема відеоконференцзв`язку» за посиланням - https://vkz.court.gov.ua - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст судового рішення складений та підписаний суддею 23.03.2023 року.

Суддя І.В. Григоренко

Дата ухвалення рішення23.03.2023
Оприлюднено27.03.2023
Номер документу109780112
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/65207/17-ц

Рішення від 27.06.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Рішення від 27.06.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 23.03.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 16.11.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 25.10.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 20.10.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 25.01.2021

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 24.02.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 15.08.2019

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 17.04.2019

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Бортницька В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні